-14 C
Rīga
svētdien, janvāris 17, 2021

“Dvēseļu puteni” demonstrē vairāk nekā 15 virtuālajos kinoteātros ASV un Kanādā!

Nozare.lv 09/01/2021
 

No šodienas režisora Dzintara Dreiberga spēlfilma “Dvēseļu putenis” jeb “Bilzzard of Souls” tiek demonstrēta vairāk nekā 15 virtuālajos kinoteātros ASV un Kanādā, aģentūru LETA informēja filmas veidotāju pārstāve Aleksa Fridrihsone.

Viņa atzīmēja, ka filma turpina dalību arī ASV Kinoakadēmijas balvas “Oskars” sacensībā kategorijā “Labākā ārzemju filma”. Fridrihsone pavēstīja, ka līdz šim stāstu par filmu aprakstījušo un atzinīgi novērtējuši ārvalstu kino kritiķi, tostarp tādu izdevumu, kā, piemēram, “Variety”, “The Hollywood Reporter”, “New York Times”, “Los Angeles Times”, “The Guardian” kino recenzenti.

Izdevumā “Variety” rakstīts, ka Dreiberga filma varētu patikt Pirmā pasaules kara filmu cienītājiem, tostarp arī režisora Sema Mendensa kinolentes “1917” faniem. Tāpat atzīmēts, ka filmas tehniskais izpildījums pārliecinoši stāv blakus Holivudas ražojumiem.

Savukārt “Los Angeles Times” recenzijā norādīts, ka Dreiberga un operatora Valda Celmiņa radītās cīņas ainas liek izjust visas kara ārprāta šausmas pirmajā personā un vienlaikus atspoguļo dusmu pilnas un nogurdinošas ikdienas kaujas, kas vērstas ne tikai pret ienaidnieku, bet arī aukstu un izpostītu dzimtās zemes reljefu.

“Varbūt šo filmu nav viegli skatīties laikā, kad mūsu pašu valsts cīnās ar patriotisma toksisko formu, bet Latvijas cīņa ir iedvesmojusi šīs filmas iekļūšanu stingri reālistisku kara filmu kanonā,” pausts “Los Angeles Times” recenzijā.

Arī “New York Times” recenzents izcēlis filmas kvalitāti un novērtējis filmas veidotāju darbu, uzsverot, ka filma “Dvēseļu putenis” ir nofilmēta un samontēta gandrīz nevainojami, “[..] filma uzsver to, kas, šķiet, ir galvenā tās sūtība: nerimstošu atgādinājumu – “Uz priekšu, Latvija!”.”

Filmas režisors Dreibergs atzina, ka patīkami apzināties, ka lielākie kino izdevumi pasaulē raksta par filmu, turklāt mediju pārstāvji pēc tās noskatīšanās ir pastiprināti meklējuši informāciju par Latviju.

“Priecē, ka filmas stāsts viņus ir patiesi aizkustinājis un licis aizdomāties par mūsu tautas likteni. Man kā režisoram, protams, tagad gribētos būt Losandželosā un klātienē sajust, kā notiek “Oskara” atlase. Tā vietā šobrīd aizvadu naktis “otrajā maiņā” pie datora. Bet mēs esam gatavi paveikt maksimālo, lai tik daudzu cilvēku veidoto filmu piedāvātu visplašākajai auditorijai,” pauda Dreibergs.

Filmas mārketinga un publisko attiecību kampaņu “Oskara” sacensībā atbalsta Nacionālais kino centrs. Fridrihsone pavēstīja, ka filmas “Dvēseļu putenis” komanda patlaban aktīvi meklē papildu atbalstu gan no privātā, gan publiskā sektora, lai filmu pamanītu starp simts citiem kandidātiem un noskatītos balsojošie ASV Kinoakadēmijas biedri, lai stāstu par Latvijas valsts rašanos un strēlniekiem uzzinātu miljoniem kino mīļotāju visā pasaulē un tas ilgtermiņā paplašinātu iespējas piesaistīt Latvijai jaunas investīcijas.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!