Dziedātājs Jānis Stībelis un viņa skatuves kolēģi Aija Andrejeva, Intars Busulis, Aminata Savadogo, Māra Upmane-Holšteine, Ivo Fomins un Antra Stafecka nesen pabeiguši darbu pie dziesmas „Dzintara Latvijas stāsts” ieraksta (mūzika un vārdi – Jānis Stībelis). Šī ir mākslinieku velte mūsu valstij 100.dzimšanas dienā. Klausītāju vērtējumam tiks nodots gan jaunās dziesmas ieraksts, gan arī videoklips, kurā piedalījies arī Dailes teātra aktieris Andris Bulis.

Par jauno dziesmu Jānis stāsta: „Ideja radās kā sveiciens Latvijai lielajā jubilejā. Melodijā ir gan nedaudz teiksmainuma, taču visnotaļ gribējās saglabāt pozitīvu un nākotnē vērstu skatījumu. Savukārt dziesmas tekstā ir izmantots nedaudz Latvijas vēstures un nacionālo simbolu – teika par seno letu karogu, vēstures pagriezieni, kara pelni, Latvijas brīvvalsts tapšana, strēlnieki un varoņu kapi, dzintars, linu villaine.  Vārdu sakot. simbolismu ir daudz, kas it kā dziesmai uzliek svinīgu, sakrālu formātu, tomēr nākotnē jāraugās ar gaišu skatu. Tāpēc svinēsim visi kopā, pūtīsim taures, sitīsim bungas, smaidīsim, priecāsimies, ka mums ir pašiem sava valsts!”

Bet pie domas par kopdziesmu Jāmis Stībelis nonācis ļoti vienkārša iemesla pēc – viņaprāt, jubilejas draugu pulkā svinēt ir jautrāk, daloties priekā ar citiem, tādēļ dziesmas ierakstā dzirdamas daudzu Latvijā iecienītu dziedātāju balsis.

Dziesmas mūzika, vārdi, dziesmas producēšana un aranžējums – Jānis Stībelis, ģitāras – Jānis Kalniņš, miksēja un ierakstīja Gints Stankevičs (Factory Sounds Studios).

Video un režija – Mārcis Šēners, producēšana – Nora Legzdiņa, make-up un matu sakārtojums – Krista Zvirgzdiņa, apģērbs: MAYRA

Mūziķi: Jānis Stībelis, Intars Busulis, Aija Andrejeva, Māra Upmane-Holšteina, Aminata Savadogo, Antra Stafecka, Ivo Fomins.

Atbalstītāji: DEKONOMA, Liepupes Muiža, Cinevera LV, Māmiņu klubs, Dieviete.lv

Īpašs paldies jauniešu pūtēju orķestrim „Auseklītis”!

 

 

 

 
0 Komentāru

Komentēt

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2019

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?