21 C
Rīga
trešdien, augusts 5, 2020

Nedēļas nogalē Rīgā iedegs svētku egli un sāks darboties Ziemassvētku tirdziņi!

 

Svētdien, 1.decembrī, Doma laukumā tiks iedegta svētku egle, kā arī sāks darboties Ziemassvētku tirdziņi.

Klātesošos ar muzikālu iestudējumu “Rūķu sētas stāsts” izklaidēs VEF Kultūras pils bērnu vokālais ansamblis “Momo” un Jaunmārupes jauniešu jauktais koris “Universum”. Pasākumu vadīs aktieris Kristians Kareļins.

Līdz ar svētku egles iedegšanu pilsētā pakāpeniski tiks ieslēgts svētku apgaismojums un sāks darboties arī Ziemassvētku tirdziņi Doma laukumā un Esplanādē. Tirdziņos rīdzinieki un pilsētas viesi varēs iegādāties īpaši svētku laikam darinātus tautas lietišķās mākslas izstrādājumus, ierastos ziemas sezonas cienastus un dāvanas. 

Vienlaikus līdz ar Pirmo adventi, svētku gaidīšanas laikā Ziemassvētku tirdziņi būs arī Kalnciema kvartālā, kur apmeklētājus gaidīs sestdienās un svētdienās, kā arī Āgenskalna tirgū, kas darbosies Trešās un Ceturtās adventes nedēļas nogalēs.

1.decembrī klausītāji tiks gaidīti arī Mencendorfa namā koncertā “Senā mūzika Adventa laikā”. Rīgas Svētā Pētera baznīcā varēs baudīt Pirmās adventes koncertu “Ir klusa nakts”. Savukārt Rīgas Jaunajā Svētās Ģertrūdes baznīcā Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas zēnu koris Romāna Vanaga vadībā kopā ar komponistu Uldi Marhileviču, mūziķiem, dziedātāju Antru Stafecku un aktieri Gintu Grāveli uzstāsies koncertā “Brīnišķīga satikšanās”. 

Rīgas Domā, piedaloties orķestrim “Rīga”, vairākiem koriem un solistiem Ilzei Grēvelei-Skarainei, Marlēnai Keinei, Laurai Greckai un diriģentam Atvaram Lakstīgalam, izskanēs Pirmās adventes koncerts.

Šajā dienā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē klausītāji varēs apmeklēt arī kokļu mūzikas koncertu “Pēdas sniegā”. Tajā muzicēs apvienotais koklētāju ansamblis, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas meiteņu koris “Vivace”, solisti Rūdolfs Bētiņš, diriģents Kaspars Ādamsons, kā arī diriģenti Valda Bagāta, Ieva Mežgaile un Artūrs Oskars Mitrevics.

Bērni gaidīti ne tikai Ziemassvētku egles iedegšanas sarīkojumā Doma laukumā, bet arī brīvdabas pasākumā “Rūķu gājiens”, kas notiks pie Kultūras centra “Iļģuciems” ar svētku gājienu un dažādām aktivitātēm. Kopā ar bērniem būs deju kolektīvs “Dejotprieks”, kā arī Katlakalna improvizācijas teātra dalībnieki.

Savukārt Rīgas Porcelāna muzejs piedāvās Ziemassvētku rotājumu darbnīcu, kurā ikviens interesents varēs izveidot porcelāna suvenīrus un svētku dāvanas, izmantojot tonētu lejamo un veidojamo porcelāna masu. Darbnīcas Rīgas Porcelāna muzejā notiks visu decembri. Tās vadīs muzeja muzejpedagoģes Astra Kaprāne un Rasa Jansone. Ziemassvētku rotājumu darbnīca būs pieejama katru dienu no plkst.11 līdz 18, izņemot pirmdienas un svētdienas.

Adventa laika pasākumus Rīgā organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Autors: nozare.lv

28.11.2019.
 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!