12.2 C
Rīga
ceturtdien, oktobris 5, 2023

Festivāla “Via Baltica” koncertu progrmmu atklās Elza Rozentāle un grupa “Bur mani”

 

Daudzu klausītāju iemīļotā džeza dieziedātāja Elza Rozentāle 18. augustā Liepājā vēsturiskā “Romas dārza” pagalmā atklās festivāla “Via Baltica” koncertu programmu. Laikā, kad pieminam unikālo Baltijas valstu brīvības akciju “Baltijas ceļš”, Liepājā jau septīto reizi tiksies Baltijas valstu mūziķi un mākslinieki, pulcējot vairākus tūkstošus plašu auditoriju koncertos, izstādēs un citos pasākumos. Šogad festivālā notiks septiņi koncerti, mākslas un vēstures izstādes, kā arī trīs kinoseansi.

Atklāšanas koncerts, notiks 18. augusta vakarā plkst. 19:00 pašā Liepājas centrā, vēsturiskajā “Romas dārza” pagalmā. Tajā skanēs jaudīgās balss īpašnieces Elzas Rozentāles un grupas “Bur mani” etnodžeza programma. Grupu “Bur mani” veido profesionāli džeza mūziķi un draugi – Elza Rozentāle (balss), Kaspars Kurdeko Music (perkusijas, bungas), Toms Poišs (kontrabass) un Kaspars Vizulis (ģitāra).

Pati soliste Elza Rozentāle, domājot par Baltijas ceļu, saka: Man Baltijas ceļa dalībniekiem un idejas īstenotājiem ir jāsaka mūžīgs paldies, jo es viņiem pateicoties varu dzīvot brīvā un demokrātiskā Latvijā, nevis PSRS, no kuras sistēmas bail pat iedomājoties vien! Baltijas ceļš ir kaut kas fenomenāls un pierāda baltiešu spēku. Man bija viens gadiņš, kad tas notika. Ja tas atkārtotos tagad, es noteikti būtu starp pirmajiem, kas dodas uz priekšu!

“Bur mani” mūzika veiksmīgi apvieno latviešu tautasdziesmas ar džezu un populāro mūziku, nepazaudējot dziļi meditatīvo un spēcīgo enerģiju no latviešu tradīciju saknēm.

Biļetes uz koncertu nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv cenas no EUR 15. Skolēniem, studentiem, skolotājiem, pensionāriem un invalīdiem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, ieeja ir bez maksas.

Ir pieejamas arī biļetes, kurās ietverta galdiņa rezervācija, dzēriens un uzkodas. Biļetes cena ir EUR 29.90. Uz šīm biļetēm atlaides neattiecas.

Festivāls notiek ar Valsts Kulūrkapitāla fonda, Liepājas Kultūras pārvaldes un Kuldīgas novada pašvaldības finansiālu atbalstu. Atklāšanas koncertu atbalsta “Romas dārzs”. Plašāka informācija par festivālu „Via Baltica” pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos portālos twitter.com/via_baltica, draugiem.lv/viabaltica un facebook.com.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here