0.8 C
Rīga
ceturtdien, februāris 2, 2023

Mūžībā devusies itāļu aktrise Džina Lolobridžida, kura agrāk uzskatīta par pasaulē skaistāko sievieti (+VIDEO)

Nozare.lv 16/01/2023 16:45
 

Romas klīnikā 95 gadu vecumā mirusi itāļu aktrise un fotogrāfe Džina Lolobridžida, kas bija viena no pēdējām Holivudas zelta laikmeta ikonām, pirmdien tviterī paziņoja Itālijas kultūras ministrs Dženaro Sandžuliāno.

“Ardievas sudraba ekrāna dīvai, kas vairāk nekā pusgadsimtu bija Itālijas kino vēstures galvenā varone. Viņas šarms paliks mūžīgs,” pēc Itālijas ziņu aģentūras ANSA ziņojuma par viņas nāvi rakstīja Sandžuliāno.

Aktrise pazīstama ar lomām Luidži Komenčīni 1953.gada lentē “Pane, amore e fantasia” (“Maize, mīlestība un fantāzija”) un Žana Delanuā 1956.gada filmā “Notre-Dame de Paris” (“Parīzes Dievmātes katedrāle”), viņas ekrāna partneru vidū ir daudzas tā laika spilgtākās zvaigznes, arī Erols Flins, Bērts Lankasters un Hemfrijs Bogarts.

Video

Lolobridžida dzimusi 1927.gada 4.jūlijā Subjako, kalnu ciematā 50 kilometrus uz austrumiem no Romas.

Plašāku ievērību aktrise izpelnījās ar lomu Džona Hjūstona 1953.gada filmā “Beat the Devil”, kur viņa spēlēja kopā ar Bogartu.

Bogarts tolaik par Lolobridžidu sacīja, ka, salīdzinot ar viņu, “Merilina Monro izskatās kā Šērlija Templa”.

Karjera gaitā Lolobridžida izcīnījusi septiņas Davida di Donatello balvas, kas ir Itālijas “Oskaru” ekvivalents.

70.gados viņa no aktiermākslas pievērsās tēlniecībai un fotožurnālistikai, cita starpā viņa arī intervējusi un fotografējusi Kubas līderi Fidelu Kastro.

Mediju pastiprinātas uzmanības lokā Lolobridžida atkal nonāca 2021.gadā, kad aktrise par saviem īpašumiem tiesājās ar dēlu.

Itālijas Augstākā tiesa nolēma, ka Lolobridžidai nepieciešams likumīgs aizbildnis, lai aktrisi pasargātu no negodprātīgiem viņas mantas tīkotājiem, ņemot vērā, ka viņas realitātes uztvere paliek vājāka.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here