optiska-iluzija

Izlasi par dažādu narkotisko vielu ietekmi uz mūsu ķermeni, prātu un uzvedību. Apzināsimies narkotisko vielu riskus un saudzēsim viens otru!

ALKOHOLS

Ietekme uz ķermeni: fiziskas kontroles zudums, svīšana, atbrīvo no sāpēm, neskaidra runa, neskaidra redze, slikta dūša/vemšana, galvassāpes, drebuļi, lēnāka sirdsdarbība, lielas devas var izraisīt komu vai nāvi.

Ietekme uz prātu: depresija, uzbudinātība, paranoja, halucinācijas.

Ietekme uz uzvedību: var izraisīt vardarbīgu uzvedību, refleksu zudums, agresīva uzvedība, lēns reakcijas laiks.

MARIHUĀNA

Ietekme uz ķermeni: fiziskas kontroles zudums, palielināta apetīte, muskuļu krampji, slikta dūša/vemšana.

Ietekme uz prātu: eiforija, panikas lēkmes, nekontrolējami smiekli, halucinācijas, lielas vai smagas devas var izraisīt psihozi.

Ietekme uz uzvedību: slikta spriestspēja, lēns reakcijas laiks.

STIMULANTI

Ietekme uz ķermeni: paaugstināta temperatūra, paātrināta sirdsdarbība, apetītes/svara zudums, drebuļi, paplašinātas zīlītes, lielas devas var izraisīt komu.

Ietekme uz prātu: depresija, eiforija, paranoja, panikas lēkmes, pieaugoša pārliecība, halucinācijas, lielas vai smagas devas var izraisīt psihozi.

Ietekme uz uzvedību: var izraisīt vardarbīgu uzvedību, agresīva uzvedība

KLUBU NARKOTIKAS

Ietekme uz ķermeni: fiziskas kontroles zudums, svīšana, paaugstināta ķermeņa temperatūra, muskuļu krampji, smagi muskuļi, slikta dūša/vemšana, drebuļi, galvassāpes.

Ietekme uz prātu: depresija, eiforija, nemiers/satraukums

Ietekme uz uzvedību: vājas spriešanas spējas, agresīva uzvedība

HALUCIOGĒNI

Ietekme uz ķermeni: fiziskas kontroles zudums, paaugstināta ķermeņa temperatūra, paātrināta sirdsdarbiba, slikta dūša/vemšana, apetītes/svara zudums, paplašinātas zīlītes, reibonis, galvassāpes.

Ietekme uz prātu: depresija, eiforija, paranoja, panikas lēkmes, nekontrolējami smiekli, , nemiers, pieaugoša pārliecība, , halucinācijas, lielas vai smagas devas var izraisīt psihozi.

Ietekme uz uzvedību: refleksu zudums, var izraisīt vardarbīgu uzvedību, vājas spriešanas spējas, lēns reakcijas laiks.

DEPRESANTI

Ietekme uz ķermeni: neskaidra redze, palēnināta elpošana, palēnināta sirdsdarbība, palielinātas zīlītes, reibonis, galvassāpes, lielas devas var izraisīt nāvi.

Ietekme uz prātu: eiforija, uzbudināmība, panikas lēkmes, var izraisīt pašnāvnieciskas tendences, halucinācijas, lielas vai smagas devas var izraisīt psihozi.

Ietekme uz uzvedību: refleksu zudums, vājas spriešanas spējas.

 

 

Dieviete.lv redakcija, Kristīne

 
Ko Tu par to saki?

Komentē

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, [email protected] 2019

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?