10.5 C
Rīga
ceturtdien, jūnijs 1, 2023

Augu valsts ēdiena svētki “AUGam” šopavasar Vidzemes tirgū

AUGam 28/03/2023 10:55
 

Ēdam, augam, svinam! Vērienīgie vegāniskā ēdiena svētki priecēs rīdziniekus un pilsētas viesus 13.maijā, šoreiz iedzīvinot jaunu vietu – Vidzemes jeb Matīsa tirgu, kur svētku apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt daudzveidīgo un pārsteidzošo augu valsts virtuvi unikālā atmosfērā. 

No plkst. 11:00 līdz 19:00 ēdinātāji piedāvās dažādas maltītes katrai gaumei – gan burgerus un citas ātrās uzkodas, gan tuvo austrumu ēdienus un sojšliku, kā arī desertus un saldējumu. Tāpat būs iespēja iegādāties interesantus, Latvijā ražotus vegāniskus pārtikas produktus. Starp pasākuma dalībniekiem varēs satikt 2 EatNirvana RawVegstopNata CafeLifetree CheeseBliss GelatoZaļā Maize un citus. Par atspirdzinošiem dzērieniem rūpēsies alus darītava Nurme

Par svētku lokāciju – Vidzemes tirgu, stāsta Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāvis Mārtiņš Eņģelis: “Šis gads ir tirgus atdzimšanas gads. Izstrādājot tā revitalizācijas vīziju, mums ir ļoti svarīgi redzēt dažādību – ļaut mīties ne tikai produktiem un kultūrai vai inovācijām un ieražām, bet arī sabiedrības grupām un pasaules uzskatiem. Tāpēc ir patiess prieks, ka šajā pavasarī Vidzemes tirgu kā mājvietu izvēlējušies ne tikai tradicionālāki notikumi, bet arī laikmetīgie AUGam svētki, kas, ļoti ceram, paši šeit kļūs par tradīciju!”. 

Augu valsts ēdiena popularitāte aug katru gadu. Tā ir labākā izvēle, kā savu uzturu padarīt videi un dzīvniekiem draudzīgāku, vienlaikus parūpējoties par savu veselību un pašsajūtu. AUGam svētku uzdevums ir parādīt, cik aizraujoša un daudzveidīga var būt augu valsts virtuve, padarīt to pieejamāku ikvienam.

Ieeja pasākumā ir bez maksas, un gaidīts būs ikviens, arī ģimenes ar bērniem un mājdzīvnieku saimnieki. Plašāka informācija par svētkiem un dalībniekiem tiks publicēta biedrības Facebook un Instagram profilos. Ieinteresētie ēdinātāji un tirgotāji ir aicināti pieteikt dalību, rakstot uz ketlina.klavina@augam.lv. Pasākumu rīko biedrība “AUGam”, kuras mērķis ir veicināt augu valsts uztura pieejamību un ilgtspēju Latvijā.

“AUGam” ēdiena svētku norises vieta: Vidzemes tirgus, Brīvības iela 90, Rīga.

“AUGam” ēdiena svētku norises laiks: 13. maijā, sestdien, no 11:00 līdz 19:00. 

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here