-0 C
Rīga
trešdien, decembris 1, 2021

Augusta vidū Cēsu lidlaukā notiks aizraujošs pasākums visai ģimenei – Kosmosa diena

 

Lai vairotu bērnu, jauniešu, kā arī pieaugušo izpratni un interesi par kosmosa izpēti un ar to saistītajām tehnoloģijām, 19. augustā Cēsu lidlaukā norisināsies bezmaksas pasākums visai ģimenei – Kosmosa diena. Pasākuma laikā apmeklētāji varēs ne tikai darboties zinātkāres centra ZINOO un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) organizētajās radošajās darbnīcās, bet arī būt par projekta Pirmie Latvijas 100 km kosmosā trešās lieljaudas izmēģinājuma raķetes palaišanas lieciniekiem.

Kosmosa dienā noritēs arī uzņēmumu komandu izgatavoto zonžu sacensības jeb Kosmosa sacensības. Plānots, ka jau no plkst.12.30 kā lieliem, tā maziem būs iespēja sekot līdzi kosmisko zonžu izgatavošanas un hēliju balonu uzpildīšanas procesam, bet plkst.13.40 komandu izgatavotajām zondēm tiks dots starts. Savukārt mirkli vēlāk skatītājus priecēs amatieru izgatavoto raķešu starti.

“Kosmosa diena, kuru kopā ar RTU un Latvijas Mobilo Telefonu (LMT) organizējam projekta Pirmie Latvijas 100 km kosmosā ietvaros, būs svētki gan kosmosa izpētes entuziastiem, gan nebijusi pieredze bērniem un viņu vecākiem. Pasākuma mērķis ir veicināt interesi par kosmosu un inženierzinātnēm, tāpēc tā laikā ikviens varēs iepazīt tuvāk kosmosa izpētes aizkulises – klātienē vērot raķešu startus, zonžu izgatavošanas procesu, dažādus paraugdemonstrējumus, kā arī mēģināt pašu spēkiem kādā no radošajām darbnīcām izgatavot, piemēram, raķeti. Ar šīm aktivitātēm mēs vēlamies iedvesmot jauniešus izzināt kosmosu un nebaidīties no šīs jomas, piemēram, izvēloties savu nākotnes profesiju. Daudzi zinātnieki un inženieri jau gadu desmitiem veiksmīgi strādā kosmosa izpētes industrijā, tādejādi apliecinot, ka ikvienu sapni var īstenot,” stāsta idejas autors, zinātkāres centra ZINOO vadītājs Pauls Irbins.

Pasākuma laikā tiks dots starts arī RTU un ZINOO kopīgi izstrādātajai iniciatīvai – Tehniskās jaunrades dienām skolas vecuma bērniem. Tā būs daudzveidīga un izzinoša programma, kas interaktīvā un atraktīvā veidā iepazīstinās skolēnus ar eksaktajām zinātnēm. Skolām programma būs pieejama jau no šī gada rudens.

Plašāka Kosmosa dienas aktivitāšu programma pieejama: https://goo.gl/QRt8H3

Kosmosa dienas aktivitātēm būs iespēja sekot līdzi arī mobilajā televīzijā, lietotnē LMT Straume http://straume.lmt.lv/

Par projektu Pirmie Latvijas 100 km kosmosā:

2018. gadā kosmosā dosies pirmā Latvijā radītā raķete, kurai pa spēkam būs sasniegt 100 km augstumu, tādējādi apliecinot Latvijas potenciālu nākotnē ierindoties starp kosmosa izpētes lielvalstīm. Projekts Pirmie Latvijas 100 km kosmosā, kura ietvaros norisinās darbs pie raķetes izstrādes, ir zinātkāres centra ZINOO un LMT iniciatīva, kuru atbalsta Rīgas Tehniskā universitāte, Elme Messer, kā arī LR Aizsardzības ministrija.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!