Pavasaris ir laiks, kurā mostas daba un arī laiks, kurā cilvēki jūt pamatīgu nogurumu, vājumu un apātiju. Šis ir nogurums, kurš tiešā veidā saistīts ar gadalaiku maiņu, pamatā tam ir fiziskā un psihiskā līdzsvara pazemināšanās. Ziemā dienas ir īsas un tumšas, tas ir posms, kurā cilvēkam ļoti trūkst saule. Saules staros un gaismā organismā veidojas D vitamīns, šī vitamīna praktiski nav nevienā pārtikas produktā (izņemot zivju eļļu) Ja tev trūkst D vitamīna, tad tiek traucēta kalcija uzņemšana organismā un tādejādi pazeminās imunitāte. Tāpēc nav jābrīnās, ka apmākušajās dienās bieži ir slikts garastāvoklis.

Pavasarī pamatīgi sarosās gripas vīruss. Dažādas saslimšanas, piemēram, elpošanas ceļu slimības ir biežākas un ilgākas. Ja ziemā tev bijusi slikta veselība, tad organisms ir pavisam novārdzināts un temperatūras maiņa rada nepatīkamas sajūtas. Pavasara problēma ir tā, ka tu jau esi aizmirsusi par vasaras atvaļinājumu, bet nākamais atvaļinājums šķiet tik tālu, lai gan tā nemaz nav.

Padomi pavasara sagaidīšanai:

 • Izmanto katru brīvo brīdi, biežāk pastaigājies svaigā gaisā (tas uzturēs muskuļus tonusā un uzlabos vielmaiņu)
 • Vitamīni – pirmie lociņi, redīsi, salāti. Par labu nāks glāze askorbinskābes ik rītu. 
 • Reizi nedēļā apmeklē solāriju.
 • Rūpīgi seko ķermeņa termoregulācijai, telpās nevelc virsdrēbes un ārā apģērbies atbilstoši, nesaldējies tādēļ, ka parādījusies pirmā saulīte.

Autors: Dieviete.lv

 
1 komentārs
 1. LJMC 11 mēneši ago

  Ikdienā šķietami maznozīmīgi simptomi, piemēram, nogurums, nomākts garastāvoklis, pazeminātas darba spējas, trauksmes stāvoklis, bezmiegs, svīšana, roku drebēšana un raudulība var liecināt par nopietnām saslimšanām. Tādēļ ir svarīgi jau savlaicīgi vērsties pie speciālistiem, lai noskaidrotu sūdzību iemeslus un tos novērstu.
  Latvijas Jūras medicīnas centrs ir izveidojis īpašu “Stresa līdzsvara” programmu, kas 2-3 stundu laikā ļaus iegūt pilnvērtīgu ainu par savu veselības stāvokli un nepieciešamības gadījumā saņemt konsultācijas turpmākai veselības uzlabošanai.
  Programmas ietvaros tiek veikta doplerogrāfija galvas un kakla asinsvadiem, ehokardiogramma, elektrokardiogramma, veloergometrija, pulsa viļņa ātruma mērīšana, vēdera dobuma orgānu ultrasonogrāfija un pilna asins aina. Tāpat tiek nodrošināta oftalmologa, neiropatologa, ginekologa vai urologa un internista konsultācija.
  Esiet veseli!

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, [email protected] 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?