14 C
Rīga
trešdien, septembris 30, 2020

Uzzini, kādus laikapstākļus sagaidīt nākamnedēļ

 

Nākamnedēļ Latviju sasniegs gaiss no Arktikas, tādēļ laiks kļūs aukstāks un saulaināks, prognozē sinoptiķi.

Gaidāms vēsākais laiks kopš novembra beigām un decembra sākuma. Iespējams, nākamā nedēļa būs aukstākā visā ziemā.

Valsts lielākajā daļā gaisa temperatūra pazemināsies līdz -2..-6 grādiem otrdienas rītā un līdz -4..-9 grādiem naktī uz trešdienu, tas būs kailsals.

Sagaidāms, ka trešdien un ceturtdien daudzviet snigs un līs. Lielākais sals iespējams naktī uz sestdienu Vidzemē un Latgalē – gaisa temperatūra var noslīdēt zem -10 grādiem.

Nedēļas beigās, visticamāk, atgriezīsies siltāks laiks. 

Mēneša prognoze nav būtiski mainījusies – februāra lielāko daļu gaidāms Latvijas ziemai neraksturīgi silts un mitrs laiks.

Februāris kopumā, iespējams, būs piecus grādus siltāks par normu – mēneša vidējā gaisa temperatūra gaidāma virs nulles. Piepildoties šai prognozei, 2019.-2020.gada kalendārās ziemas vidējā gaisa temperatūra sasniegs aptuveni +2,5 grādus, par pusotru grādu pārspējot iepriekšējās siltākās ziemas rekordu.

Tikmēr sestdien un naktī uz svētdienu lielākajā daļā meteoroloģisko novērojumu staciju pārspēts 1. un 2.februāra siltuma rekords, pavēstīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Visā valstī gaisa temperatūra pakāpās virs +5,5 grādiem, Dobelē un Bauskā sasniedzot +8,0 grādus. 

Tiesa, nav laboti nacionālie siltuma rekordi, jo 1990.gada 1.februārī Kurzemē termometra stabiņš pakāpās līdz +8,4 grādiem, savukārt 2002.gada 2.februārī maksimālā gaisa temperatūra Latvijā bija +9,1 grāds.

Jau ziņots, ka pagājušais mēnesis bija siltākais janvāris Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē. Sagaidāms, ka arī februāris caurmērā būs silts, tādējādi visa kalendārā ziema kļūs par siltāko valsts vēsturē.

Autors: nozare.lv

02.02.2020.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!