1 C
Rīga
piektdien, janvāris 22, 2021

Arī Latvijā pārsimts jauniešu gājienā aicina īstenot zaļāku politiku!

 

Piektdien kustības “Fridays For Future Latvia” un jaunatnes organizācijas “Protests” akcijā “Gājiens nākotnei”, kas norisinās Vērmanes dārzā, pulcējas apmēram 300 jauniešu.

Akcijas “Gājiens nākotnei” mērķis ir pievērst mediju un politiķu uzmanību klimata problēmām. Gājiena dalībnieki pēcpusdienā pulcējās Vērmanes dārzā pie brīvdabas skatuves un vēlāk dosies gājienā Vecrīgas virzienā. 

Pasākumu lielākoties apmeklēja jaunieši, kuri turēja rokās pašu gatavotus vai pasākuma rīkotāju sarūpētus plakātus.

Plakātos izskanēja virkne aicinājumu, tostarp ieviest inovatīvu depozīta sistēmu, kā arī atbildīgi lietot transportu un atbildīgi izvēlēties pārtiku.

Jaunieši turēja rokās plakātus ar saukļiem “Novelc vienaldzības brilles”, “Retāk lietojiet auto un uzturā mazāk lietojiet gaļu”, “Par tīru rītdienu jau šodien”, “Mēs visi esam vienā laivā”, “Mums nav planētas B”, “Mūsu planēta – mūsu atbildība” utt.

“Gājiens nākotnei” ir daļa no visā pasaulē īstenotiem pasākumiem, kuros piedalīsies vairāk nekā miljons dalībnieku.

Kā iepriekš norādīja akcijas rīkotāji, Latvijas valdība pēdējā laikā publiski paudusi gatavību kļūt par līderiem klimata krīzes novēršanā, taču pagaidām nekas neliecinot, ka šie solījumi tiks pildīti. Latvija saņēmusi vairākus brīdinājumus par atjaunojamās enerģijas, energoefektivitātes un transporta sistēmas uzlabošanas mērķu neatbilstību zinātnieku noliktajām kritiskajām robežām, norāda akcijas organizatori.

Viņu ieskatā, Latvija patlaban ir viena no valstīm, kas kavē zinātnei atbilstošu klimata rīcību starptautiskā vidē. Vienlaicīgi tiekot plānots turpināt intensīvu mežu ciršanu, kas neatbilstot ne dabas aizsardzības, ne klimata mērķiem.

Gājiena rīkotāji “Fridays For Future” ir starptautiska kustība, kuras aizsākumi meklējami 2018.gada augustā, kad zviedru skolniece Grēta Tunberga trīs nedēļas pēc kārtas katru skolas dienu sēdēja pretī Zviedrijas parlamentam, protestējot pret valdības rīcības trūkumu saistībā ar klimata pārmaiņu krīzi.

Autors: nozare.lv

22.09.2019.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!