2.1 C
Rīga
piektdien, janvāris 28, 2022

Sagaidāms, ka centralizētie eksāmeni šogad Latvijā būs īsāki, bet ne vieglāki

 

Sagaidāms, ka centralizētie eksāmeni šogad Latvijā būs īsāki, bet ne vieglāki, šorīt LTV “Rīta panorāmā” sacīja Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks.

Pēc Catlaka vārdiem, cīņas ar Covid-19 pandēmiju dēļ eksāmeni šogad nebūs “tieši tādi kā katra normāla mācību gada noslēgumā”, proti, tie būs saīsināti un apjomā un saturā mazāk apjomīgi.

Vienlaikus ierēdnis uzsvēra, ka prasību “latiņu zemāk nelaidīsim”, lai mazāks jautājumu skaits neliegtu sniegt objektīvu vērtējumu par skolēnu zināšanām un lai rezultāti būtu objektīvi salīdzināmi ar citu gadu beidzēju sniegumu.

Catlaks atzīmēja, ka ārkārtas situācijas dēļ augstskolu uzņemšana būs pagarināta un mainīti procesi atbilstoši situācijai, turklāt izmaiņas sagaidāmas visā Eiropā.

Catlaks iepriekš aģentūru LETA bija informējis, ka šogad 12.klašu absolventi varēs kārtot tikai trīs obligātos centralizētos eksāmenus, bet izvēles eksāmens nebūs obligāts.

Viņš norādīja, ka 12.klases skolēniem eksāmenu sesijas pamattermiņš patlaban tiek plānots no 2.jūnija līdz 7.jūlijam, savukārt tiem skolēniem, kas centralizētos eksāmenus nevarēs nokārtot šajā laikā no 9.jūlija līdz 30.jūlijam, tiks dots papildtermiņš.

Lai iegūtu atestātu par vispārējo vidējo izglītību, skolēnam jānokārto trīs obligātie centralizētie eksāmeni, proti, izvēlētajā svešvalodā, latviešu valodā un matemātikā. Savukārt ceturtais izvēles eksāmens šogad nebūs obligāts. Ja skolēns to vēlas kārtot, un ja tas nepieciešams iestājai augstskolā, viņš var kārtot vienu vai vairākus skolas veidotos necentralizētos eksāmenus, skaidroja Catlaks.

Autors: nozare.lv

20.04.2020.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here