14.3 C
Rīga
svētdien, septembris 24, 2023

Kā tikt galā ar vientulības sajūtu – 6 padomi

Dieviete.lv
 

Kā atbrīvoties no vientulības sajūtas? Mēs visi laiku pa laikam jūtamies vientuļi. Katru gadu pasaulē arvien vairāk cilvēku jūtas vientuļi. Un diemžēl, ne visi zina, ko darīt ar šo sajūtu!

Veidi, kā tikt galā ar vientulību, tostarp sociālās aktivitātes un terapija, var būt dažādi. Bet katrs var brīvi izvēlēties sev piemērotāko variantu.

Vientulības pazīmes

Pazīmes var būt dažādas:

  • Cilvēks sastopas ar depresiju.
  • Veselības problēmas parādās arī līdz ar vientulības parādīšanos. Zinātnieki stresu saista ar imunitātes pasliktināšanos, parādās nogurums un depresija. Tāpēc cilvēki, kuri piedzīvo pilnīgu vientulību, ir pakļauti daudzām veselības problēmām.
  • Psihosomatiskās sāpes ir arī vientulības pavadoņi. Ilgas, skumjas var “ieslēgt” ķermeņa iekšienē hroniskas slimības, vai vienkārši var parādīties psihosomatiskas sāpes.

Ko jūs varat darīt vienatnē

Kā tikt galā ar vientulību?

  1. Esiet sabiedriski aktīvs. Kļūsti par kādas sabiedriskās, brīvprātīgās organizācijas biedru. Tas dos piederības sajūtu un palīdzēs tikt galā ar nederīguma sajūtu, noņems bailes no vientulības. Piemēram, daudziem cilvēkiem patīk brīvprātīgais darbs, jo tas palīdz atrast dzīves jēgu. Sabiedriski noderīgas un cēlas darbības padarīs sevi laimīgāku, labāku, sniegs gandarījumu par sevi un dzīvi.
  2. Iesaisties attiecību uzlabošanā ar mīļajiem. Ja stiprināsi esošās attiecības ar ģimeni, draugiem, tad kopumā vari aizmirst par to, kas ir vientulība. Bet dariet to pakāpeniski, sāciet ar kādu no ģimenes locekļiem, kuram jūsu līdzdalība ir visvairāk nepieciešama.
  3. Iegūstiet mājdzīvnieku. Suņa vai kaķa uzturēšanai ir daudz priekšrocību vientulības novēršanā. Pateicoties dzīvniekiem, jūs varat izveidot jaunas attiecības ar citiem cilvēkiem, piemēram, pastaigājoties.
  4. Mijiedarbība ar draugiem. Tas veicinās sociālo un emocionālo labklājību. 
  5. Parūpējies par sevi. Dariet to dažādos veidos, īpaši, ja jūtaties satriekts. Tas var būt garšīgs ēdiens, sports, spa apmeklējumi utt.
  6. Sazinieties ar speciālistu. Vientulības simptoms var radīt vēl lielākas garīgās un fiziskās veselības problēmas. Speciālists var palīdzēt ar “vientulības sajūtas novēršanu”, izmantojot meditācijas prakses.
 

1 KOMENTĀRS

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here