7 C
Rīga
trešdien, maijs 18, 2022

Inficēšanos ar Covid-19 atklāj Stradiņa slimnīcas personālam (+VIDEO)

 

Saslimšana ar jaunā koronavīrsa izraisīto slimību Covid19 konstatēta vienai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) mediķei, sestdien ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

Raidījumam PSKUS  valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš apstiprinājis, ka saslimšana ar Covid19 apstiprināta Onkoloģijas klīnikas mediķei, kura patlaban atrodas karantīnā.

Ir apzinātas ar Covid19 saslimušās ārstes kontaktpersonas gan PSKUS darbinieku, gan pacientu lokā. Kopumā līdz šim par kontaktpersonām šajā gadījumā atzīti aptuveni 12 pacienti un 20 ārstniecības personas. Visi minētie cilvēki atrodas karantīnā un tiek novērots viņu veselības stāvoklis. Līdz šim kontaktpersonām nav novēroti slimības simptomi Līdz ar to līdz šim ar Covid19 saslimuši septiņi medicīnas darbinieki – trīs Rēzeknes slimnīcas darbinieki, trīs zobārsti un viens PSKUS mediķis.

Kā ziņots, Covid19 pēdējā diennaktī apstiprināta vēl 25 cilvēkiem, līdz ar to kopumā ar to valstī saslimuši 305 cilvēki. Iepriekšējā diennaktī veikti 1046 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid19, bet līdz šim kopumā Latvijā veikti 12 748 Covid19 testi.

SPKC informēja, ka kopumā slimnīcās ar Covid19 ārstējas 21 cilvēks, tomēr trīs no viņiem stacionēti ar smagu slimības gaitu.

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs norādīja, ka trim personām, kuru slimības gaita ir smaga, ir pneimonija un viņi ir skābekļa atkarīgi.

Video

Autors: Nozare.lv/Panorāma

28.03.2020.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here