Jau  ziņots, ka slavenā radio zvaigzne Maija Rozīte-Krištopāne šonedēļ kļuva par kibernoziedznieku upuri. Par šo incidentu 11. oktobrī paziņoja viņas radiniece Nikola Krištopāne. Profils ticis uzlauzts ceturtdien, 10, oktobrī plkst.14. Kā rezultātā slavenība zaudēja piekļuvi savam Instagram profilam, kuram bija vairāk kā 13 000 sekotāju.

Kiberuzbrukumi Instagram kontiem nav reti. Kibernoziedznieki izmanto dažādus rīkus, lai uzlauztu kontus, piemēram, viņi var izmantot cilvēku vēlmi iegūt tā saukto “zilās atzīmes” (blue tick) statusa simbolu, kas ir slavenību, lielu uzņēmumu un populāru blogeru kontiem, kā arī izveido viltus lapas, lai vāktu datus un izmantotu tos ļaunprātīgiem nodomiem. Turklāt krāpnieki vēl joprojām turpina izmantot pikšķerēšanas metodes, lai ievilinātu upurus neīstās pieteikuminformācijas vai paroles atiestatīšanas lapās.

Lai izvairītos no Instagram konta uzlaušanas, Kaspersky stingri iesaka ievērot šādus padomus:

– neklikšķiniet uz aizdomīgām saitēm!

– vienmēr pārbaudiet Web lapas URL adreses joslu (ja tajā nav pareizi uzrakstīts sociālā tīkla nosaukums, visticamāk, tā ir ļaunprātīga tīmekļa vietne, kas paredzēta datu pikšķerēšanai)

– izmantojiet oficiālo lietotni Instagram no oficiālā veikala – piemēram, Google Play Android ierīcēm vai App Store iOS ierīcēm.

– nelietojiet konta drošības datus trešo pušu pakalpojumos un lietotnēs.

– izmantojiet uzticamu drošības risinājumu, kas izslēdz aizdomīgus ziņojumus un bloķē pikšķerēšanas lapas. Kaspersky Internet Security ir ideāls rīks, lai veiktu šo uzdevumu.

Autors: Kaspersky

 
0 Comments

Leave a reply

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?