1 C
Rīga
trešdien, janvāris 27, 2021

Rīgas Doma baznīcā notiks koncerti “Ziemassvētku prelūdija” (+FOTO)

 

Jau pavisam drīz, 14.decembrī, plkst. 15.00 un 19.00 vienā no majestātiskākajām Latvijas galvaspilsētas būvēm – Doma baznīcā – notiks īpaši klasiskās un garīgās mūzikas koncerti “Ziemassvētku prelūdija”, bez kuriem rīdziniekiem jau ir grūti iedomāties gadu mijas svētku sagaidīšanu. 

Pateicoties pirmatskaņojumu skaitam, 2019.gada “Ziemassvētku prelūdijas” programma būs patiešām unikāla, taču netiks aizmirstas arī klausītāju iemīļotās tradicionālās svētku melodijas. Uz skatuves kopā ar neatkārtojamo operas dīvu Inesi Galanti būs viņas draugi un populāri mūziķi: kontrtenors Sergejs Jēgers, pianists Andrejs Osokins, komponists un ērģelnieks Aivars Kalējs, Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā, kā arī konkursa Ineses Galantes talanti visspilgtākie laureāti, tostarp skatītājus šoreiz priecēs jaunie talantīgie izpildītāji Līga Griķe (kokle), Reinis Tomiņš (marimba/vibrofons) un Rūdolfs Miķeļsons (vijole). 

Galerija

“Esmu laimīga paziņot, ka mūsu mīļajiem klausītājiem būs iespēja pirmajiem pasaulē noklausīties vairākus nozīmīgus pirmatskaņojumus. Leģendārais latviešu ērģelnieks Aivars Kalējs, ar kuru kopā mēs veidojām koncerta programmu, pirms daudziem gadiem Parīzē atklāja aizmirstus dižā franču komponista, XIX gs. romantiķa Šarla Fransuā Guno skaņdarbus. Tie gaidīja īsto brīdi: koncertā “Ziemassvētku prelūdija” mēs pirmo reizi izpildīsim šos unikālus kompozīcijas” stāsta Inese Galante.  

“Man pašam viens no neparastākajiem atradumiem bija Guno sakrālais skaņdarbs “Ave Verum”. Šo kompozīciju jauktajam korim un klavierēm mēs izpildīsim tajā retajā variantā, kurš bija publicēts vēl deviņpadsmitā gadsimta nogalē. Tāpat ļoti interesants būs Ineses Galantes un Sergeja Jēgera duets, kas skatītājiem dziedās brīnišķīgo Guno “Santa Maria”. Daudzi no franču ģēnija skaņdarbiem, kurus mēs iekļāvām programmā, uz lielās skatuves tiks atskaņoti pirmo reizi ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē,” pastāstīja Aivars Kalējs.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes tīklā

Informatīvi atbalsta Dieviete.lv

Autors: Ineses Galantes fonds

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!