28.7 C
Rīga
svētdien, augusts 14, 2022

Vai konflikts starp “Butterfly Clothing” un Dieviete.lv foruma lietotājām ir pamatots?

 

Jau no pagājuša gada 17 decembra Dieviete.lv forumā kāda no foruma lietotājām izveidoja diskusiju “Butterfly clothing”. Šajā diskusijā tiek apsriesta “Butterfly Clothing” apģērba kvalitāte.

Vairākas foruma lietotājas dalījušās ar savas pieredzes stāstiem un iespaidiem par šo veikalu. Diskusija jau sasniegusi vairāk nekā 2000 komentāru, tomēr neatbildēti paliek jautājumi, vai šis veikals ir pelnījis tik lielu kritiku un vai šī kritika ir pamatota?

Nesen saņēmām vēstuli, kas adresēta veikala menedžera Naura Didrihsona vārdā, kurš ir šī veikala menedžeris.

Sveiki ! 

Skatos Ka Jûs vispàr nepievèršat nekàdu uzmanîbu par ko Tiek runáts Jûsu lilit forumos ! 
 
Tapèc iepazîstinàšu Kas jums draud jà momentàli netiks dzèsta Butterfly Clothing tèma !
 
1) Katras personas (kā fiziskas, tā juridiskas) tiesības uz cilvēka goda un cieņas aizsardzību ir noteiktas Latvijas Republikas Satversmē (ja ir tāda pazīstama, ja nē, tad ar to var iepazīties šeit – https://likumi.lv/doc.php?id=57980), kā arī starptautiskajos tiesību aktos.

2) Mūsu valsts tiesību aktos ir noteikts, ka par goda un cieņas aizskaršanu tiek uzskatīta kā neslavas celšana, tā arī goda aizskaršana. Lai nedaudz labāk varētu izprast lietas būtību – neslavas celšana ir nepatiesas, personu nomelnojošas informācijas izplatīšana publiski. Publiski izplatot nepatiesu un, galvenokārt, nepamatotu (jo nevienā no Instagram postiem nav norādīti konkrēti un precīzi fakti, kas publiskoto informāciju apstiprina – nerunāsim jau par “aizņemtajiem” attēliem, kuriem Jums visticamāk nav atļauja no īpašnieka tos pielietot publiskajā vidē).

3)Saskaņā ar mūsu valsts Krimināllikuma 157.pantu – Par apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošu izdomājumu tīšu izplatīšanu iespiestā vai citādā veidā pavairotā sacerējumā, kā arī mutvārdos, ja tā izdarīta publiski (neslavas celšana) – soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

4)Saskaņā ar mūsu valsts Civillikuma 2352.1.pantu – Ja kāds prettiesiski aizskar personas godu un cieņu mutvārdiem, rakstveidā vai ar darbiem, tad viņam jādod atlīdzība (mantiska kompensācija). Šādas atlīdzības apmēru nosaka tiesa.

Cerams, ka ir aptuveni skaidrs augstāk minētais teksts. Ar šo mēs tikai vēlējāmies Jūs informēt, ka, apzinoties savas tiesības, vērsīsimies Valsts Policijā ar Iesniegumu par neslavas celšanu, ja šāda veida darbības sociālajos tīklos un citos internet plašsaziņas līdzekļos turpināsies. Kā arī, neskatoties uz noslēpumainību, Valsts iestāžu rīcībā ir līdzekļi, kas ļaus atklāt patiesàs personas .

Apzinoties savas tiesības, esam nolēmuši vērsties Datu valsts inspekcijā ar iesniegumu par mūsu personas datu apstrādes noteikumu pārkāpumu. Šajā gadījumā nav runa tikai par 1 cilvēka personas datu aizsardzības pārkāpumu, bet vairāku cilvēku. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 204.7 pantu par nelikumīgām darbībām ar fiziskās personas datiem personai var uzlikt naudas sodu.

Ar Cieņu !

 

Uz šo vēstuli arī atbildējām, bet pēc mūsu atbildes, saruna neturpinājās.

 

Labvakar,

Ņemot vērā Jūsu norādītos iebildumus, izlēmām diskuskiju tomēr nedzēst. Saskaņā ar tiesu judikatūru lietās par goda un cieņas aizskaršanu nodibināta konsekventa atziņa, ka, lai pārbaudītu, vai personas gods un cieņa ir aizskarta, jānošķir personas viedoklis no ziņas. Proti, nevar ierobežot personas tiesības uz viedokli, kas cita starp arī nostiprinātas tajā pašā Satversmē (100.pants). Protams, viedoklis nevar tikt pausts nepamatoti rupjā veidā. Diskusijā lielajā vairumā ziņu, mūsuprāt, ir pausts viedoklis, taču mēs labprāt nāksim Jums pretim. Varat norādīt, kuri komentāri tieši Jums šķiet aizskaroši un mēs pārbaudīsim un vajadzības gadījumā dzēsīsim minētās ziņas.

Attiecībā uz datu apstrādes pārkāpumiem, mēs neuzskatam, ka šāds pārkāpums ir bijis. Norādiet, lūdzu, tieši kādi sensitīvie dati ir tikuši publicēti vai kādus citādus pārkāpumus esam pieļāvuši.

Paldies!

Ar cieņu,
Dieviete.lv birojs

 

Redzams, ka forumā šī ir viena no pēdējā laikā populārākajām diskusijām, kurā lielākoties pausta plaša kritika par apģērba kvalitāti un izcelsmi. Forumā pie diskusijas ir arī aizstāvoši komentāri, pie tam pēdējās dienās tie ir visai rupji.

Kā domā tu, vai šāda diskusija būtu jādzēš un vai foruma lietotāju viedokļi ir nepieņemami?

Diskusijahttps://lilit.dieviete.lv/forums/topic/214026-butterfly-clothing/

Autors: Dieviete.lv

23.11.2019.

 

16 KOMENTĀRI

 1. Protams, ka diskusija nav jādzēš ārā. Tikai viena iemesla dēļ – lai citas meitenes neiekrīt uz šiem “pārdevējiem”, kuri tirgo reāli nekvalitatīvas drēbes un nemaz nesteidzas atgriezt naudu!

 2. Noteikti nevajag dzēst! Godīga pārdevēja komercprakse noteikti neizraisītu tādu ažiotāžu, līdz ar to Butterfly komandai būtu vērts aizdomāties par savām pielietotajām metodēm. Līd ar to, manuprāt, diezgan droši var uzskatīt, ka ar to bodi kaut kas nav kārtībā un iespējamajiem klientiem būtu jābūt informētiem par citu cilvēku pieredzi minētajā veikalā.

  • Ja sirdsapziņa ir tīra tad viņus šie posti neuztrauktu.Un jā-veikalā Elīna nemaz nar par kādu izliekas storijos.Un ko šādu es redzu pirmo reizi..Tik lieliska aktrise.

 3. Cik naivam jābūt cilvēkam, lai domātu, ka tajā diskusijā tiek apspriesta tikai drēbju kvalitāte?
  101 attaisnojums par to, ka runāts tiek tikai par lietām, kuras cilvēki publicē paši, bet diskusijā visu laiku tiek izteikti pieņēmumi par cilvēkiem (krāpšana, kuru nekādi nevar pierādīt, kaut kāds bērns, kurš itkā atdots utt.) regulāri tiek apspriesta arī cilvēku izskats un izskan ieteikumi, ka cilvēkiem ir jātaisa plastiskā operācija, lai būtu skaisti, kas ir diezgan nožēlojami un var radīt psiholoģiskas traumas citiem. Kamēr jaunieši aktīvi cīnās par mobingu internetā, šeit portāla tiek tolereta brutālā ņirgāšanās par citiem no pieaugušām sievietēm, dažām pat ir savi bērni. Iztēlojies, ka Tavs dēls vai meita nākotnē izvēlēsies savu dzīvi publiskot, vai Tev būtu patīkami lasīt anonīmu cilvēku nepatiesus apvainojumus? Laikā, kad pašnāvība apkārtējo cilvēku attieksmes dēļ ir viens no top nāves cēloņiem pasaulē, vai tāds ir piemērs, kuru jūs gribat radīt bērniem, pusaudžiem?
  Ir vārda brīvība, var izteikt savu viedokli, bet runāt aplamības, izdomāt nepatiesas lietas un aizskart cilvēka ārējo izskatu ir zemiski un tam
  nav nekādu loģisku attaisnojumu.

  Atsauksme par cilvēku kā pārdevēju ir viens, ķidāt privāto dzīvi un izdomāt visādas pasakas par cilvēku ir pilnīgi kas cits.

  Uzskatu, ka šī diskusija ir jādzēš un jātaisa jauna, kurā tiek apspriesta apģērbu kvalitāte vai pārdevēju attieksme, nevis deguna lielums vai pieņēmumi par cilvēku privāto dzīvi

 4. Vaig izdzēst visus rupjos komentārus un sekot līdzi tādiem komentāriem un dzēšam… Bet apģērba pieredze ir tas pats kā Elīna dalas savas pozitīvajās pieredzes ar kādu no pruduktiem. Šeit ir tas pats bet pieredze ar apģērbu ir tāda kāda viņa ir

 5. Neredzu neko tādu kādēļ šī diskusija būtu jādzēš. Tak Latvijā ir simtiem Latvijas dizaineri, veikaliņi utt. Nez kāpēc par to veikalu kvalitāti nav sacepta diskusija ar vairākiem desmitiem līdzvērtīgu viedokļu?! Varbūt, šis būs stimuls Butterfly veikala īpašniekiem apdomāt un pārdomāt savu tirgošanās prakse. Nedomāju, ka šis viss būtu tāpat vien.
  Tāpat – ja Tu esi publiska persona, ievieto 20+ video ar savām dienas gaitām – cilvēkiem tak drīkst būt savs viedoklis, ko tālāk publiski paust (tāpat kā šie video ir PUBLISKI pieejami). Tak ne jau Dons vai Intars Busulis tagad ietu uz policiju vai Augstāko tiesu, jo kādam Delfi komentētājam nepatīk frizūra vai nosauca kādu par citādi orientēto. Viņi tak apzinās, ka ir publiskas personas un cilvēkiem vienmēr ir viedoklis, kas ne vienmēr sakrīt ar tās personas…

 6. Uzskatu ka diskusija ir jāatstāj, bet rupji komentāri ir jāizdzēš, sākotnēji pati piedalījos diskusijā komentēju, bet tad sapratu, ka ir par traku, tiesa gan manuprāt neko aizvainojošu neuzrakstīju, bet pēdējās diskusijas lapas tiešām aizgāja par traku, brt piekrītu IT komentāram, par to ja esi atpazīstama persona, ir jārēķinās ar to, ka runās un aprunāts, domāju, ja katra Latvijas sabiedrībā pazīstama persona sūdzētos Valsts Policijā, mūsu policistiem nekam citam neatliktu laikā kā meklēt anonīmus komentētājus.
  Elīn un Nauri varbūt savu privāto dzīvi un biznesu nevajag jaukt kopā, Naurim ir privāts konts uzliec arī sev privātu kontu un atstāj Butterfly IG kontu
  Daudzi saka, ka mums skauž, ka mēs esam nelaimīgas utt, bet tā nav, un nezinu vai vajag jaukt iekšā policiju ka pašiem nesanāk atbildēt par taureņa BIZNESU. Jo ticiet vai nē nerunās ja nebūs par ko runāt, zinu vairākus showroomus, par kuriem neviens nerunā, neaprunā jo vienkārši nav par ko runāt
  Un dieviete. Lv pēdējie profili kas rakstīja rupjības ļoti izskatījās pēc kāda apakšā stāvoša cilvēka kas tiek aprunāts, vai tas skaitās ētiski?

  • Tas, ka kādam ir publisks profils, nedod NEVIENAM tiesības izdomāt par cilvēku nepatiesas lietas un konstanti pieņemt kaut kādus pieņēmumus. Pašiem jāmāk atšķirt, kur sākas viedoklis, bet kur vienkārši tupa aprunāšana un nomelnošana. Saprotu, ka drēbes var būt nekvalitatīvas, attieksme slikta, bet kāpēc jāaiztiek izskats vai lietas, kuras netiek rādītas publiski?

 7. Protams, ka jādzēš. Sen jau šķita, ka tas nav likumīgi. Tur netiek normālā veidā apspriesta prece, bet gan personīgi aizskarti cilvēki par to izskatu un privāto dzīvi. Nauri un Elīna, sameklējiet juristu labu, lai slēdz šo forumu vispār. Nākama diskusija par visām pārējām Instagram influencerēm, totāla cieņas aizskaršana. Tas ir viedoklis – Rūtai vajag uzacis bla bla. Bāc, viņām jums jāprasa ka dzīvot savu dzīvi? Ejat līdz galam, šitais mūsdienās nav pieļaujams!

 8. Pēc Kikii domām sanāk, ka jabloķē visi pasaules, publiski pieejamie portāli, lai tikai nedod Dievs kāds cilvēks nepauž viedokli par otra izskatu, uzacīm vai vēl ko?! Kādēļ cilvēkiem nedrīkst būt viedoklis? Ja nevēlas, ka redz un skaļi pauž otra nepilnības – lūdzu, privāts profils, apstiprina draugus, radus, paziņas. Ja tomēr gribas ar publicitāti pelnīt naudiņu, tad, lai uztver kritiku – pamatotu vai nē, bet tomēr, visam ir sava nasta.
  Tikpat labi, tad visi deputāti varētu pieprasīt preses slēgšanu, jo cilvēki uzzina viņu “melnumus” un nedod Dievs vēl kāds iekomentēs: paskaties kāds šim liels vēders. Ak vai ak vai ak vai. Ko nu darīsim ?! Jāsūdz tiesā, jāvēršas policijā…

 9. Lasu un esmu pārsteigta, cik zemu ir kritis cosmo forums. Tāda butterfly diskusiju tur Jūsu forumu pie dzīvības. Jūs man atgādiniet Kiviču, ļoti nožēlojami.
  Es noteikt gribētu redzētu Jūsu makaronsejas, kad kāds dienu no dienas rakstītu, ka savu bērnu atstājāt glābējsilīte un noteikti jūsu otras puses jūs krāpj. A ko? Mēs tikai forumu apspriežam. Man būtu kauns no tāds slavas.

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here