4 C
Rīga
ceturtdien, aprīlis 15, 2021

10 interesanti fakti par svīšanu!

Dieviete.lv
 

Sasvīdušas plaukstas, paduses vai pēdas var radīt, gan aromātu, kuru cenšamies dažādi nomaskēt. Šeit daži interesanti fakti par svīšanu!

1. Pētījumi pierāda, ka vesela cilvēka organisms 24 stundas izdala aptuveni puslitru sviedru.

2. Gandrīz 100% sviedru ir tīrs ūdens – tie ir bez smaržas, taču piekritīsiet, ka cilvēka smarža atmiņā paliek vēl ilgi.

3. Svīšanu var veicināt pārtika, kas ir pikanta vai karsta. Smadzenes sajūt to kā temperatūras pieaugumu, un ķermenis reaģē ar svīšanu.Problēmu gadījumā jāvēršas pie ģimenes ārsta, kas jūs tālāk nosūtīs pie atbilstoša ārsta – ginekologa, dermatologa, endokrinologa.

4. Sviedriem nav smaržas, to rada ādas mikroflora.

5. Klimata apstākļos, kuros gaida temperatūra pārsniedz 33 grādus pēc Celsija, diennaktī var izdalīties pat 10 litri sviedru.

6. Pretsviedru līdzekļus drīkst lietot tikai uz sausas ādas, jo pretējā gadījumā var rasties iekaisums!

7. Ja ķermenis svīst bieži, tad var iekaist sviedru un tauku dziedzeri un pastiprināti veidoties pinnes. To veicina sintētiska vai nepiemērota apģērba valkāšana un higiēnas neievērošana.

8. Pastirpinātu svīšanu var izraisīt aptaukošanās – cilvēki ar lieko svaru svīdīs vairāk. Tas ir tāpēc, ka sviedru dziedzeri strādā divreiz vairāk nekā parasti, lai izvadītu liekās minerālvielas un atkritumus no ķermeņa. Tāpēc ķermenis izdala vairāk sviedru.

9. Tiem cilvēkiem, kuri svīst vairāk, gluži fizioloģiski sviedru dziedzeri ir izvietoti tuvāk ādai vai arī viņi cieš no nervu sistēmas disfunkcijas, nereti dažādas svīšanas īpatnības arī pārmanto.

10. Ja tev pastirpināti veidojas pinnes, ir vērts pārskatīt savu garderobi un paskatīties vai tajā nav pārāk daudz sintētiska apģērba.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!