20 C
Rīga
trešdien, jūnijs 29, 2022

Skolu beidzējiem nākas turpināt gaidīt skaidrību par eksāmenu norisi!

 

Centralizēto eksāmenu norisei ir paredzēti trīs scenāriji, tostarp arī to rīkošana jūnijā vai jūlijā, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Kā skaidro IZM, ja ārkārtējā situācija pēc 12.maija netiks pagarināta, valsts pārbaudes darbi 9.klasēm un centralizētie eksāmeni 12.klasēm varētu notikt jūnijā un jūlijā. Ja ārkārtējo situāciju tomēr pagarinās, arī noslēguma eksāmenu laikus varētu pagarināt.

Tikai tad, ja drošības pasākumi saistībā ar Covid-19 pandēmiju netiks atcelti ilgstoši, tiek pieļauta iespēja visiem skolēniem šo mācību gadu pabeigt ar izliktu vidējo gada vērtējumu. 

Gala lēmumu par valsts pārbaudes darbu norisi pieņems, vadoties no turpmākās epidemioloģiskās situācijas valstī un Veselības ministrijas rekomendācijām, kā arī citu Eiropas Savienības (ES) valstu rīcības centralizēto eksāmenu norisē, informēja ministrija.

Šobrīd plānots, ka centralizētie eksāmeni “vienā vai otrā formā” notiks, jautājums ir par to, kā tieši, ceturtdien pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem stāstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Politiķis skaidroja, ka valdības sēdē izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) teikusi, ka vēl vērtēs, kā attīstās koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 un to kāds būs stāvoklis pēc četrām nedēļām.

Premjers norādīja, ka plānoti ir dažādi scenāriji, bet galvenā ziņa ir, ka eksāmeni notiks, jautājums vēl esot par to, vai tie notiks klātienē, neklātienē, dalītā veidā, kopā vai atsevišķi.

Otrdien, 14.aprīlī, notiks ES valstu izglītības un zinātnes ministru attālinātā konference, kurā tiks pārrunāta valstu rīcība krīzes situācijā izglītības jomā, tostarp rīcības scenāriji centralizēto eksāmenu norisē.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) norādījusi, ka tā kā valsts pārbaudes darbi skar daudzus tūkstošus skolēnu un mācībspēku, IZM ir ieinteresēta lēmumu paziņot pēc iespējas ātrāk, bet, cerams, ne vēlāk kā līdz maija sākumam, vienlaikus rūpīgi izsverot drošības jautājumus un uzņemoties atbildību par visatbilstošāko risinājumu.

Ceturtdien ar IZM piedāvātajiem iespējamajiem risinājumiem centralizēto eksāmenu norisē tika iepazīstināti arī valdības pārstāvji. Valdības šodien veiktie grozījumi rīkojumā par ārkārtējo situāciju paredz, ka svešvalodu eksāmenu norise iepriekš noteiktajos datumos no 12. līdz 15.maijam netiek plānota. Jaunus datumus eksāmenu norises gadījumā noteiks ministre.

Jau ziņots, ka IZM sadarbībā ar Veselības ministriju veic nepieciešamos priekšdarbus, lai situācijā, kad eksāmeni tiek kārtoti klātienē, to norises vietās varētu nodrošināt visus nepieciešamos epidemioloģiskos pasākumus, nepieļaujot lielu skolēnu koncentrāciju vienā telpā. Patlaban tiek modelēts gan tas, kā notiks eksāmeni, gan arī – kāds būs eksāmenu saturs.

Ar IZM un Valsts izglītības satura centra izstrādāto rīcības programmu ar eksāmenu norises kārtību sabiedrību pakāpeniski plānots iepazīstināt pēc Lieldienu brīvdienām, atklāja ministrija.

No 13.marta līdz 12.maijam Latvijā saistībā ar Covid-19 pandēmiju izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni aizliegumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. Ārkārtējās situācijas laikā arī mācības Latvijas skolās un augstskolās tiek organizētas attālināti.

10.04.2020.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here