22.9 C
Rīga
sestdien, augusts 20, 2022

8 lietas un darbības, kurām tu jau esi par vecu

 

Cilvēki baidās novecot, skumst par aizejošo jaunību. Kaut kādā mērā viņiem ir taisnība. Vecums atņem mums daudz: bērnu naivumu, jauneklīgo staltumu, gludo ādu, piesātināto matu krāsu. Taču līdz ar to vecums arī daudz dod, svarīgi ir prast saskatīt šos bonusus.

Ir lietas un darbības, kurām līdz ar gadiem mēs kļūstam par vecu. Un tas nozīmē, ka šīs lietas ir jāizmet, tāpat kā apģērbu, kurš vairs neder. Iegaumē, mēs esam pārāk vecas, lai…

…neizteiktu savu viedokli

It īpaši tad, kad sastopies ar acīmredzamu netaisnīgumu. Jaunībā cilvēki nereti baidās sevi vai kādu citu aizstāvēt. Saka sev: „Labāk paklusē, nelien, kur nevajag” vai arī „Ja nu gadījumā mani nepareizi sapratīs un sāks smieties?”. Tagad gan, ja kāds pret tevi slikti izturēsies, neklusē. Neļauj par sevi smieties. Rupekļus ir jānoliek savā vietā.

…satrauktos, ko domā apkārtējie

Katram cilvēkam ir sava dzīve un katram cilvēkam ir savas domas prātā, tāpēc visticamāk viņš pat nepamanīs, ka tu nepaspēji no rīta izmazgāt matus vai ka esi uzvilkusi krekliņu otrādi. Ja arī kāds pamanīs, tad, kāda starpība, ko domā svešs garāmgājējs, kuru tu, iespējams, nekad vairs neredzēsi?

…kaunētos par savām vēlmēm

Kāpēc būtu jākaunas par to, ka tev patīk sēdēt mājās, ēst picu un visu dienu skatīties seriālu? Ja tas ir tas, kas tevi dara laimīgu, tad dari to!

…valkātu neērtus apavus

„Toties skaisti!” vairs nav arguments. Apaviem ir jābūt ērtiem un tiem ir jāsaudzē tavas kājas. Daudz svarīgāk par skaistiem apaviem ir tas, lai tev nerodas tulznas, nesvīst kājas un dienas beigās nekas nesāp.

…atvainotos par nekārtību mājās

Tas ir tavs mājoklis, un, ja konkrētajā brīdī tevī nav pamodusies uzkopšanas feja, tad nav. Protams, ja tu gaidi ciemiņus, tu pacenties un visu sakārto, bet, ja kāds iedodas negaidīti un redz, ka izlietnē ir nenomazgāti trauki un dīvānā mētājas čipsu paka, viņam nav tiesību tev neko pārmest.

…kolekcionētu nevajadzīgas un bezjēdzīgas lietas

Beidzot ir laiks atbrīvot mājokli no novalkātām drēbēm un salūzušiem priekšmetiem. „Ja nu kādreiz noderēs? Ja nu es varu to salabot?” – aizmirsti par šiem jautājumiem. Nav noderējis pēdējā laikā, nenoderēs arī nākotnē.

…tērētu laiku nepatīkamiem cilvēkiem

Dzīve ir pārāk īsa, lai to tērētu komunikācijai ar cilvēkiem, kas tevī neraisa prieku un, sliktākā gadījumā, raisa nepatiku.

…meklētu katrā cilvēkā labo

Katram cilvēkam dzīvē tiek dotas iespējas un izvēles. Ja cilvēks izvēlas šķist neciešams, tad tas ir viņa lēmums un problēmas. Tev nav jābūt atbildīgai par to, kā viņu redz citi un kā redzi tu.

 

Autors: Dieviete.lv

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here