22.9 C
Rīga
sestdien, augusts 20, 2022

Latvijas hokeja izlase – starp raženākajām un staltākajām Pasaules čempionātā

 

View this post on Instagram

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas vakriņas!☝????????????

A post shared by RIHARDS BUKARTS (@buky10) on

Kā zināms, hokejā ir svarīgas ne tikai spēles prasmes un gūtā pieredze, bet arī katrs auguma centimetrs, jo tasnereti var izšķirt pat mača likteni. Kuru valstu izlases var lepoties ar Pasaules hokeja čempionātā raženākajiem, augumā staltākajiem un pieredzes bagātākajiem spēlētājiem, izpētījis OlyBet, salīdzinot visu 16 čempionāta dalībvalstu izlašu parametrus.

Latvijas izlasē staltākais Rubīns, bet raženākais Karsums

Interesanti, ka pats staltākais mūsu izlases rindās ir jaunais aizsargs Kristiāns Rubīns, kura augums ir 194 centimetri, tikai nedaudz atpaliekot Rodrigo Ābolam, kurš ir par centimetru īsāks. Savukārt augumā mazākais Latvijas izlases pieteikumā līdz šim bija spēcīgais Mārtiņš Karsums (177 cm), kuram šobrīd čempionāts jau diemžēl beidzies. Starp augumā mazākajiem arī Rihards Bukarts (179 cm) un mūsu jaunā uzlecošā zvaigzne Rūdolfs Balcers (180 cm). Ja staltuma ziņā Mārtiņš Karsums no citiem nedaudz atpaliek, tas tiek kompensēts  ar lielo spēku un enerģiju. Mārtiņš ar 97 kilogramiem raženuma ziņā ir trešais smagākais, šajā ziņā piekāpjoties vien Vitālijam Pavlovam, kurš Latvijas hokeja izlasē ir vienīgais virs “simtiņa” (101 kg), un Guntim Galviņam(98 kg). Vieglākais starp visiem ir jau pieminētais Rūdolfs Balcers ar 75 kilogramiem, kā arī Roberts Bukarts (82 kg) un Miķelis Rēdlihs (83 kg). Aplūkojot Latvijas hokeja izlases spēlētāju vecumu, jāatzīmē, ka pieredzējušākais mūsu šī gada hokeja izlases modelī ir Miķelis Rēdlihs (33), sekojot Guntim Galviņam un pieminētajam Karsumam (abiem 32). Savukārt jaunākie ir izlases debitanti – Rīgas Dinamo aizsargs Kristaps Zīle  un WHL spēlējošais Kristiāns Rubīns, kuri abi ir 20 gadus jauni.

https://www.instagram.com/p/BdP-vAHAGYh/?taken-by=krzile

Visgarākie hokejisti – Krievijas izlasei

Kā liecina OlyBet veiktā izpēte,Latvija var lepoties ar trešo lielāko vidējo augumu Pasaules hokeja čempionātā – 185.74 cm, raženākus hokejistus izvēloties vien Zviedrijas (188.05 cm) un Krievijas (186.95 cm) treneriem. Pats garākais vīrs, ko varam vērot uz ledus šajā Pasaules čempionātā, gan pārstāv Vācijas krāsas, un tas ir Olivers Mebus, kura augums varētu noderēt arī basketbola laukumā – 206 cm. Interesanti, ka otra īsākā komanda ir ASV ar vidējo augumu 182.91 centimetri, kura ir vien pāris milimetrus garāka par Dienvidkorejas komandu (182.84 cm). Arī individuāli starp augumā mazākajiem izceļas  amerikānis Džonijs Godrē, kura garums ir tāds pats kā austrietimFabioHoferamun somam Sakari Manninenam, proti, 170 centimetri.

Vieglākā čempionāta dalībnieka svars – vien 71 kg

Varētu domāt, ka garākajiem vajadzētu būt arī pašiem smagākajiem, taču tā nebūt nav. Paši masīvākie šajā Pasaules čempionātā ir kanādieši ar vidējo svaru 91.18 kilogrami, sekojot Krievijai ar 90.52 kg un staltajai Zviedrijai ar 90.10 kg. Krievijas sastāvā arī turnīra raženākais vīrs Ņikita Trjamkins, kuram, uzkāpjot uz svariem, bultiņa aizlec līdz 116 kilogramu atzīmei. Latvija ar 88.96 kilogramiem ir turpat netālu aiz trijnieka, ierindojoties 5. pozīcijā. Savukārt vieglākie svara kategorijā ir Austrijas hokeja izlases spēlētāji, kuru vidējais svars ir par 8 kilogramiem mazāks nekā kanādiešiem. Starp vieglākajām izlasēm ir arī Somija (85.36 kg) un Koreja (85.52 kg). Somijas sastāvā atrodams arī čempionāta vieglākais spēlētājs – jau pieminētaisSakari Manninens, kurš šo topa vietu dala ar vēl vienu hokejistu, kura vārds jau ticis pieminēts – ASV pārstāviGodrē. Abi sportisti sver 71 kilogramu.

Čempionāta namatēviem – dāņiem – gados visvecākais izlases sastāvs

Pieredzes ziņā Boba Hārtlija vadītā Latvijas izlase iet zelta vidusceļu, ieturot balansu starp jaunību un pieredzi. To pierāda arī OlyBet veiktais statistikas pētījums, kurā noskaidrots, ka starp čempionāta dalībniecēm Latvija ar 25.78 gadiem ir septītā jaunākā. Pieredzējušākās gadu ziņā ir čempionāta saimniece Dānija ar 28.73 gadiemun Dienvidkoreja(28.24 gadi).Turpretim pati jaunākā ir Kanāda ar 24.05 gadiem, sekojot Zviedrijai (24.80 gadi) un ASV (24.91 gadi).

Teju katrā komandā var atrast vismaz pārīti gados nedaudz vecāku vīru, kuri nereti arī ieņem kādu no komandas amatiem. Tā 4 komandās tieši vecākais spēlētājs ieņem kapteiņa godu, savukārt vēl 4 komandās šo amatu ieņem kāds no trim pieredzes bagātākajiem hokejistiem. Visbagātāko pieredzes bagāžu no 2018. gadaPasaules hokeja čempionāta dalībniekiem sakrājis divkārtējais Stenlija kausa ieguvējs un šī brīža Krievijas izlases kapteinis Pāvels Dacjuks, kuram 20. jūlijā apritēs 40 gadi. Ar jaunāko turnīra spēlētāju viņu šķir nedaudz vairāk kā 21 gads, jo ASV hokejists Kvins Hjūzs, kuram paredz ļoti augstu vietu gaidāmajā NHL draftā, dzimis vien 1999. gada 14. oktobrī.

OlyBet mērķis ir sniegt aizraujošu un drošu tiešsaistes azartspēļu pieredzi. Neatkarīgi no tā, vai spēlējat spēļu automātus, pokeru vai veicat sporta likmi – visi depozīti, kas veikti caur OlyBet platformu, ir pasargāti. OlyBet spēles ir godīgas, ko apliecina to sertifikācija Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā, kā arī programmnodrošinājums ir garantēti brīvs no vīrusiem.

 

Autors: Deep White 10.05.2018

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here