1.8 C
Rīga
svētdien, aprīlis 2, 2023

10 jautājumi un atbildes ar konkursa “Supernova 2023” jaunāko dalībnieci Luīzi Vītolu! (+VIDEO)

Dieviete.lv
 

Jau 11. februāra vakarā uz skatuves kāps 10 dalībnieki, lai konkursa “Supernova 2023” finālā sacentos par iespēju pārstāvēt Latviju “Eirovīzijā”. Viena no dalībniekiem ir sešpadsmitgadīgā dziedātāja Luīze Vītola, kura pavisam nesen izdevusi savas “Supernova” dziesmas “You To Hold Me” video versiju. Šajā intervijā uzzināsi vairāk par Luīzi un viņas ceļu mūzikā!

1. Pastāsti par saviem mūzikas pirmsākumiem. Kad saprati, ka mūzika ir tavs ceļš? 

Jau 3 gadu vecumā mamma mani aizveda uz dziedāšanas nodarbībām. Tā arī sanāca, ka no tā brīža es biju ievilkta mūzikā un dažādos koncertos. Līdz 13 vai 14 gadu vecumam par dziedāšanu es domāju tikai kā par hobiju, taču tad notika kaut kāds klikšķis un es sāku sev vairāk ticēt un sapratu, ka es varu sasniegt augstas virsotnes. Tad arī es vairāk sāku pievērsties mūzikas skolai, tā sāka iepatikties, turpināju trenēt vokālu un tiekties pēc saviem mērķiem.

2. Katru gadu konkursam “Supernova” piesakās ļoti daudz solistu un grupu. Vai iekļūšana starp labākajiem un tagad arī iekļūšana finālā ir tevi pārsteigusi? Kura no citu finālistu dziesmām ir tava favorīte? 

Jā, iekļūšana starp labākajiem ir liels sasniegums. Es ļoti priecājos par šo novērtējumu un iespēju būt uz vienas skatuves ar tik talantīgiem māksliniekiem. Es neteiktu, ka tas bija pārsteigums, jo man jau no paša sākuma bija sajūta, ka šis ir īstais laiks un īstā dziesma, ar kuru parādīties Latvijas mūzikas burbulī. No finālistu dziesmām man ļoti patīk Toma Kalderauska izpildītā “When it all falls”. 

3. Vai jau no mazotnes seko līdzi Eirovīzijai? Varbūt atceries kādu mīļāko dziesmu vai priekšnesumu? 

Eirovīzijai sekoju līdzi jau diez gan ilgu laiku. Īsti gan neatceros, vai to biju darījusi jau pirms skolas gadiem, taču pēdējo 4 gadu laikā tam esmu vairāk pievērsusies. Līdz šim man vēl joprojām Spotify playlistēs atrodamas dziesmas no 2021. un 2022. gada Eirovīzijas, kuras ik pa laikam paklausos. Īpaši mīļa man ir dziesma “Hold me closer” no zviedru dziedādājas Cornelia Jakobs.

4. Saprotu, ka esi dziesmas “You to Hold Me” mūzikas un vārdu autore. Cik ātri tapa tava dziesma un vai uzreiz zināji, ka vēlies to iesniegt “Supernova” konkursam

Dziesmas neliels demo tapa jau 2021. gadā. Man bija sakrājušās ļoti daudz domas galvā, kuras izlēmu uzrakstīt uz papīra. Jau lasot vārdus, man galvā uzreiz radās šī dziesmas melodija. Tā arī tapa pirmā versija dziesmai. Tad jau 2022. gada augustā sazinājos ar producentu Kasparu Ansonu, ar kuru tālāk izveidojām dziesmas pilno versiju. Man šķita, ka dziesmas iesniegšana “Supernovā” būtu lielisks veids iegūt plašāku auditoriju kā māksliniekam. Un, tā kā dziesma ir angļu valodā, tā ir vienīgā platforma Latvijā, kur dziesma varētu gūt labus panākumus. 

Video

5. Bieži vien cilvēki nemaz nenojauš, ka mūzika ir ļoti dārgs hobijs un tas prasa ievērojamu savu līdzekļu ieguldīšanu. Vai nākotnē plāno apgūt mūzikas producēšanu, ierakstīšanu? Šāds jautājums, jo tavs pirmais skaņdarbs ir patiesi lielisks, atgādina ko no britu dziedātājas Adeles izpildījuma.

Jau neilgu laiku esmu domājusi par mūzikas producēšanas apgūšanu. Biju plānojusi to braukt apgūt uz Zviedriju. Man ļoti patīk un fascinē visa tehnika un iespējas no melodijas izveidot kaut ko lielu un skanīgu. Es gribētu pati spēt apstrādāt sevis radītos skaņdarbus.

6. Kuri dziedātāji vai mūzikas grupas ir tevi iedvesmojušas? Vai klausies kādu konkrētu mūzikas žanru?

Rokmūzika un popmūzika ir divi žanri, kurus klausos ikdienā un labprāt pati izpildu. Mani ļoti iedvesmo grupas “Pink Floyd” daiļrade, it īpaši albums “The dark side of the moon”. Bieži klausos Queen un Līvus. No popmūzikas izpildītājiem klausos Olivia Rodrigo, Cornelia Jakobs, Harry Styles, Billie Eilish. Šāda stila mūziku es vēlētos iekļaut savā daiļradē.

7. Jāteic, ka esmu pārsteigta, ka tev ir tikai 16 gadu! Kādu redzi savu nākotni un kāda varētu būt tava izvēlētā profesija? 

Jau kādu laiku esmu pilnīgi pārliecināta, ka mūzikas karjera ir mans īstais ceļš. Ļoti vēlos turpināt rakstīt savu mūziku, izdot albumu, dziedāt koncertos. Taču jau nedaudz tālākā nākotnē vēlētos iemācīties producēt mūziku, kļūt par mūzikas producenti. Domāju rakstīt mūziku gan sev, gan citiem.

8. 28. janvārī izdots tavas dziesmas “You to Hold Me” video. Kā tapa šis video? 

Video filmēju ar Krišjāni Pleiko. Sākām ar klavieru kadriem, kurus uzņēmām Ādažu kultūras centrā. Tie ir mani mīļākie. Pēc tam tapa kadri Rīgas centrā, pie Gaujas un Skanstē. Pašā video sastapās mans un Krišjāņa redzējums par manu dziesmu. „Ar gaismu un ģeometriskajām formām iezīmēts tikai svarīgākais filmēšanas brīdī un pēcapstrādē. Kā pārdomu pilna ēna cauri pilsētai dodas Luīze. Viņa uzspīd brīžos, kad rodams spēks sevī un mūzikā,” šādi izteicies Krišjānis un es viņam pilnībā piekrītu.

Video

9. Šobrīd tu mācies Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļā, bet kādi vēl ir tavi hobiji vai talanti bez mūzikas? 

Man ļoti patīk gatavot ēst. It īpaši cept kūkas un saldos ēdienus. Kādu brīdi man pat instagramā bija food blogs, to vēl joprojām var atrast zem mana profila. Man patīk eksperimentēt ar garšām, parasti nepieturos pie vienas receptes, bet katru reizi izdomāju ko jaunu. Ne vienmēr garšīgu, bet ik pa laikam izdodas pagatavot kaut ko patiešām lielisku. Es teiktu, ka mana specialitāte un talants ir pagatavot Luīzes īpašos braunijus. 

10. Kāds ir bijis foršākais ieguvums piedaloties konkursā “Supernova”?

Visvairāk es novērtēju iegūtos atbalstītājus un iespēju parādīt sevi un savu mūziku. Tā, manuprāt, ir lieliska iespēja turpināt manu mūzikas ceļu. Domāju izdot jaunas dziesmas, tāpēc priecājos par visiem jaukajiem vārdiem, kurus jebkurš atbalstītājs man ir uzrakstījis. Paldies!

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here