8.2 C
Rīga
piektdien, marts 24, 2023

Ko par Jūsu ķermeni var pateikt gudrie svari? 

1a.lv 23/02/2023 22:55
 
Foto: unsplash.com

Veselīgs un fiziski aktīvs dzīvesveids vienmēr ir bijis priekšnoteikums tam, cik labi mēs jūtamies savā ķermenī. Katra paša ziņā ir tas, kādas fiziskās aktivitātes iekļaut savā ikdienā, kā arī kādu uzturu uzņemt. 

Taču viens ir skaidrs, – lai nodzīvotu pēc iespējas veselīgāku un ilgāku mūžu, svarīgi ne tikai regulāri sekot līdzi veselības stāvoklim, uzņemt ikdienā nepieciešamās minerālvielas un vitamīnus, ievērot kvalitatīvu miega režīmu, kustēties un dzīvot saskaņā ar sevi, bet, protams, sekot līdzi tam, lai ķermeņa svars ir atbilstošs. 

Un šeit palīgā nāk svari. Lai gan mentālās veselības speciālisti arvien biežāk runā par to, ko nodara pārlieku liela aizraušanās ar veselīga dzīvesveida ieviešanu ikdienā, tomēr nevar noliegt – veselīgs, ķermenim atbilstošs svars mazina neskaitāmi daudzu saslimšanu riskus. 

Kādu informāciju par Jūsu svaru un ķermeni kopumā sniedz šie ķermeņa sastāva mērījumi, kurus nosaka viedie svari, – par to šajā rakstā! 

Viedie svari – kā tie darbojas? 

Šie svari darbojas par pamatu ņemot bioimpedances metodi, jeb BIA ( bioelectrical impedance analysis ). Metode, kas ļauj informatīvi noteikt ķermeņa sastāvu, plaši pielietota ārstniecības iestādēs, un ļauj ātri un nesāpīgi sniegt ārstam un pacientam informāciju par ķermeņa muskuļaudu, tauku, ķermeņa šķidruma un kaulu masu

Tas, savukārt, dod informāciju, kuru izanalizējot var noteikt ķermeņa bioloģisko vecumu, vielmaiņas ātrumu u. c. 

Un, tā kā tehnoloģijām attīstoties, šāda veida ķermeņa svari ir pielāgoti plaša patēriņa lietošanai, tos mūsdienās var iegādāties jebkurš. Turklāt cenas ir gana demokrātiska, – vienkāršākie modeļi pieejami sākot no 20 Eiro. 

Šo svaru virsmā ir iestrādāti speciāli elektrodi, cilvēkam uzkāpjot uz tiem, caur ķermeni iziet vājš, elektriskais impulss. Ķermeņa bioloģiskajiem komponentiem, – kauliem, muskuļiem, taukiem, ķermeņa šķidrumam, – ir sava pretestība impulsam, tādejādi šie  gudrie elektriskie svari ļauj noteikt katra komponenta rādījumus. 

Foto:unsplash.com/Alan KO

Kādus mērījumus ķermeņa svari uzrāda? 

Tas, cik daudz informācijas šāda veida svari sniedz, ir atkarīgs no izvēlētā modeļa. Modeļi atšķiras, no vienkāršākiem, līdz sarežģītākiem, kas darbojas pārī ar viedtālruni, un informāciju saglabā aplikācijā, ļaujot jau pavisam nopietni sekot līdzi sava ķermeņa rādījumiem. 

Taču pamatā šie svari sniedz informāciju par

  • svaru,
  • ĶMI, jeb ķermeņa masas indeksu,
  • tauku masu,
  • kaulu masu,
  • muskuļu masu,
  • kā arī ūdens masas daudzumu ķermenī.

Cik precīzi ir šo svaru mērījumi? 

Protams, mājās izmantojamie viedie svari nesniegs 100 % precīzus mērījumus. Lai gūtu pilnīgāku ieskatu, ieteicams apmeklēt kādu ārstniecības iestādi, kas veic šos mērījumus, lai pēc tam ar ārstniecības personu, – uztura speciālistu, ģimenes ārstu vai kādu citu speciālistu izanalizētu dotos datus. 

Taču, ievērojot regularitāti mērījumu veikšanā un ņemot vērā dažus priekšnoteikumus, šie svari var sniegt gana daudz vērtīgas informācijas. Īpaši noderīgi šie svari ir cilvēkiem, kas ikdienā sporto, vēlās palielināt muskuļu masu un aktīvi cenšas atbīvoties no liekā svara.  

Tas, kas jāievēro,– mērījumus ieteicams veikt vienā laikā, tas jādara ar basām kājām, pirms mērījumu veikšanas pēc iespējas jānovelk liekais apģērbs. 

Mērījumus ietekmē gan apēstais, gan izdzertais, tāpēc ieteicams veikt mērījumus no rīta tukšā dūšā, vai arī neēst vismaz divas stundas pirms svēršanās, kā arī ierobežot arī šķidruma patēriņu. 

Kādas papildu priekšrocības sniedz advancētāki ķermeņa svari? 

Lielākā daļa viedie svari darbojas pārī ar viedierīcēm. Savienojumu, atkarībā no izvēlētā modeļa, nodrošina WiFi un/ vai Bluetooth. Tas ļauj visu iegūto informāciju saglabāt iepriekš telefonā vai planšetdatorā lejupielādētā aplikācijā, kas ir saderīga ar konkrēto svaru modeli. 

Aplikācija saglabās datus skaitļu, diagrammu vai grafiku veidolā, ļaujot sekot līdzi izmaiņām ķermenī. 

Liela daļa jaunāko modeļu piedāvā saglabāt vismaz 4 līdz pat 8 lietotāja profilus, kas ļaus svarus izmantot visai ģimenei. 

Foto:pexels.com/Andres Ayrton 

Kur iegādāties gudros svarus?

Labi ķermeņa svari plašā piedāvājumā pieejami interneta veikalā 1a.lv. Šeit atradīsiet Xiomi, Nokia, Medisana, Proficare, Sencora u. c. ražotāju viedos svarus katra vajadzībām un vēlamajā cenu kategorijā. 

Turklāt, kļūstot par Smart NET biedru, preces 1a.lv varēsiet iegādāties vēl izdevīgāk! 

Ja ikdienā sporto, ej uz noteiktiem fitnesa mērķiem, mēģini atbrīvoties no liekā svara, vai vienkārši vēlies sekot līdzi savam ķermenim, – gudrie svari būs lielisks palīgs šajā procesā, un ļaus vēl labāk iepazīt savu ķermeni! 

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here