32 C
Rīga
otrdien, jūnijs 28, 2022

Maija pirmajā nedēļā pēc salnām gaidāmi silti laikapstākļi!

Nozare.lv 02/05/2022 06:15
 

Nākamajā nedēļā Latvijā ieplūdīs vēsāks gaiss, bet nedēļas otrajā pusē kļūs siltāks un temperatūra vietām var sasniegt +20 grādus, liecina jaunākās “Global Forecast System” prognozes.

Pirmdien spīdēs saule un gaiss iesils līdz +13..+15 grādiem, bet Vidzemes piekrastē un Kurzemes rietumu piekrastē – līdz +8..+11 grādiem. Otrdien ar brāzmainu ziemeļrietumu vēju sāks ieplūst vēsāks gaiss, vietām īslaicīgi līs. Trešdienas saullēktā valsts lielākajā daļā gaisa temperatūra pazemināsies līdz -1..-5 grādiem, vietām var krist 4.maija aukstuma rekords.

Svētku dienā saule mīsies ar mākoņiem, dažviet iespējami īslaicīgi nokrišņi, vējš lēni līdz mēreni pūtīs no rietumiem, ziemeļrietumiem. Gaisa temperatūra 4.maija pēcpusdienā paaugstināsies līdz +7..+12 grādiem.

No ceturtdienas pakāpeniski kļūs siltāks, sestdien gaisa temperatūra vietām var sasniegt +20 grādus, daudzviet īslaicīgi līs un vietām dārdēs pērkons.

Pašreizējās prognozes liecina, ka svētdien, 8.maijā, ar ziemeļrietumu vēju atsāks ieplūst vēsāks gaiss, bet pēc 10.maija gaisa temperatūra var pakāpties nedaudz virs +20 grādiem. Visticamāk, nokrišņu būs maz.

Trešo gadu pēc kārtas aprīlis Latvijā bijis vēsāks par normu

Šā gada aprīļa vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija 1,1 grāds zem normas, un vēss aprīlis piedzīvots jau trešo gadu pēc kārtas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati.

Pagājušā mēneša vidējā gaisa temperatūra valstī bija +5,0 grādi. 2021. un 2020.gadā tā bija attiecīgi +5,4 un +5,6 grādi, savukārt mēneša norma ir +6,1 grāds. Pēdējais siltais aprīlis bija 2019.gadā, kad mēneša vidējā temperatūra sasniedza +7,8 grādus.

Šā gada aprīļa minimālā gaisa temperatūra bija -10,5 grādi mēneša pirmajā dienā Zosēnos, bet maksimālā gaisa temperatūra bija +19,0 grādi 20.aprīlī Daugavpilī un 21.aprīlī Rīgā.

28.aprīlī Madonā un Alūksnē, gaisa temperatūrai naktī pazeminoties attiecīgi līdz -3,8 un -4,6 grādiem, tika pārspēts šā datuma aukstuma rekords, un jauns rekords tika reģistrēts arī mēneša pēdējā dienā Stendē, gaisa temperatūrai saullēktā noslīdot līdz -4,2 grādiem. Tie bija pirmie aukstuma rekordi Latvijā kopš pērnā gada decembra.

Kopējais nokrišņu daudzums Latvijā aprīlī bija 39 milimetri jeb 109% no mēneša normas. Visvairāk nokrišņu – 75,5 milimetri – bija Madonā, savukārt vismazāk lija un sniga Mērsragā, kur nokrišņu summa bija 20,2 milimetri.

Vidēji Latvijā aprīlī bija 8,1 diennakts ar nokrišņu daudzumu vismaz viens milimetrs. Visvairāk šādu diennakšu bija Bauskā – 11, – bet vismazāk Alūksnē, Dagdā, Rēzeknē un Saldū, kur bija sešas šādas diennaktis.

Vidējais relatīvais gaisa mitrums Latvijā aprīlī bija 69% – no 63% Dagdā līdz 76% Kolkā.

Stiprākās vēja brāzmas – 27,5 metri sekundē – tika novērotas 4.aprīlī Liepājā.

Gada pirmie trīs mēneši Latvijā bija siltāki par normu. Janvārī un februārī nokrišņu daudzums ievērojami pārsniedza ilggadējo vidējo lielumu, savukārt marts bija otrais sausākais novērojumu vēsturē.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here