8.2 C
Rīga
piektdien, marts 24, 2023

5 padomi, kas ļaus nekļūdīgi izvēlēties īstos laulības gredzenus

INDIVI 04/03/2023 13:02
 

Tuvojas kāzu diena. Viens no nozīmīgajiem mirkļiem, kura dēļ sapulcējas radi, draugi, mīļie un tuvie, ir gredzenu mīšana. Izvēlētie un svaigi mirdzošie laulības gredzeni būs jūsu sabiedrotais uz, iespējams, visu atlikušo mūžu. Ja kāzu gredzeni jums ir paredzēti kā ikdienas aksesuārs, jūs noteikti vēlēsieties, lai tie ne vien izskatās lieliski, bet ir arī ērti un parocīgi. 

Gatavošanās kāzām var sagādāt daudz raižu un pārdzīvojumu, tāpēc par gredzenu izvēli ir nepieciešams parūpēties laicīgi, bet nepārsteigties – arī šis pirkums ir jāpaspēj veikt ne par agru, ne par vēlu, lai plānu maiņa vai citi negaidīti apstākļi nekādā gadījumā nesabojātu jūsu kāzu svinības un īpašo dzīves mirkli. Ņemot vērā to, ka gredzenu izvēle ir kļuvusi ārkārtīgi plaša un paši gredzeni – komplicēti un ļoti dažādi, piedāvājam iziet cauri šiem soļiem, lai pārliecinātos – jā, mūsu izvēlētie laulības gredzeni būs perfekti!

Kopīga izvēle

Jāsaka, ka sievietes bieži vien visvairāk gaida kāzu dienu un karstasinīgi metas kāzu plānošanā, īstenošanā, par ko viņām nemaz nevar pārmest – visa uzmanība patiešām tiek pievērsta līgavai un kāzu tematikas dekoratīviem elementiem. Kāzas ir kopīgs notikums, tāpēc arī gredzenu izvēlei jābūt vienotai, ņemot vērā abu pušu vēlmes un redzējumu. Par mazu gaismas stariņu karstāku diskusiju gadījumā var kļūt fakts, ka arvien populārāks kļūst divu dažāda dizaina gredzenu tandēms, kas pilnībā apmierina abas puses. Līgava var izvēlēties gredzenu ar dimantu, bet līgavainis – klasisku, smagnēju gredzenu, kas piestāvēs pat pie lietišķa kostīma. 

Izmērs un piemērotība

Pieredzējis juvelieris profesionāli noteiks jūsu gredzenu izmēru un var to koriģēt vēlāk, ja nepieciešams. Daudzi klasiskie kāzu gredzenu metāli, piemēram, zelts, sudrabs un platīns, ir mīkstāki un gatavam gredzenam tāpēc ir vieglāk mainīt izmēru. Izturīgāku metālu, piemēram, titāna, volframa vai nerūsējošā tērauda gredzenu izmērus nevar mainīt, tāpēc jums būs ļoti atbildīgi jāizvēlas pareizais izmērs. 

Arī citi faktori var ietekmēt gredzenu piemērotību un komforta sajūtu. Piemēram, gredzena forma, kā arī zeltneša forma noteiks, kā gredzens “sēdēs” uz pirksta un vai nodrošinās ērtumu. Gredzens ar platu, biezu vai pārāk taisnu iekšēji malu var radīt spiešanas, berzes sajūtu un citu diskomfortu, to valkājot ilgāku laiku. Ja jums ir īsāki pirksti, plats gredzens, visticamāk, dziļāk iespiedīsies audos, veicot dažādus darbus ar rokām.

Dažkārt arī gravējums gredzena iekšpusē var traucēt un berzēt pirkstu. Arī tad, ja jums ir jutīga āda, vislabāk ir izvēlēties hipoalerģiska metāla gredzenu ar pulētu, gludu virsmu.

Gredzena dizains

Mūsdienās izvēlēties gredzena dizainu nav viegli, jo to ir ārkārtīgi daudz! Klasiski, moderni, klasiski-moderni, vintāžas, ar dārgakmeņiem, dizaineru un pat etniska stila gredzeni var tikt izvēlēti par pāra savienības lieciniekiem. Pāriem, kas vēlas tradicionālāka izskata gredzenus, ir ieteicams saskaņot gredzena dizainu un izvēlēties gredzenu komplektu. 

Eleganti, askētiski zelta gredeni ir lieliski piemēroti gredzenu tandēmam, un tie var graciozi papildināt citus gredzenus, ko valkājat, piemēram, līgavas saderināšanās gredzenu. Arī katra gredzena individuāls dizains ir pilnībā piemērots šim notikumam, ja tieši jūs tā esat nolēmuši.

Izvērtējiet savu dzīvesveidu

Lielākā daļa laulāto izvēlas valkāt savus kāzu gredzenus ik dienu. Ja domājat, ka sekosiet šim piemēram, tad, izvēloties gredzenu, jums noteikti prātā jāpārcilā jautājums – kāds ir mans un dzīvesbiedra dzīvesveids? Ja jūs esat ceļotāji, jums patīk doties pārgājienos, izbraucienos pie dabas, regulāri apmeklēt trenažieru zāli, aktīvi sportot vai jūsu profesija ir saistīta ar roku darbu, piemērotāks var šķist gredzens no izturīgāka metāla, kas ir nodilumizturīgāks – volframs, titāns, platīns. 

Otrs aspekts, kas var palīdzēt jums izvēlēties gredzenu – gredzena cena. Iespējams, lēti laulību gredzeni nebūs sliktākā opcija tiem, kas savu ikdienu aizvada aktīvi, jo nozaudējuma vai deformācijas gadījumā nebūs lielas nožēlas par iztērēto naudu. 

Rotaslietu kopšana

Paturiet prātā arī ieteikumus, kā pareizi kopt savas rotaslietas. Jo sarežģītāks ir gredzena dizains, jo vairāk laika un rūpju ir jāiegulda, lai to uzturētu labā stāvoklī. Dārgmetāla gredzenus ir vēlams ik pa laikam nodot juvelierim, lai atjaunotu to sākotnēju izskatu, un tas regulāri būs nepieciešams zelta, sudraba gredzeniem. Ja rotaslietu apkopes nav jūsu stiprā puse, iespējams, gribēsiet izvēlēties platīna, kobalta vai volframa grezenus, kuri ne tikai izskatās satriecoši, bet ir arī nenovalkājami.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here