2.5 C
Rīga
pirmdien, 18 novembris, 2024

Kā topošajām māmiņām ārstēties saaukstēšanās gadījumos?

 

Saaukstēšanās mānīgajos un mainīgajos rudens mēnešos nav nekas neparasts. Tomēr, ja puncī aug un attīstās mazulis, tad pat iesnas, klepus, kakla sāpes un citi simptomi prasa papildu uzmanību. Par to, kā ārstēties topošajām māmiņām, konsultē t/c Domina Shopping Gaidību 4dienas lektore, Veselības centra 4 ģimenes ārste Gita Gaņģe.

Svaigs gaiss palīdz organismam attīrīties

Ikdienas saaukstēšanās slimības pārsvarā ir saistītas ar elpošanu. Tās sākas no deguna – ar iesnām. Ārste uzsver, ka normāls iesnu cikls ir 7 dienas. Šajā laikā jāļauj organismam pašam tikt ar visu galā: jādzer daudz ūdens, tējas, jāuzņem C vitamīns dabīgā veidā, jāuztur vienmērīga ķermeņa temperatūra, jāveic inhalācijas, jātaisa citronu kāju vanna. Grūtniecības laikā ieteicamas garas pastaigas svaigā gaisā. Arī saaukstēšanās gadījumā, ja nav paaugstināta temperatūra, jāiet svaigā gaisā. Iesnu periodā organismam jau tā ir grūti tikt pie skābekļa, tāpēc pastaigas svaigā gaisā ir pat ļoti vēlamas, lai organisms varētu attīrīties. Istabā jābūt no +20 līdz +24 °C, gaisa mitrumam – no 50 līdz 60%. Ja gaiss ir pārāk sauss, ārste iesaka iegādāties speciālo gaisa mitrinātāju vai uzklāt uz siltiem radiatoriem slapju dvieli. Gaisa mitrinātājs lieti noderēs arī tad, kad mazulis būs piedzimis, lai nodrošinātu mazuļa labsajūtai atbilstošu gaisa kvalitāti.

Lai mazinātu iesnu radīto diskomfortu, dienas laikā zem deguna var mazliet pasmērēt Arnikas eļļu, bet pirms gulētiešanas – nomierinošo lavandas eļļu. Tās ir dabīgas, grūtniecēm nekaitīgas metodes, ar kurām topošās māmiņas var uzlabot savu pašsajūtu un atvieglot elpošanu. 

Paaugstināta temperatūra ir ķermeņa aizsargreakcija

Kad organismā nonācis vīruss, tas tiek atpazīts, un tajā brīdī ieslēdzas visas aizsargsistēmas – tas sāk sevi sildīt, lai iznīcinātu konkrēto vīrusu jeb slimības izraisītāju. Visbiežāk tas arī izdodas, bet nereti mēs ar savu iejaukšanos un pārāk lielu temperatūras nosišanu šo funkciju izjaucam. Ārste Gita Gaņģe uzsver, ka mūsu organisms ir ļoti gudrs – tas pazīst slimības izraisītājus daudz labāk nekā medikamenti, tāpēc zina, kā visatbilstošāk reaģēt. Lai samazinātu temperatūru, ieteicams dzert daudz ūdens, kā arī upeņu vai smiltsērkšķu morsu. Gita Gaņģe atgādina, ka nedrīkst aizmirst par pozitīvām emocijām, jo pozitīvi domājoši cilvēki izveseļojas ātrāk.

Lai neslimotu, mums ir nepieciešams gaiss, gaisma un saule. Elpojiet ar pilnu krūti! Elpojiet mežā, jūras krastā, starp saviem mīļajiem! Veselīgu un mierpilnu gaidību laiku novēl  t/c Domina Shopping Gaidību 4dienas lektore, Veselības centra 4 ģimenes ārste Gita Gaņģe.

Plašāku informāciju par  to, kā topošajām māmiņām ārstēties saaukstēšanās gadījumā un kā tas var ietekmēt mazuli, kā arī par citām noderīgām tēmām varēs uzzināt “Gaidību 4dienā”. Tuvākā “Gaidību 4diena” norisināsies 2019. gada 31. oktobrī no plkst. 11:00 līdz 13:00 t/c Domina Shopping, Ieriķu ielā 3, Rīgā (centrālajā laukumā pie restorāna Vairāk Saules). Dalība seminārā ir bez maksas.

Informatīvi atbalsta Dieviete.lv

Autors: t/c Domina Shopping

28.10.2019.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.