6 C
Rīga
pirmdien, oktobris 25, 2021

Valdība lēmusi ieviest striktākus pulcēšanās ierobežojumus!

 

Šodien Valdības sēdē, tika pieņemti jauni drošības pasākumi, lai sabiedrība varētu veiksmīgāk izvairīties no saslimšanas ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19

Turpmāk ārkārtējās situācijas laikā ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem.

Tāpat būs jāievēro divu metru distance.

Divu metru atstatums jāievēro visur – veikalā, darbā un arī mežā.

Izņēmumi attieksies uz vienas mājsaimniecības locekļiem, kas dzīvo kopā.

Par noteikumu pārkāpšanu varētu paredzēt bargākus administratīvos sodus. Par to valdība lems nākamnedēļ!

Sakaru operatoriem būs pienākums epidemioloģiskajai izmeklēšanai nodrošināt datus par Covid-19 inficēto vai to kontaktpersonu atrašanās vietu.

Valdības pieņemto rīkojumu pārkāpumi ir vai nu administratīvi, vai krimināli sodāmi, atgādināja Viņķele. Liels kontroles pienākums un atbildība patlaban gulstas uz Valsts policiju, kas var aicināt talkā arī pašvaldības policiju, skaidroja ministre, piebilstot, ka tiesībsargi veic gan proaktīvas darbības, gan arī reaģē uz iedzīvotāju sūdzībām. Ministre skaidroja, ka arī Veselības inspekcija veic pārbaudes.

Administratīvo pārkāpumu kodekss iedzīvotājiem par valdības noteiktās ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu līdz 350 eiro.

Administratīvās lietvedības sākšana automātiski nenozīmē, ka personai tiks piemērots sods. Policija vispirms noskaidros apstākļus un tikai tad pieņems lēmumu.

Savukārt Krimināllikums par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, paredz brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu. Ja minētās darbības izraisījušas smagas sekas, Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu līdz astoņiem gadiem.

Autors: Nozare.lv/Dieviete.lv

29.03.2020.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!