3.2 C
Rīga
otrdien, marts 21, 2023

6 tuvības veidi: Kā stiprināt attiecības?

Supersex 05/01/2023 20:15
 
Foto: Canva

Intimitāte – sajūta, ka esat tuvu citai personai attiecībās un jūtat spēcīgu emocionālu saikni. Intīmo attiecību veidošana un uzturēšana prasa pūles, jo cilvēki aug un mainās. Ir dažādi tuvības veidi, tostarp emocionālā tuvība, intelektuālā tuvība, seksuālā tuvība, garīgā tuvība, pieredzes tuvība un fiziskā tuvība. Tātad, šeit ir seši veidi, kā uzlabot intimitāti attiecībās.

Emocionālā tuvība

Emocionālo tuvību var definēt kā iespēju izveidot dziļāku saikni ar savu partneri, veicot darbības, kas pauž jūtas, neaizsargātību un uzticību. Ja jutīsies labi, sekos arī viss pārējais – tas, ko saki un kā izturies pret savu partneri. Tāpēc ir svarīgi izprast savas emocijas, lai kopā varētu runāt par sarežģītākām sajūtām.

Emocionālā tuvība arī stiprina seksuālo saikni. Padomājiet par to: ne vienmēr abi partneri vienlaikus izjūt vēlmi mīlēties. Izrādiet uzmanību un laipnību, piemēram, ja jūsu partneris ir pārāk noguris, piedāvājiet maigu masāžu ar smaržīgām eļļām. Tas stimulēs viņa sajūtas un mazinās stresu. Īsta komunikācija notiek tad, kad tu spēj cilvēku sadzirdēt, uzklausīt, saprast un pēc tam, balstoties uz viņa uzvedību, vari rīkoties atbilstoši izteiktajām vajadzībām.

Intelektuālā tuvība

Intelektuālā tuvība – saistīta ar dalīšanos ar visu, ko domājat un kas esat iekšēji. Intelektuālā tuvība var būt jūsu cerības, sapņi, bailes un pieredze. Kad divi cilvēki stimulē un bagātina viens otra prātus, lai uzturētu stabilu un veselīgu mīlas vidi, tas nozīmē, ka attiecībās ir augsts intelektuālās tuvības līmenis. Kopumā, jo vairāk jūs runājat, jo vairāk slāņu jūs atklājat par otru cilvēku.

Cilvēkiem ir tendence piesaistīt citus cilvēkus, kuriem ir tāds pats viedoklis, kā viņiem pašiem. Lielisks intelektuālās tuvības piemērs ir pāri, kuriem ir viens un tas pats hobijs, nodarbošanās, aizraušanās vai intereses. Ja jūsu priekšstats par izklaidi nesakrīt ar jūsu partnera priekšstatu, atrodiet nodarbi, kas jums abiem patīk. Tas ļaus jums izbaudīt vienam otra kompāniju. Ar intelektuālās tuvības palīdzību pāris kļūst par draugiem un nodibina sakarus ārpus fiziskas vai seksuālas saiknes.

Garīgā tuvība

Cilvēkiem, kuri ir garīgi saistīti, ir līdzīgas vērtības un uzskati par to, kas viņiem ir svarīgi, un viņi jūtas ērti, būdami paši. Var gadīties, ka jums un jūsu partnerim ir viena un tā pati dzīves filozofija. To bieži sauc par attiecību pamatu. Saskaroties ar jebkādām grūtībām, kopīgi uzskati palīdz tās pārvarēt un uzturēt attiecības.

Kad satiekas divi cilvēki, pašas attiecības kļūst par trešo vienību. Pēc tam, kad attiecības sasniedz sešu mēnešu atzīmi (aptuveni), indivīdi mēdz iedzīvoties rutīnā un pārstāj pievērst tik daudz uzmanības pašām attiecībām. Jūs varat domāt, ka tikai tāpēc, ka esat kopā, attiecības uzņem apgriezienus. Diemžēl attiecības nedarbojas tā. Ja ir grūti atrast laiku viens otram, apsveriet iespēju vairāk dalīties savās ikdienas gaitās.

Foto: Canva

Pieredzes tuvība

Galvenā dzīves pieredze ir dzimšanas, nāves, pavērsiena punkti, pirmie un pēdējie dzīves notikumi, sasniegumi un sakāves. Piedzīvojumu tuvība veidojas, kopīgi piedzīvojot – gan ikdienas, gan vienreizējus notikumus, kas veido mūsu stāstu. Tas ietver ne tikai pozitīvas, bet arī negatīvas emocijas. To kopīgošana atvieglo dzīvi.

Koncentrējieties uz pozitīvo pieredzi, kas jums ir bijusi kopā. Tā norāda uz to, kas ir labs jūsu attiecībās, un tas padziļina pāra tuvību. Kad pārrunājat kādu jautru pieredzi, ko piedzīvojāt kopā, vai kaut ko smieklīgu, ko redzējāt, tas palīdz atgriezties laikā, jo atceraties emocijas, kas saistītas ar šo notikumu. Kad atceraties patīkamus pārdzīvojumus, kas jums bijuši, jūs atkal uztverat dažas pozitīvās sajūtas, kas saistītas ar šo pieredzi.

Fiziskā tuvība

Fiziskā tuvība – tie ir pieskārieni. Romantiskās attiecībās tas var ietvert roku turēšanu, glāstīšanu, skūpstīšanu un seksu. Ar pieskārienu jūs varat nodot ziņu, ka jūs pieņemat savu partneri un viņš jums rūp – tas ir spēcīgs emocionāls ieguvums. Tas ir īpaši svarīgi dienās, kad jūsu partneris ir stresa stāvoklī. Varat izmantot pieskārienus, lai viņu nomierinātu un paustu atbalstu.

Vēlaties mazliet vairāk tuvības? Mūsdienu dzīves ritmā mēs izvēlamies ātri mīlēties, kas var nomākt tuvību attiecībās. Centieties regulāri veltīt laiku kvalitatīvam seksam bez laika ierobežojumiem. Dažādojot savas seksuālās attiecības ar jaunām rotaļlietām, apģērbu un fantāzijām, jūs vairāk koncentrēsities viens uz otru un uz seksuālo pieredzi.

Seksuālā tuvība

Intīmām seksuālajām attiecībām nepieciešama savstarpēja uzticēšanās un neaizsargātība. Tas ļauj jums būt godīgam pret savu partneri, nebaidoties tikt tiesātam par to, ko sakāt vai jautājat. Pirmkārt, uzziniet, kas jūs aizrauj. Tas palīdzēs jūsu partnerim atklāti paust to, ko vēlaties. Savukārt jūs radīsiet drošu telpu, lai viņš varētu rīkoties tāpat.

Pastāstiet viens otram savus noslēpumus. Varbūt vienmēr esi vēlējies izmēģināt BDSM seksa laikā? Dažādu iemeslu dēļ daudziem no mums var šķist, ka esam tikai tāpēc, lai iepriecinātu savu partneri. Pieņemiet faktu, ka jums ir tādas pašas tiesības uz baudu kā visiem pārējiem. Ļaujiet sev patiešām izbaudīt seksu ar savu partneri, pretējā gadījumā jūs varat neapzināti attālināties no viņa. Līdzekļus, kas palīdzēs īstenot savas seksuālās vēlmes, varat atrast vietnē https://supersex.lv/.

 

1 KOMENTĀRS

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here