4.6 C
Rīga
pirmdien, 22 aprīlis, 2024

Modes aktualitātes gaidot pavasari

Mēness aptieka 26/02/2024 17:35
 

Katram gadam un sezonai modes eksperti nosaka drēbju, aksesuāru un koptēla aktualitātes. Lai gan reti kurš skrupulozi seko līdzi šīm tendencēm, ir patīkami zināt aktualitātes un iedrošināt sevi uz jaunām vēsmām, vairojot pašpārliecinātību, izceļot personību un akcentējot skaisto.

Ne velti ir teiciens – tu esi tas, ko tu valkā. Psihologi un stilisti apgalvo, ka drēbes un aksesuāri daudz ko var pateikt par katra cilvēka attieksmi pret sevi un citiem, kopējo tēlu izmantojot kā sociālo signālu komunikācijai ar ārpasauli, kas palīdz nodot dažādas sajūtas bez vārdiem.

Izvēloties apģērbu, stilisti iesaka vispirms uz lapas uzrakstīt trīs vārdus, kā cilvēks konkrētajā tēlā vēlas justies. Kad šī izjūta ir definēta, ir krietni vieglāk izvēlēties piemērotu apģērbu. Šo uzdevumu ir vērts izpildīt ne tikai mainot sezonas apģērbu, bet arī ikdienā.

Skaidrs ir tas, ka veikali seko līdzi ne tikai patērētāju vajadzībām, bet arī jaunākajām modes aktualitātēm, kurās tad katrs var atrast sev ko piemērotu. 2024. gada pavasara modes tendences apvieno “makro” ar “mikro”, un tas ir iepriecinoši visām gaumēm. Bet ko tad jaunu redzēsim veikalos un kam mums ir jābūt gataviem?

METĀLISKI TOŅI. Siltās pasteļkrāsas šajā sezonā uzstājīgi papildina ledaini metāliskie toņi. Lai gan no siltajiem pasteļtoņiem, kas ir īpaši aktuāli sezonu maiņā, neviens atteikties nevar, tomēr ledus krāsu elementi ienāk it visās drēbju kategorijās, piemēram, auksti zilais, sudrabs, ledaini zaļais un skarbi rozā – topiem, biksēm, kleitām. Pavasarī arī matu krāsas tendences seko šim virzienam un popularitāti iegūst vēsie un pat aukstie toņi.

BĀRKSTIS. Šajā sezonā liels akcents tiek likts tieši uz dažādām detaļām, un vienas no tām ir bārkstis. Pavasarī un vasarā bārkstis iemantos savu aktualitāti, un tiek prognozēts, ka tas turpināsies līdz pat gada beigām. Ar tām tiek akcentēta apģērba apakšmalas un pievērsta uzmanību galvenajiem virsdrēbju, kleitu un bikšu elementiem.

CAURSPĪDĪGS APĢĒRBS. Vēl viens tikpat liels notikums šī gada tendencēs ir caurspīdīgais audums. Tas ir visspilgtāk pamanāmais jaunums. Caurspīdīgie elementi no ēterisko kleitu sfēras ir ienākuši lietišķajā stilā. Modes mākslinieku skatēs demonstrētas blūzes, midisvārki un solīdi krekli ar elegantām pogām, kas neizskatītos nevietā arī birojā, ja vien nebūtu tik ļoti caurspīdīgi.

AKSESUĀRI. Šajā kategorijā izmaiņas notiek visstraujāk, un bieži vien tās ir ekscentriskas. Šī gada aktualitāte ir pusgarās zeķes līdz celim, velkot kurpēs ar vaļējiem purngaliem. Zeķes var būt caurspīdīgas, būt papildinātas ar volāniem un tikt vilktas pat uz zeķbiksēm! Kontaktlēcas, kas koriģē acu krāsu, ir vēl viens sezonas jaunums. Tāpat kā lielizmēra auskari, kas veidoti dubultās cilpās, izliektās formās vai masīvā asimetrijā.

DĀRGAKMEŅI. Lielāki un mazāki, bet galvenais – mirdzoši akmeņi drēbēs, īpaši kleitās. Moderni silueti, kas kombinēti ar spīdīgiem akmeņiem, kuru toņu un faktūru gamma sniedzas no persiku krāsas lielajiem akmeņiem līdz pat mazām spožām perlamutra pērlītēm. Plaša ir ne tikai akmeņu krāsu daudzveidība, bet arī forma – no kantainiem līdz plūdeni apļveidīgiem.

PRETSTATI. Lai gan miksēšana elementos un faktūrās bija aktuāla jau pagājušajā gadā, šajā sezonā tā ir īpaši izteikta – cietais ar mīksto, stūrainais ar gaisīgo, vīrišķīgais ar sievišķīgo. Šīs kombinācijas kopā rada drosmīgu un apburošu tēlu, kas sev vietu atrod  ikdienai un svētku reizēm.

VOLĀNI. Vēl viena mazliet aizmirsta, bet nekad pa īstam savu aktualitāti nezaudējusi detaļa. Sievišķīgi loki un volāni, no vienas puses, tiek apvienoti ar īpaši asiem un stūrainiem aksesuāriem, no otras, ieviešot tēlā gaumīgu dualitāti. Kāzu cienīgi volāni un mežģīnes tiek kombinēti ar melnim zābakiem, smagām rotaslietām un tumšu lūpukrāsu.

LIELAS SOMAS. Tās ne tikai ir ietilpīgas, bet arī piedāvā apskāviena sajūtu – to nespēj neviena mazā somiņa. Lielajā somā ir viss ikdienai nepieciešamais, un papildus tā dod drošības un miera izjūtu. Šis ir pilnīgs pretstats iepriekšējo sezonu minisomu aktualitātei. Ir daudz dažādu šīs tendences paraugu un stilu – no metāliska maisveida līdz pat stingrai klasikai –, bet svarīgākais šajā reizē ir izmērs.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.