ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmuma “Tesla Motors” vadītājs Īlons Masks paziņojIS, ka atsakās no darījuma par mikroblogošanas vietnes “Twitter” iegādi, un apsūdzēja “Twitter” “maldinošu” paziņojumu izteikšanā par neīsto kontu daudzumu šajā platformā.
Maska lēmums neīstenot aprīlī noslēgto darījumu, kas paredzēja iegādāties “Twitter” par 44 miljardiem ASV dolāru, nozīmē sākumu tiesu darbiem par darījuma laušanu.
“Masks ar šo izmanto tiesības apturēt Apvienošanās līgumu un atteikties no darījuma,” viņa advokāti paziņoja vēstulē “Twitter”, kuras kopija tika iesniegta ASV Vērtspapīru un biržu komisijai (SEC).
Maska lēmums var nozīmēt “pircēja nožēlu” par to, ka viņš bija piedāvājis 54,20 ASV dolārus par akciju, bet šis piedāvājums tagad izrādās “smieklīgs”, piezīmē investoriem pavēstīja “CFRA Research” vecākais akciju analītiķis Andželo ZIno.
Video
“Twitter” uzstāja, ka neīstu kontu īpatsvars platformā ir mazāk nekā 5%, bet Masks apgalvoja, ka tas ir daudz lielāks. Viņš bija pasludinājis spama un viltus kontu izskaušanu par vienu no saviem mērķiem pēc iecerētās “Twitter” iegādes.
Masks jau maijā paziņoja, ka darījums par “Twitter” iegādi netiks īstenots, ja viņš nesaņems no “Twitter” pierādījumus par neīsto kontu īpatsvaru šajā platformā.
“Twitter” sūdzību par Masku par pirkuma līguma laušanu tiesa sāks izskatīt oktobrī
Mikroblogošanas vietni “Twitter” pārvaldošā uzņēmuma sūdzību par elektromobiļu ražošanas uzņēmuma “Tesla Motors” vadītāju Īlonu Masku, kurā viņš vainots “Twitter” iegādes līguma laušanā, tiesa Delavēras štatā sāks izskatīt oktobrī, otrdien paziņoja tiesnese Ketlīna Makormika.
Viņa norādīja, ka par konkrētu izskatīšanas sākuma datumu ar tiesu jāvienojas prasītājam un atbildētājam.
Maska advokāti bija pieprasījuši lietu sākt izskatīt februārī, tomēr tiesa lēmusi par labu “Twitter”, kas vēlas, lai izskatīšana sāktos agrāk. “Twitter” advokāti bija lūguši lietu sākt izskatīt jau septembrī.
Savā sūdzībā “Twitter” aicina tiesu likt Maskam pabeigt tā iegādi par 44 miljardiem ASV dolāru, uzsverot, ka nekāda finansiāla kompensācija nevar labot ļaunumu, ko viņš nodarījis šim uzņēmumam.
Masks 8.jūlijā paziņoja, ka atsakās no darījuma par “Twitter” iegādi, un apsūdzēja “Twitter” maldinošu paziņojumu izteikšanā par viltus kontu daudzumu šajā platformā. Iegādes līgumu par 44 miljardiem dolāru Masks parakstīja aprīlī.
Savukārt “Twitter” advokāti sacījuši, ka Maska argumenti ir tikai iegansts, lai atteiktos no darījuma.
“Twitter” uzstāj, ka neīstu kontu īpatsvars platformā ir mazāks nekā 5%, bet Masks apgalvo, ka tas ir daudz lielāks un ka uzņēmums neļauj noskaidrot viltus kontu patieso skaitu. Masks maijā paziņoja, ka darījums par “Twitter” iegādi netiks īstenots, ja viņš nesaņems pierādījumus par neīsto kontu īpatsvaru šajā platformā.
Noslēgtais līgums par “Twitter” iegādi paredz kompensāciju viena miljarda dolāru apmērā par tā laušanu.