23 C
Rīga
svētdien, jūlijs 3, 2022

Mūžībā devies grupas “Depeche Mode” dibinātājs Endrū Flečers (+VIDEO)

Nozare.lv/Dieviete.lv 27/05/2022 10:05
 

Angļu elektroniskās mūzikas grupas “Depeche Mode” dibinātājs un taustiņinstrumentālists Endrū Flečers ir miris 60 gadu vecumā, ceturtdien paziņoja šī grupa.

Flečers ar iesauku “Flečs” 1980.gadā piedalījās “Depeche Mode” dibināšanā Eseksas grāfistes Bezildonas pilsētā. 2020.gadā grupa tika iekļauta Rokenrola Slavas zālē.

“Mēs esam šokēti un lielu skumju pārņemti par mūsu mīļā drauga, ģimenes locekļa un grupas biedra pāragro aiziešanu. Flečam tiešām bija zelta sirds un viņš vienmēr bija tur, kad bija vajadzīgs atbalsts, dzīva saruna, laba pasmiešanās vai auksta [alus] pinte. Mūsu sirds ir ar viņa ģimeni, un mēs lūdzam jūs paturēt to savās domās un respektēt tās privātumu šajā grūtajā laikā,” paziņoja “Depeche Mode”.

Video

Flečers piedzima 1961.gadā Notingemā, bet vēlāk pārcēlās uz Bezildonu, kur viņš kopā ar Mārtinu Goru un Vinsu Klārku 1980.gada martā nodibināja grupu “Composition of Sound”. Pēc dziedātāja Deiva Gahana iesaistīšanās grupa tai pašā gadā tika pārdēvēta par “Depeche Mode”, aizgūstot šo nosaukumu no kāda franču žurnāla nosaukuma. 

Kad Klārks aizgāja no grupas, lai piedalītos grupas “Yazoo” izveidošanā, “Depeche Mode” pievērsās gotiskākam stilam un guva milzu panākumus starptautiskā mērogā astoņdesmito gadu beigās un deviņdesmito gadu sākumā.

Flečers piedalījās visos 14 studijā ierakstītajos “Depeche Mode” albumos.  

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here