4 C
Rīga
ceturtdien, februāris 22, 2024

Doma baznīcā notiks papildu dienas koncerts “Ziemassvētku prelūdija” (+FOTO)

Ineses Galantes fonds. 26/11/2023 21:15
 

16.decembrī plkst. 15:00 Rīgas Doma baznīcā notiks Ineses Galantes fonda rīkotās “Ziemassvētku prelūdijas” papildu dienas koncerts. Pēc organizatoru teiktā, lai pasākumu varētu apmeklēt visi interesenti, tika pieņemts lēmums par vēl vienu uzstāšanos. “Es tāpat kā visi​ mākslinieki, kas piedalās mūsu Ziemassvētku koncertā, esmu ļoti priecīga redzot, ka mūsu tikšanās ir kļuvusi par sirsnīgu pirmssvētku tradīciju, ka Latvijas skatītāji gaida un novērtē “Ziemassvētku prelūdiju”. Mēs esam laimīgi daloties ar skatītājiem ar mīlestību, ar dižas, mūžīgas mūzikas skanējumu. Nāciet kopā ar mums izjust brīnumu, iedvesmu un prieku par visjaukāko svētku tuvošanos!” aicina Inese Galante.

Šajā vakarā skanēs K.Glika, D.Kačīni, S.Franka, J.Vītola skaņdarbi, pianists – virtuozs, prestižu starptautisko konkursu laureāts Andrejs Osokins spēlēs J.S.Baha un F.Šūberta darbus. Skanējuma ziņā iespaidīgāko mūzikas instrumentu Latvijā – Doma baznīcas ērģeles – klausītāji dzirdēs pasaulē populārā komponista un ērģelnieka Aivara Kalēja nepārspējamajā izpildījumā un improvizācijā. Viens no visvairāk gaidītājiem koncerta notikumiem būs dižās operas dīvas Ineses Galantes uzstāšanās. Šajā vakarā izskanēs trīs visslavenākās lūgšanas Ave Maria variācijas, kā arī citi skaņdarbi – gan solo izpildījumā, gan arī duetā ar izcilo kontrtenoru un baroka mūzikas izpildītāju Sergeju Jēgeru

Galerija

Kā ierasts, koncertā piedalīsies arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā: aizkustinošās Ziemassvētku dziesmas “Zvaniņš skan” un “Klusa nakts, svēta nakts” papildinās neatkārtojamo un burvības pilno “Ziemassvētku prelūdijas” noskaņu.

Tāpat programmā piedalīsies uzlecošās zvaigznes, X, jubilejas konkursa “Ineses Galantes talanti” laureāti. Konkursa mūza un žūrijas priekšsēdētāja Inese Galante aicina visus apmeklēt tā finālu 26.novembrī Dzintaru koncertzāles mazajā zālē, kas vienlaikus ir spožs koncerts, kurā jaunie, talantīgie izpildītāji atskaņo izcilus pasaules komponistu skaņdarbus. Uzstāšanās koncertā “Ziemassvētku prelūdija” kopā ar slaveniem māksliniekiem ir viena no prestižā konkursa nozīmīgākajām balvām. 

Šajā vakarā Doma baznīcu piepildīs īpašs gaismas noformējums. Askētisko gotisko baznīcu pasakaini pārvērtīs dinamiskas gaismas instalācijas, kas harmoniski iekļausies muzikālajā kontekstā un zālē radīs neaizmirstamu atmosfēru.

Ineses Galantes “Ziemassvētku prelūdija” ir viena no ģimeniskajām pirmssvētku tradīcijām, ko iecienījuši visi mūsu pilsētas mūzikas mīļotāji. Šajā koncertā mēs vienmēr gaidām brīnumu, iedvesmu un prieku par drīzumā gaidāmajiem lielajiem svētkiem!

Biļetes Biļešu paradīze tīklā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/131690

Pasākuma lapa sociālajā tīklā Facebook: https://fb.me/e/czdtoAewc

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here