-20 C
Rīga
svētdien, janvāris 17, 2021

Donalda Trampa impīčments: Kādas tam būs sekas? (+VIDEO)

Nozarelv/Dieviete.lv
 

Donalds Tramps trešdien kļuva par pirmo ASV prezidentu, par kura impīčmentu divreiz nobalsojusi Pārstāvju palāta.

Šoreiz impīčmenta balsojums tika rīkots par Trampam izvirzītu apsūdzību “mudināšanā uz dumpi” sakarā ar viņa atbalstītāju iebrukumu ASV Kapitolijā 6.janvārī.

Trampa impīčmentu balsojumā atbalstīja pavisam 232 Pārstāvju palātas locekļi, no kuriem 10 bija no viņa Republikāņu partijas, bet pārējie – no Demokrātu partijas.

Pēc Pārstāvju palātas lēmuma par impīčmentu jāseko impīčmenta prāvai Senātā, taču Senāta republikāņu vairākuma līderis Mičs Makonels pavēstīja, ka īsajā laikā līdz Džo Baidena inaugurācijai prezidenta amatā 20.janvārī Senāts nevar veikt “godīgu vai nopietnu” prāvu.

“Ņemot vērā noteikumus, procedūras un Senāta precedentus, kas nosaka prezidenta impīčmenta prāvas, vienkārši nav nekādu iespēju, ka godīga vai nopietna prāva varētu noslēgties pirms ievēlētā prezidenta Baidena zvēresta nodošanas nākamajā nedēļā,” pavēstīja Makonels.

“Pat ja Senāta process sāktos šonedēļ un virzītos ātri, gala verdiktu nevarētu pieņemt līdz prezidenta Trampaaiziešanai no amata,” norādīja Makonels.

Viņš atgādināja, ka iepriekšējās impīčmenta prāvas – Endrū Džeksona 1868.gadā, Bila Klintona 1999.gadā un Trampa pagājušajā gadā – ilga attiecīgi 83 dienas, 37 dienas un 21 dienu.

Makonels arī paziņojis, ka negrasās sasaukt Senātu pirms ieplānotās darba atsākšanas 19.janvārī.

ASV Senāta demokrātu mazākuma līderis Čaks Šūmers uzsvēra, ka Makonels var sākt impīčmenta prāvu nekavējoties, ja viņš izvēlēsies sasaukt Senātu uz ārkārtas sesiju. Ja ne, tad procesu varētu sākt pēc Baidena inaugurācijas, norādīja Šūmers.

Tramps aicina amerikāņus būt vienotiem un izvairīties no vardarbības

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien aicināja amerikāņus būt vienotiem un izvairīties no vardarbības.

Tramps nāca klajā ar šo aicinājumu neilgi pēc tam, kad Pārstāvju palāta trešdien nobalsoja par viņa impīčmentu, kuru viņš savā aicinājumā nepieminēja vispār.

Tramps video ierakstītā runā sacīja, ka “aicina visus amerikāņus pārvarēt mirkļa kaislības un apvienoties kā vienai amerikāņu tautai”. “Izvēlēsimies virzīties uz priekšu vienoti mūsu ģimeņu labad,” saicināja Tramps.

Norobežojoties no saviem atbalstītājiem, kuru iebrukums ASV Kapitolijā 6.janvārī kļuva par iemeslu viņa otrajam impīčmentam Pārstāvju palātā, Tramps sacīja: “Nekad nav attaisnojuma vardarbībai. Nekādu aizbildinājumu, nekādu izņēmumu: Amerika ir likumu nācija.”

“Tie, kas iesaistījās šajos uzbrukumos pagājušajā nedēļā, tiks nodoti tiesai,” teica Tramps. 

“Es viennozīmīgi nosodu vardarbību, kuru mēs redzējām pagājušajā nedēļā,” sacīja Tramps savā videovēstījumā.

“Vardarbībai un vandalismam absolūti nav vietas mūsu valstī un nav vietas mūsu kustībā. Pūļa vardarbība ir pretēja visam, kam es ticu, un visam, ko atbalsta mūsu kustība.”

“Tagad es lūdzu katru, kas jebkad ticējis mūsu darba kārtībai, domāt par iespējām mazināt saspīlējumu, nomierināt dusmas un palīdzēt veicināt mieru mūsu valstī,” sacīja Tramps.

Tramps arī sacīja, ka nedrīkst būt “nekādas vardarbības, nekādas likumu pārkāpšanas un nekāda veida vandalisma” no tuvākajās dienās gaidāmo protestu dalībnieku puses, lai varas nodošana jaunajam prezidentam Džo Baidenam notiktu mierīgi.

Video

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!