10 C
Rīga
pirmdien, oktobris 3, 2022

Lielbritānijā miljoniem cilvēku sekojuši līdzi Elizabetes II bēru ceremonijai (+VIDEO)

Nozare.lv
 

Lielbritānijā miljoniem cilvēku sekojuši līdzi karalienes Elizabetes II bēru ceremonijai, kas tika tiešraidē pārraidīta 125 kinoteātros visā valstī un demonstrēta televīzijā.

Par karalieni sēroja visas Apvienotās Karalistes zemes. Briti sapulcējās pie televizoru ekrāniem savās mājās, krogos, sabiedriskajos centros, anglikāņu katedrālēs, parkos, kur uzstādīti lieli ekrāni, un citās publiskās vietās, lai sekotu līdzi bēru norisei. Karalienes bēru diena visā valstī pasludināta par brīvdienu.

Video

Kāds autobusa šoferis no Belfāstas ziņu aģentūrai AFP sacīja, ka karaliene bijusi īsta klints. Viņa tikusies ar politiskajā partijām gan provincē, gan Īrijā un ne tikai unionistiem, kas ir lojāli kronim.

“Viņa bija tur priekš visiem un ikviena,” viņš piebilda.

Skotijā tūkstošiem cilvēku sapulcējās pie Holirūdas pils, kur karalienes šķirsts tika glabāts pēc viņas nāves Balmoralas muižā.

Daudziem britiem karalienes nāve bija šoks, lai gan bēdīgais notikums bija sagaidāms, ņemot vērā karalienes cienījamo vecumu.

Elizabete II aizgāja mūžībā 8.septembrī 96 gadu vecumā pēc 70 tronī aizvadītiem gadiem.

Uz viņas bērēm tika uzaicināti vairāk nekā 2000 viesu, tai skaitā simtiem ārvalstu līderu, un Londonas centrā sapulcējās tūkstošiem cilvēku, lai klātienē pieredzēto šo vēsturisko notikumu.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here