Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) par Starptautisko vīriešu dienu ir noteikusi 19. novembri, kas kā vīriešu diena tiek atzīmēts ik gadu.

Šīs dienas galvenais mērķis ir vērst uzmanību un dzimumu līdztiesības jautājumiem, vīriešu fizisko un garīgo veselību, vīriešu sociālo un emocionālo labklājību, kā arī nozīmīgo lomu sabiedrībā, ģimenē un bērnu audzināšanā.
Nav noslēpums, ka Latvijā šīs dienas popularizēšana pagaidām norit ļoti gausi un klusi, lai neteiktu, ka tā nenotiek vispār. Nav skaidrs, kādēļ citas svarīgas un mazsvarīgas starptautiski atzīmējamās dienas tiek sabiedrībā popularizētas, bet par Starptautiskās vīriešu dienas eksistenci liela daļa sabiedrības nemaz nenojauš. Kamēr Latvijā valda dezinformācija par vīriešu dienu, sievietes, mulstot, kurā dienā sveikt savus vīriešus, nereti izvēlas tos nesveikt vispār, bet vīrieši jūtas apdalīti un aizvainoti par tiem veltītas dienas neesamību. Lai kliedētu maldus un neskaidrību par vīriešu dienu, veiksim nelielu ieskatu Starptautiskās vīriešu dienas vēsturē un būtībā.

Starptautiskās vīriešu dienas svinēšanas pirmsākumi ir meklējami 1999. gadā, kad šo dienu oficiāli sāka atzīmēt Trinidada un Tobago. Vēlāk šīs dienas svinēšanu sāka piekopt arī Karību salu un Austrālijas, kā arī Ziemeļamerikas, Āzijas, Āfrikas, Eiropas un ANO valstu indivīdi un organizācijas. Šodien Starptautiskā vīriešu diena tiek svinēta vairāk nekā 70 pasaules valstīs.
Šīs svētku dienas iniciators ir profesors Tomas Ousters (Thomas Oaster), kurš 1992. gada 7. februārī 19. novembri pasludināja par Starptautisko vīriešu dienu, tomēr oficiāli tā tika atzīta vien 1999. gadā, Trinidadā un Tobago. Jāpiemin, ka visilgāk Starptautiskā vīriešu diena tiek svinēta Maltā, kur tā tiek atzīmēta kopš 1994. gada 7. februāra.

Autors: Draugiem.lv

19.11.2019.

 
1 komentārs
  1. Souldjaboy 2 mēneši ago

    Šī diena tiešām netiek popularizēta! Kad kādam pasaki, tas izbtīnā bola acis. Matriahāta sabiedrībā tas jau ir normāli.

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?