13.4 C
Rīga
ceturtdien, 13 jūnijs, 2024

Dzīve kā realitātes šovs: Kardašjanu ģimenes spožums un posts!

Disney+
 

Jau vairāk nekā 17 gadus pasaule dzīvo līdzi kādai kuplai amerikāņu ģimenei. Tās slavenākās pārstāves – Kimas – ceļš uz panākumiem un vairākos miljonos lēšamo bagātību sākās ar “nopludinātu”, ļoti pikantu video. Taču pašlaik viņa ir krasi mainījusi savu publisko tēlu, iegūst juristes izglītību un palīdz netaisnīgi apsūdzētajiem, vēsta straumēšanas platforma “Disney+”.

Ir tapis zināms, ka skandalozā video parādīšanās interneta plašumos nebija nekāda nejaušība. Proti, šo uzmanības pievēršanas gājienu izdomāja Kortnijas, Kimas, Klojas un Roberta Kardašjanu, kā arī jaunāko atvašu – Kendalas un Kailijas – mamma un menedžere Krisa Dženere. Šo ideju viņa nošpikoja no Kimas toreizējās labākās draudzenes un darba devējas Parisas Hiltones.

Tagad to ir grūti iedomāties, bet Kima Kardašjana patiešām 2000. gadu sākumā bija tolaik ļoti populārās sabiedrības dāmas personīgā asistente! Arī ideju par realitātes šovu Kardašjanu ģimenes galva noskatīja no Hiltones, kuras dzīvei raidījumā “A Simple Life” sekoja miljoniem skatītāju.

Pēc Kimas un viņas tā laika mīļotā, dziedātāja Reja Džeja videoieraksta nonākšanas medijos, Krisa Dženere piedāvāja producentiem realitātes šova “Keeping Up With The Kardashians” ideju. Tā pirmizrāde notika 2007. gada 14. oktobrī.

Skatītāji 15 gadus sekoja līdzi Kardašjanu-Dženeru klana pārstāvju dzīves līkločiem, padarot to par vienu no visu laiku veiksmīgākajiem šāda veida šoviem televīzijas vēsturē. Taču tas nebija viss, jo ģimenes locekļi ir izmantojuši savu platformu, lai izveidotu veiksmīgus uzņēmumus, piemēram, kosmētikas līnijas, apģērbu, apakšveļas un citu produktu zīmolus.

2021. gadā, pēc 20 sezonām, šovu tika nolemts slēgt, taču ģimenes fani drīz vien atkal varēja skatīt savas iemīļotās māsas, viņu bērnus, vīriešus un skandālus jaunajā šovā – “The Kardashians”. Tā jaunākā, piektā, sezona būs pieejama straumēšanai “Disney+” platformā no 23. maija. Gaidot pirmizrādi, “Disney+” piedāvā uzzināt neparastus faktus par šīs pasaulslavenās ģimenes atpazīstamāko locekli – Kimu!

Pirmais draugs – Maikla Džeksona brāļadēls

Kimberlija Noela Kardašjana un viņas māsas, kā arī vienīgais brālis uzauga advokāta Roberta Kardašjana (1944–2003) un bijušās “American Airlines” stjuartes Krisas ģimenē. Kardašjans bija daudzu slavenību advokāts, un ģimene dzīvoja prestižajā Kalabasasas apkaimē, Losandželosā.

Tīņu vecumā Kimai bija attiecības ar popa karaļa Maikla Džeksona (1958–2009) brāļa Tito dēlu Tīdžeju Džeksonu. Viņi bija pāris vairākus gadus, proti, no 1994. līdz 1996. gadam. Savu 14 gadu jubileju Kima svinēja slavenajā, Maiklam Džeksonam piederošajā rančo “Neverland”.

Taču šo attiecību laikā meitenei bija arī kāds traumatisks pārdzīvojums. Kādu dienu Kima kopā ar Tīdžeju viņa mājas baseinā atrada drauga mammas līķi. Tolaik Kima bija 14 gadus veca. Četrus gadus vēlāk viņa arī sniedza liecības tiesā, lai gan vairs nebija kopā ar Džeksonu.

Parisas Hiltones skapju kārtotāja

Pasaule pirmo reizi Kimu ieraudzīja 2003. gadā viņas tā laika draudzenes un arī darba devējas Parisas Hiltones realitātes šovā “A Simple Life”. Viņas darba pienākumi bija sabiedrības dāmas garderobes kārtošana.

Nevajadzīgās drēbes un aksesuārus Kima pārdeva vietnē “eBay”. Par nopelnīto naudu viņa pirka jaunas drēbes gan Parisai, gan sev. Abas kopā arī ceļoja, apmeklēja restorānus, naktsklubus un ballītes. Tomēr Kima, pareizāk sakot, Kimas mamma Krisa, nevēlējās, lai Kardašjana mūžīgi būtu pazīstama tikai kā Hiltones “skapja pārzine”.

Tāpēc tapa bēdīgi slavenais seksa ieraksts, kuru pārfilmēja vairākas reizes, lai mammai un menedžerei būtu no kā izvēlēties, un Kima uzsāka savu ceļu uz panākumiem. Drīz vien Kardašjanas un viņas ģimenes popularitāte apsteidza Hiltones un abu draudzībai pienāca gals. Parisa kādā intervijā pat izteicās, ka nevēlētos, lai viņai būtu tāda pēcpuse kā bijušai draudzenei, jo tā izskatoties pēc biezpiena.

Tomēr pēdējos gados Kima un Parisa atkal ir labās attiecībās. Pirms diviem gadiem Kima bija Parisas kāzu viesu vidū.

Ieslodzīta vannasistabā un aplaupīta Parīzē

2016. gada 3. oktobrī, agrā stundā pieci vīrieši iebruka Kimas Kardašjanas apartamentos, kurus viņa īrēja Parīzes modes nedēļā. Sākumā ļaundari uzlika rokudzelžus ēkas konsjeržam un ar ieroci pie deniņiem piespieda viņu atvērt realitātes šova zvaigznes dzīvokļa durvis.

“Viens no viņiem pievilka mani sev klāt. Man mugurā bija halāts un zem tā – nekas. Tāpēc es nodomāju, ka mani izvaros. Bet tad viņš sasēja manas rokas un aizlīmēja muti ar līmlenti,” vēlāk stāstīja Kima, kuru ļaundari ieslodzīja vannasistabā. Viņai brīnumainā kārtā izdevās izlauzties un no balkona saukt pēc palīdzības.

Iebrucēju mērķis bija nozagt dārglietas daudzu miljonu eiro vērtībā, tostarp gredzenu, kurš tika novērtēts par četriem miljoniem eiro. Francijas tiesībsargi vēlāk izvirzīja apsūdzības 12 cilvēkiem saistībā ar Kardašjanas aplaupīšanu, tostarp par laupīšanu ar ieroci, kas izdarīta organizētā grupā, nolaupīšanā un piespiedu ieslodzīšanā. Taču dārglietas tā arī neatrada.

Tomēr realitātes šova zvaigzne arī stāstīja, ka šī pieredze bija savā ziņā svētīga, un viņa ir “pateicīga” par piedzīvoto. “Daudzi mani vērtēja pēc tā, cik daudz lietu man ir, un es arī domāju – ak, es esmu tik daudz vērta! Man bija jāmainās.”

Kādā no realitātes šova sērijām Kima arī stāstīja, ka pēc Parīzē notikušā nodomāja: “Paldies Dievam, ka tā biju es, nevis kāda no manām māsām, jo ​​tas viņas traumētu uz mūžu”.

No pikantā video līdz Baltajam namam

2019. gadā intervijā žurnālam “Vogue” Kima Kardašjana pirmo reizi atklāja, ka plāno sekot sava mūžībā aizgājušā tēva Roberta Kardašjana pēdās un veidot juristes karjeru. Jāatzīmē, ka Kardašjans ir pazīstams, kā viens no skandalozā amerikāņu sportista O. Dž. Simpsona (1947–2024) advokātiem. Lielā mērā pateicoties juristu darbam, Simpsons tika attaisnots bijušās sievas un viņas drauga nežēlīgajā slepkavībā, lai gan prokuroriem bija viņa vainu it kā neapgāžami pierādījumi.

Lai sasniegtu mērķi un kļūtu par juristi, Kima sāka studēt jurisprudenci. Viņai arī katru nedēļu bija 18 stundas jāseko īstiem advokātiem. Pirmā mācību gada beigās viņai bija jākārto eksāmens, taču sākotnējais mēģinājums bija neveiksmīgs. Kima nepadevās, turpināja mācības un ar ceturto piegājienu nokārtoja eksāmenu.

Jāpiebilst, lai gan viņa vēl nav juriste, Kima kopā ar profesionāliem advokātiem ir panākusi vairāku lietu pārskatīšanu un pat kādas netaisnīgi ieslodzītas, 64 gadus vecas sievietes, vārdā Alise Mērija Džonsone, atbrīvošanu no cietuma. Viņai bija piespriests mūža ieslodzījums par noziegumu, kas bija saistīts ar narkotikām, un viņa pavadīja aiz restēm vairāk nekā divdesmit gadus.

Kimas darbs izpelnījās Amerikas Savienoto Valstu viceprezidentes Kamalas Harisas uzmanību, un Kima kopā ar kolēģiem vairākkārt tika aicināta uz Balto namu. Plānots, ka juristes eksāmenu Kima kārtos 2025. gada februārī.

“Cerams, ka kādu dienu es varēšu izveidot advokātu biroju, kurā mēs palīdzēsim cilvēkiem pro bono (bez atlīdzības) un pieņemsim darbā cilvēkus, kuri iepriekš bijuši ieslodzīti,” savos plānos dalījās Kima.

Cik īsts ir realitātes šovs?

Ņemot vērā Parīzes notikumus, nav brīnums, ka drošības apsvērumu dēļ šovā tiek rādīti svešu māju ārskati. Pirmajās “Keeping Up With The Kardashians” sezonās ekrānā tiešām bija redzami īstie Kardašjanu mitekļi, taču šāda atklātība noveda pie tā, ka pie vārtiem visu dienu bija cilvēki un daži no viņiem mēģināja arī tikt iekšā, lecot pāri žogam. Daudzos gadījumos nācās izsaukt arī policiju.

“Mēs sapratām, ka drošības apsvērumu dēļ labāk nerādīt, kā patiesībā no ārpuses izskatās mūsu mājas, un izmantojām citas, taču iekšskati joprojām tiek filmēti mūsu dzīvesvietās,” kādā intervijā stāstīja Kima.

Lai gan šova mērķis ir Kardašjanu-Dženeru dzīves aizkulišu atspoguļošana, daži momenti un notikumu pavērsieni ir iestudēti un pat vairākkārt pārfilmēti. Piemēram, ainas, kad Kima saņem bildinājumu no sava otrā vīra Krisa. To nācās filmēt divreiz, jo viņai nepatika viņas reakcija. Jāpiebilst, ka šī laulība ilga vien 72 dienas.

Pilnīgi visi cilvēki, kas redzami šovā, pirms tiek ieslēgtas kameras, paraksta līgumu par ģimenes noslēpumu neizpaušanu. Filmēšana parasti aizņem 10–12 stundas dienā, no kurām pēc montāžas paliek apmēram 45 minūšu garas sērijas.

Jaunākā, piektā, realitātes šova “The Kardashians” sezona būs pieejama straumēšanas platformā “Disney+” no 23. maija! Savukārt cits maija jaunums –– seriāls “Shardlake”, kura notikumi risinās kādā noslēpumiem pilnā Anglijas klosterī Tjūdoru dinastijas valdīšanas laikā, ir pieejams straumēšanai jau no 1. maija.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.