0.8 C
Rīga
ceturtdien, februāris 2, 2023

Kā zināt, kad ir laiks iegādāties jaunu matraci?

prof.lv 01/12/2022 16:57
 

Matrača iegāde ir nozīmīgs pirkums, un Jūs vēlaties būt pārliecināts, ka izvēlaties pareizo matraci. Piemērota matrača piemeklēšana var būtiski uzlabot Jūsu miega kvalitāti. Var būt grūti saprast, kāds matracis Jums ir piemērots, tāpēc aplūko prof.lv matraču piedāvājumu šeit, jo ir vairāki faktori, kas obligāti jāņem vērā. Pēdējais, ko Jūs vēlaties, ir iegādāties nepareizu matraci! 

Kad ir laiks iegādāties jaunu matraci?

Vidēji matracis kalpo aptuveni 7 – 8 gadus. Ja domājat, ka ir pienācis laiks iegādāties jaunu matraci, visticamāk, Jums ir taisnība, jo īpaši, ja, pamostoties nejūtaties labi atpūties un izgulējies. Papildus tam ir vēl daži iemesli, kāpēc iegādāties jaunu matraci. 

 1. Jums sāp 

Ja katru rītu pamostaties ar sāpēm, tas ir labs rādītājs, ka ir pienācis laiks iegādāties jaunu matraci – ja vien nav medicīnisku problēmu vai traumu. Vai Jums šķiet, ka citā gultā Jūs guļat labāk? Ja tā, tad pie vainas noteikti ir Jūsu matracis. 

 • Jūs novecojat 

Novecojot mainās arī mūsu ķermenis. Tas, kas mums bija ērts pirms desmit gadiem, iespējams, vairs nav ērts. Iespējams, Jums ir nepieciešams lielāks atbalsts, lai uzlabotu miegu. Ja gadiem ilgi esat gulējis uz viena un tā paša veida matrača, tad izmēģinat cita veida matraci, lai redzētu, vai tas ir ērtāks.

 • Jūsu bērni kļūst vecāki

Jūs neesat vienīgais, kas kļūst vecāks. Jums kā vecākam ir jau zināms, cik ātri aug un mainās bērni. Bērniem mēdz būt nepieciešams vairāk gulēt, īpaši pusaudžu gados, lai nodrošinātu optimālu augšanu un attīstību. Guļot uz matrača, kas nav atbalstošs vai ir pārāk mazs, sliktas miega kvalitātes dēļ var tikt nodarīts kaitējums bērna vispārējai izaugsmei. Tirgū ir pieejami dažādi beŗnu matrači, tāpēc piemeklējiet savam bērnam vispiemērotāko.

 • Jūsu pašreizējais matracis ir vecs

Papildus tam, ka pamostaties ar sāpēm, Jūsu pašreizējais matracis arī noveco. Augstas kvalitātes matrači kalpos ilgāk nekā lētāki, zemākas kvalitātes matrači. Ja esat pamanījis kādu no šīm pazīmēm, tad pašreizējais matracis ir pārāk vecs un ir pienācis laiks iegādāties jaunu. 

 • Bojājumi un plīsumi
 • Redzami traipi
 • Slikts atbalsts
 • Redzami putekļi, netīrumi vai pelējums
 • Slikta kustību pārnese 

Ko ņemt vērā, pērkot jaunu matraci?

Tagad, kad esat nolēmis, ka ir pienācis laiks iegādāties jaunu matraci, nākamais jautājums ir, kādu matraci es vēlos? 

 1. Matraču veidi

Latekss

Lateksa matrači ir izgatavoti no materiāla, kas iegūts no kaučuka koka. Šie matrači ir vieni no kvalitatīvākajiem matračiem un nodrošina izcilu komfortu un atbalstu. Lateksa matrači bieži tiek izgatavoti no organiskiem materiāliem, tāpēc tie ir lieliska izvēle videi draudzīgiem pircējiem un cilvēkiem ar muguras sāpēm. 

Putas

Klasiskais putu matracis ir viens no populārākajiem matraču materiāliem. Tie nodrošina lielisku atbalstu un komfortu par zemāku cenu. Materiāli pielāgojas Jūsu ķermenim, nodrošinot konturējošu komfortu.

Iekšējās atsperes

Šis ir visizplatītākais matrača veids. Klasiskajā atsperu matracī Jūsu atbalstam tiek izmantotas metāla atsperes. Augšējos slāņos ir putuplasts, pārvalks un citi materiāli.

Hibrīds

Hibrīdu matrači kļūst arvien populārāki. Šajos matračos apvienotas labākās citu matraču veidu īpašības. Hibrīda matračiem ir spirālveida balsta serde, un to virspusē ir komforta slāņi, kas bieži vien ir izgatavoti no putuplasta, lateksa vai citiem īpašiem materiāliem. 

 • Gulēšanas stāvoklis 

Tas, kādā stāvoklī guļat, ir galvenais faktors, lai noteiktu, kādu matrača veidu vislabāk iegādāties. Lielākā daļa matraču pircēju to neņem vērā un galu galā izvēlas matraci, kas neatbilst viņu vajadzībām un tas var izraisīt sāpes, un citas problēmas.

 • Garantija

Papildus izmēģinājumiem, atgriešanai un piegādei, iegādājoties jaunu matraci, ļoti svarīga ir arī garantija. Katram matraču uzņēmumam ir atšķirīga garantija, kas attiecas uz dažādiem defektiem, tostarp ražošanas defektiem. Ideālā gadījumā izvēlieties matraci ar vismaz 10 gadu garantiju – ņemot vērā, ka vidējais matrača kalpošanas laiks ir aptuveni astoņi gadi, tas ir saprātīgs termiņš. Pirms iegādājaties matraci, pārbaudiet garantijas noteikumus, lai uzzinātu, kas ir un kas nav iekļauts garantijā.

Šeit ir vēl dažas lietas, kas jāņem vērā, lai pārliecinātos, ka iegādājaties pareizo matraci

Izmērs

Jums nepieciešamā matrača izmērs ir atkarīgs no dzīves apstākļiem vai telpas. Piemēram, ja guļat vienā gultā ar partneri, Jums būs nepieciešams liela izmēra matracis. 

Cietums 

Matrača cietību mēra skalā no 1 līdz 10, kur 1. līmenis ir vismīkstākais, bet 10. līmenis ir visstingrākais. Vidēji lielākā daļa matraču ir vidēji cietie, proti, aptuveni 5 – 7.  

Biezums

Matrača biezums var atšķirties starp dažādiem zīmoliem un pat izmēriem. Tas, kāds biezums Jums šķiet visērtākais, bieži vien ir saistīts ar svaru un augumu. 

Cena 

Ikviens vēlas izdevīgu cenu par jaunu matraci. Cenas dažādiem zīmoliem, materiāliem un izmēriem atšķiras. Iepērkoties gan tiešsaistē, gan veikalos, cenas būs atšķirīgas, un visbiežāk tiešsaistes veikalos būs vislabākie piedāvājumi. 

Veselības problēmas

Ja Jums ir kādas veselības problēmas, traumas vai noteiktas prasības, lai miegs būtu pēc iespējas pilnvērtīgāks, Jums derēs noteikta veida matrači. Piemēram, ja ciešat no alerģijām, lielisks risinājums ir matracis, kas izgatavots no organiskiem materiāliem. 

Kustību izolācija 

Ja guļat kopā ar partneri un naktī mēdzat viens otru pamodināt, grozoties un pieceļoties no gultas, Jums ir nepieciešams matracis ar labu kustību izolāciju. 

Malu atbalsts

Matrači ar malu atbalstu novērsīs izkrišanu no gultas. Tas ir ideāli piemērots risinājums, ja guļat kopā ar bērniem. 

Augstums 

Augumā garāki vai cilvēki ar muguras, vai ceļgalu problēmām parasti labāk jūtas, ja matracis ir augstāks. Augstāki jeb biezāki matrači ļauj vieglāk iekāpt un izkāpt no gultas.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here