1.8 C
Rīga
svētdien, aprīlis 2, 2023

Detalizēta pilsētas svētku “Šerloka Holmsa dzimšanas diena” programma (+FOTO)

PR LINIJA/biedrība Holmes&Co 01/03/2023 17:55
 

4.martā, atklājot jaunu slavenā detektīva lietu, Rīgā notiks pilsētas kostīmu svētki “Šerloka Holmsa dzimšanas diena”. Šogad pasākums notiks jaunā lasījumā – “Šerloka Holmsa atgriešanās. Jauna misija”. Dižais detektīvs šogad sola cīnīties ar viltus ziņām un palīdzēt kļūt par detektīvu ikvienam interesentam. Šerloka Holmsa darbu cīņā ar dezinformāciju šogad atbalsta Lielbritānijas vēstniecība Latvijā /British Embassy Riga/.

Svētki, kā ierasts, sāksies pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas (Kr.Valdemāra ielā 10a). Noplkst.12:00 līdz 13:00 te notiks dalībnieku reģistrācija labāko kostīmu konkursā. Konkurss notiks vairākās nominācijās, un labākos no labākajiem izvēlēsies ne tikai svētku žūrija, bet arī DELFI lasītāji. Pretendentu fotogrāfijas tiks izvietotas lielākajā informatīvajā portālā, un atdot savu balsi par vislabāk iepatikušos tēlu varēs līdz 6.martam. 

Galerija

Plkst. 13:00-13:15 sāksies kostīmu gājiens, kas virzīsies cauri pilsētas centram līdz svētku skatuvei Līvu laukumā Vecrīgā. Te svētki turpināsies ar teatrālām un muzikālām performancēm, labāko kostīmu tēlu apbalvošanu un citām izklaidēm vecās, labās Anglijas stilā. Mūzikas programmā piedalīsies duets “Pipes and Drums” – unikāls projekts, kurā Vilius Matutis un Einārs Latiševs izspēlē dažādu pasaules mūziku ar skotu dūdām, bungām, pūšamajiem un sitamajiem instrumentiem. Klejojošo mūziķu lomā uzstāsies populārā Latvijas instrumentālā funk/fusion grupa FunCOOLio. Tāpat pasākuma viesus gaida tradicionālais Berimora cienasts “Auzu pārslu putra, ser!” un retro fotostūrītis. 

Uzņēmums IGRARIGA.LV vadīs interaktīvu viktorīnu “Patiesība vai viltus ziņa”, tāpat svētku viesiem būs iespēja piedalīties tematiskās spēlēs: kvestā “Detektīvstāsts” (bērniem no 8-12 gadiem), antiekskursijā “Moriartija atriebība” (pieaugušajiem un pusaudžiem) un kvestā – izmeklēšanā “Pa noziegumu pēdām”.

Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 23277211 vai infoigrariga@gmail.com

Tie, kas vēlas izstaigāt Masļeņņikova filmas “Šerloka Holmsa un doktora Vatsona” filmēšanas vietas, var pieteikties ekskursijai ar gidu. Sākums plkst. 10:30 un plkst. 15:00, tikšanās vieta: pie ieejas Radio mājā(Doma laukums 8).

Iepriekšēja pieteikšanās: snezanna1@gmail.com vai pa tālr. 26468131.

Tematiskie pasākumi, kas veltīti Šerloka Holmsa darbībai, turpināsies arī pēc 4.marta: 

6.aprīlī kinoteātrī “Splendid palace” notiks Bastera Kītona mēmās filmas “SHERLOCK JR.” /1924.gads/ seanss un Antona Doļina kinolektorijs “Šerloks Holmss šodien: kas viņš ir?” Šerloks Holmss ir vispopulārākais pasaules kinematogrāfa varonis. Viņš ir apdzinis pat Drakulu! Kur slēpjas Londonas detektīva noslēpums? Kas noteica Šerloka Holmsa unikālo dzīvotspēju, kādēļ katra paaudze atkal pakļaujas viņa valdzinājumam? Antons Doļins mēģinās piedāvāt savas atbildes uz šiem jautājumiem. Biļetes pieejamas Biļešu servisa tīklā. 

Martā Rīgā, Rēzeknē un Daugavpilī notiks virkne lektoriju ar kinokritiķi Oļegu Peku “Šerloks Holmss un viņa vieta un nozīme angļu detektīvžanra vēsturē”. Mēs apspriedīsim šādus tematus – kas ir detektīvžanrs un tā īpatnības? Detektīvi līdz Šerlokam Holmsam. Ko jaunu detektīvžanrā ieviesa Konans Doils? Šerloka dedukcijas metode un cīņa ar dezinformāciju, u.c.

Aicinām visus dižā detektīva sekotājus un interaktīvu kostīmu izklaižu cienītājus uz svētkiem “Holmsa atgriešanās”. Iespējams, tieši jūs kļūsiet par galveno palīgu Holmsa jaunajā misijā. 

Pēc dažu gadu pārtraukuma svētki, kas veltīti pasaulē slavenākajam detektīvam, atkal izskanēs spilgtā kostīmu gājienā, kas vienmēr ir rotājis mūsu pilsētu un kuram seko visa pasaule – galu galā Šerloka Holmsa dzimšanas diena pirmo reizi tika svinēta tieši Rīgā, 2012.gadā. Galvenais piedalīšanās nosacījums – tērps Artūra Konana Doila stāstu par Šerloku Holmsu varoņu stilā.

Pasākumu organizē: mārketinga aģentūra PR LINIJA un biedrība Holmes&Co.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here