-1 C
Rīga
ceturtdien, janvāris 28, 2021

90% efektivitāte: Izstrādāta vakcīna cīņai pret Covid-19 (+VIDEO)

Nozare.lv/Dieviete.lv 09/11/2020
 

ASV farmācijas giganta “Pfizer” un Vācijas kompānijas “BioNTech” kopīgi izstrādātā vakcīna pret jauno koronavīrusu trešajā izmēģinājumu fāzē uzrādījusi 90% efektivitāti pret inficēšanos ar Covid-19, pirmdien paziņoja kompānijas.

Saskaņā ar sākotnējiem rādītājiem, pacientiem aizsardzība pret inficēšanos parādījusies septiņas dienas pēc otrās no divām devām un 28 dienas pēc pirmās devas.

“Mūsu Covid-19 vakcīnas trešās fāzes izmēģinājumu pirmie rezultāti sniedz sākotnējās liecības par mūsu vakcīnasspēju novērst Covid-19,” paziņoja “Pfizer” priekšsēdētājs un izpilddirektors Alberts Burla. “Mēs esam ievērojami tuvāk tam, lai sniegtu cilvēkiem visā pasaulē nepieciešamo izrāvienu un un palīdzētu izbeigt šo veselības krīzi.”

Vadoties pēc piegāžu aplēsēm, kompānijas paziņoja, ka prognozē piegādāt 50 miljonus devu šogad un līdz 1,3 miljardiem devu nākamgad.

Video

Abas kompānijas paziņoja, ka nākamajā nedēļā varētu lūgt ASV Pārtikas un zāļu pārvaldes (FDA) atļauju vakcīnasārkārtas izmantošanai.

Vakcīnu BNT162b2 Vācijas kompānija “BioNTech” izstrādāja janvāra vidū un jūlija beigās dažādās valstīs sākās tās trešā izmēģinājumu fāze.

Potenciālā vakcīna līdz šim izmēģināta uz vairāk nekā 43 500 cilvēkiem, no kuriem 38 955 līdz 8.novembrim saņēmuši otro devu.

Pētījuma laikā līdz svētdienai reģistrēti 94 saslimšanas gadījumi ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19.

Izmēģinājumu dalībniekus turpinās novērot vēl divus gadus pēc otrās devas saņemšanas. Šajā laikā vakcīnasizstrādātāji cer noteikt, cik vakcīna ir efektīva ne tikai inficēšanās ar Covid-19 novēršanai, bet arī to, kā tā aizsargā Covid-19 pacientus no nopietnām komplikācijām.

ASV prezidenta vēlēšanu uzvarētājs demokrātu kandidāts Džo Baidens ziņas par vakcīnu nodēvēja par cerību, taču brīdināja, ka priekšā vēl ir ilga cīņa.

“Es apsveicu izcilās sievietes un vīriešus, kas palīdzēja radīt šo izrāvienu un dot mums tik daudz iemesla cerībai,” pavēstīja Baidens. “Vienlaikus ir svarīgi saprast, ka cīņas beigas pret Covid-19 būs pēc mēnešiem.”

Ziņas par vakcīnu apsveica arī ASV prezidents Donalds Tramps, tviterī tās raksturojot kā “lieliskas”.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!