22.9 C
Rīga
sestdien, augusts 20, 2022

Ādas kopšanas padomi lieliskam svētku grimam

 

Paspēt visus darbus, sagādāt dāvanas mīļajiem, izpušķot māju un parūpēties par svētku mielastu… Pirmssvētku laikā darāmo darbu saraksts ir tik garš! Un, protams, pašos svētkos vēlamies izskatīties īpaši labi. Kā parūpēties par ādu, lai svētku grims labi izskatītos? Kā kopt ādu pēc svinībām, lai tā ir vesela un skaista? Padomos dalās BENU Aptiekas skaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko.

Izsitumi pirms balles!

Bieži vien mēdz gadīties tā, ka tieši pirms ilgi gaidītās svētku balles parādās izsitumi un dažādas pēkšņas ādas problēmas, kas laupa prieku par gaidāmajām svinībām. Ko iesākt, lai no šādām nepatīkamām situācijām izvairītos? BENU Aptiekas skaistuma konsultante N.Gavriļčenko norāda – pēkšņus, nevēlamos izsitumus ļoti stimulē stress un nesabalansēts, ar cukuru bagāts uzturs. Tādēļ nav brīnums, ka pirmssvētku stresā un steigā mūsu āda var sākt izskatīties sliktāk nekā ikdienā. Lai no tā izvairītos, centieties padomāt par to, lai šajā steidzīgajā laikā neparedzētiem gadījumiem somiņā būtu līdzi kāda veselīga uzkoda – auglis vai rieksti, lai steigā nepievērstos neveselīgiem našķiem – saldumiem un ātrās ēdināšanas uzkodām. Tāpat centieties atrast laiku pilnvērtīgam miegam. Šajā laikā atpūta ir īpaši svarīga, bet negulētās naktis un vēlie vakari neizbēgami atspoguļosies ādas izskatā un veselībā.

Ja tomēr pamanāt, ka ir parādījušies izsitumi, šo problēmu var risināt arī ar īpašiem līdzekļiem, kas paredzēti šādiem gadījumiem un domāti lokālai lietošanai tieši uz izsitumiem. Piemēram, ir pieejami korektori ar antibakteriālu iedarbību, kas vienlaikus palīdzēs gan maskēt, gan ārstēt problēmzonu. Tāpat talkā nāks uz nakti lietojamie intensīvas iedarbības līdzekļi, piemēram, pastas ar cinku un citām ārstnieciskām sastāvdaļām.

Lai izdotos skaists svētku grims…

Dekoratīvās kosmētikas līdzekļu izvēle ir ļoti plaša, un daudzas ādas nepilnības varam ar tiem maskēt, tomēr – kā uzsver speciāliste – ikviens grims vienmēr labāk izskatīties uz veselas, koptas un pietiekami mitrinātas ādas. Tātad, lai grims labi izskatītos uz Jūsu ādas, atcerieties par maigu pīlingu, kas atbrīvos ādu no atmirušām šūnām un netīrumiem. Tas nodrošinās vienmērīgāku grima klājumu un labāku noturību. 

Tagad, ziemas periodā, āda kļūst sausāka, tāpēc pēc pīlingiem neaizmirstiet par mitrinošām maskām. Tās palīdzēs atjaunot ādā nepieciešamo mitruma līmeni un ļaus ādai būt gludākai un veselīgākai. Atcerieties – ja masku lietosiet pēc pīlinga, efekts no maskas būs daudz labāks!

Starojošai ādai

Lai āda būtu starojoša uz skaista, tā ir pareizi jākopj visa gada garumā ik dienas. Tomēr, ja tas nav darīts, bet svētkos gribas izskatīties īpaši labi, ieteicams rūpes par ādu sākt pēc iespējas laicīgāk, uzsver N.Gavriļčenko. Pamata lietas, kas jāņem vērā, ir pietiekama ūdens dzeršana, kā arī veselīgs, pilnvērtīgs uzturs. Protams, mēs visi esam cilvēki, un mazie grēki ir pieļaujami, tomēr kopumā jācenšas plānot ēdienkarti, kas bagāta ar svarīgajiem vitamīniem un minerālvielām. 

Protams, skaistas ādas pamats ir ikdienas kopšana – no rīta un vakarā āda ir jāattīra un jāpabaro ar ādas tipam atbilstošu krēmu. Krēma uzklāšanu var apvienot ar masāžu, ko var veikt pēc Langera līnijām. Reizi nedēļā noderēs maigs pīlings un mitrinoša maska. Tas, ko bieži vien ziemā mēdzam aizmirst, ir ādas aizsardzība no saules stariem – arī ziemā ieteicams lietot dekoratīvo kosmētiku ar saules aizsardzību. 

Vēl viens efektīvs veids, kā uzlabot ādas izskatu un veselību pirms svarīgām svinībām, ir masku lietošana. Piecas līdz septiņas dienas pirms svētkiem katru vakaru uz attīrītas ādas lietojiet maskas, piemēram, ar mitrinošu un kopjošu efektu. Uz labi mitrinātas ādas grims klāsies un izskatīsies daudz labāk, turklāt āda būs starojošāka un veselīgāka.

Āda ap acīm

Āda ap acīm ir īpaši maiga un jutīga, tādēļ tai ir nepieciešama atbilstoša kopšana. Tā arī mēdz pirmā signalizēt par to, ka esam noguruši un āda nav pietiekami kopta. Lai āda ap acīm izskatītos labi, var izmantot patčus – īpaši efektīvi būs patči ar mitrinošu vai liftinga efektu. Tāpat, lai āda ap acīm izskatās svaiga un starojoša, talkā nāks speciālie krēmi ādai ap acīm ar gaismu atstarojošiem elementiem. Tie izgaismos ādu un liks tai izskatīties veselīgākai, vienlaikus kopjot to. 

Pēc svinībām

Svinību laiks ir garšas kārpiņu svētki – parasti patērējam daudz vairāk saldumu, našķu un alkohola nekā ierasts. Uzņemam ciemiņus un uzturamies piepildītās telpās, kurās ir karsti. Visi šie faktori paplašina asinsvadus, kā rezultātā āda kļūst sausāka. Tādēļ glābiņš ādai pēc ballītes būs mitrinoša maska vai nakts maska. Nepaslinkojiet to uzlikt pēc svinībām, un āda izskatīsies daudz labāk arī nākamajās dienās.

N.Gavriļčenko iesaka katrai sievietei palutināt sevi ar sejas masāžu, kā arī veikt ne vien sejas ādas, bet arī ķermeņa ādas pīlingu, pēc kura iemasēt ādā intensīvi mitrinošu losjonu. Tas liks ādai justies un izskatīties lieliski ik dienas!

Autors: Benu Aptieka

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Iepriekšējais rakstsDieviete.lv Atziņa 862
Nākamais rakstsDieviete.lv Atziņa 863