0.3 C
Rīga
ceturtdien, februāris 2, 2023

Bauskas pilī norisinās alvas rotu izgatavošanas darbnīca!

Bauskas pils 03/10/2022 09:15
 

1. un 8. oktobrī, plkst. 12:00 un 15:00 Bauskas pilī notiks alvas rotu izgatavošanas darbnīca, kurā būs iespēja iepazīties ar alvas rotu darināšanas tehniku, gūt nelielu ieskatu par alvas liešanu, kā arī iemēģināt roku un pašam izveidot savu alvas rotu. Darbnīca paredzēta ikvienam interesentam, bez iepriekšējām zināšanām un pieredzes.

Alvas rotu izgatavošanas tehnoloģija pamatā sastāv no viendaļīgas vai vairākdaļīgas dolomīta formas, kurā iegrebts attiecīgais rotas veidols, un pēc tam tajā ielej izkausētu alvu. Līdzīga tehnoloģija ir arī citu krāsaino metālu rotu izgatavošanā, tomēr katram metālam ir atšķirīga kušanas temperatūra, lejamveidņu materiāli un cits aprīkojums. Alvas rotas vissliktāk saglabājās, jo alva nonākot saskarē ar skābekli oksidējas un sadrūp, tāpēc līdz mūsdienām biežāk saglabājas lejamveidnes, nevis pašas rotas. Bauskas pilī atrastas vairākas dažāda izmēra 15. gs. un 17. gs. alvas pogas.

Darbnīca notiks mākslinieku Lindas Šikures-Važas un Māra Važas vadībā.

Dalība pasākumā bezmaksas. Vietu skaits ierobežots, lūdzu iepriekš rezervēt apmeklējumu pa t. nr. 63923793, 63922280 mob. t. 20011880 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv. 

Darbnīca norisinās projekta “Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris- Bauska“ ietvaros. Projekta galvenais mērķis ir palielināt apmeklētāju skaitu Bauskas pils muzejā un Raudondvaris muižā (Lietuva) tūrisma nesezonā un ziemas mēnešos. Bauskas pils muzejā 2022. gada ziemas un rudens mēnešos notiks 20 darbnīcas: ādas maciņa izgatavošana, augu vainagu darināšana, kaligrāfijas, dekoratīvā apmetuma darināšanas un alvas rotu izgatavošana.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here