-1 C
Rīga
piektdien, marts 5, 2021

Kāpēc uz kapiem nedrīkst nest šīs lietas un kādēļ obligāti jāmazgā pēc tam apavi? Daudzi par to nedomā, bet tas ir svarīgi

Dieviete.lv
 

Jāatceras, ka labāk no kapsētas arī neko nevest mājās un, ja cilvēks tur ir atradis kaut ko vērtīgu un vēlas to paturēt, tad labāk šādu lietu iesvētīt.

Daudzus māņticīgus cilvēkus interesē, kāpēc pēc kapsētas apciemošanas jāmazgā kurpes, ko tas īsti nozīmē. Visi cilvēki ir mirstīgi, un tāpēc bēres ir kļuvušas par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu, un mums ar to ir jāsadzīvo. Visus interesē jautājums, kas viņu gaida pēc nāves, un kāda tad ir pēcnāves dzīve? Neskatoties uz to, viss, ko cilvēki var darīt, ir sagatavot mirušo pēdējam ceļojumam.

Bet visi zina, ka katrai dzīvai radībai ir nemirstīga dvēsele, un tāpēc tā pēc nāves turpinās dzīvot tikai citā formā. Lai mirušā dvēsele varētu viegli atstāt šo pasauli, šim nolūkam ir pareizi jāievēro visi rituāli un zīmes.

Kāpēc jāmazgā apavi pēc kapsētas apmeklējuma? 

Kapsētā parasti valda ļoti skumja atmosfēra, un tāpēc tur uzkrājas daudz negatīvās enerģijas. Lai to neievestu mājā, pēc kapsētas apmeklējuma ir vērts nomazgāt apavus, kā arī pārģērbties jaunās drēbēs, un visas lietas, kurās cilvēks atradās kapsētā, vajadzētu mazgāt vai apslaucīt. 

Zīmes vēsta, ka, ja pēc kapsētas nemazgājat apavus un nepārģērbjaties, tad cilvēki paši var ciest no atnestās negatīvās enerģijas. Gaidāmas asaras, būsiet nomākti un sliktā garastāvoklī, un veselība var pasliktināties. Tāpēc, lai no tā izvairītos, labāk neignorēt zīmes, kas izturējušas laika pārbaudi.

Populārākās zīmes, kas saistītas ar bērēm

Ar bērēm ir saistītas daudzas zīmes un uzskati – gan labi, gan slikti. Piemēram, zīmi par lietainu laiku bērēs interpretēja divējādi. Pirmajā gadījumā, kad apbedīšanas laikā līst lietus, tas nozīmē, ka cilvēkam bija netīra dvēsele un viņš Debesīs nav laipni gaidīts, un tādējādi radot šķēršļus, Augstākie spēki to parāda. Un otrajā gadījumā tiek teikts, ka Debesis sēro par mirušajiem.

Ir vēl viena svarīga zīme, saskaņā ar kuru visiem mirušā tuvajiem radiniekiem ir jābūt klāt mirušā bērēs, pretējā gadījumā mirušā dvēsele nepalīdzēs tiem, kuri šajā momentā nebūs blakus.

Kāda sena zīme saka, ka, jo vairāk cilvēku pulcēsies, lai atvadītos no mirušā, jo vieglāk viņa dvēselei būs rast mieru Debesīs, jo daudzi lūgs par viņu un tādējādi palīdzēs nemirstīgajam garam. Kad cilvēks ir labs, tad daudzi gribēs no viņa atvadīties, lai gan vēsture zina pretējus gadījumus, kad grēcinieks tika apglabāts ar lielu godu.

Bērēs par aizgājēju ir jārunā tikai labas lietas

Ir vēl viena zīme: kad piemiņas dienā par cilvēku tiek teikts daudz laba, tad Debesīs viņu sagaida daudz laba un dvēsele spēs ātri vien rast gaidīto mieru.  Ļoti liela nozīme ir labajiem vārdiem. Radiniekiem ir jāgodā aizgājējs. 

Ir svarīgi atcerēties, ka bēru laikā, gan arī kapsētā ikdienā nedrīkst lamāties vai klaigāt. Tā jūs sev piesaistīsiet nelaiķu dusmas un nelaimes. Ņemiet vērā šīs zīmes.

Avots: vesiskitim.ru

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!