-2 C
Rīga
piektdien, marts 5, 2021

Neredz pamatu domāt par Covid-19 dēļ ieviesto ierobežojumu radikālu mainīšanu

Nozare.lv 19/01/2021
 

Veselības ministra sniegtā informācija par epidemioloģisko situāciju skaidri liecina, ka nav pamata domāt par ierobežojumu mīkstināšanu vai to radikālu mainīšanu, pirmdien pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes mediju pārstāvjus informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Otrdien valdība un Krīzes vadības padome diskutēs par drošības pasākumiem pēc 25.janvāra, sacīja Kariņš.

Viņš stāstīja, ka veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) koalīcijas partnerus informējis par nopietno situāciju slimnīcās, tāpēc otrdien valdība un Krīzes vadības padome lems par tālāko rīcību, proti, kādi būs vai nebūs ierobežojumi pēc 25.janvāra, kad beigsies termiņš virknei patlaban noteiktu ierobežojumu.

Ministru prezidents norādīja, ka veselības ministra sniegtā informācija par epidemioloģisko situāciju skaidri liecina, ka nav pamata domāt par ierobežojumu mīkstināšanu vai to radikālu mainīšanu.

“Veselības ministrs skaidri uzsvēra, ka nevaram atļauties saslimstībās rādītāju pieaugumu. Iespējams, situācija stabilizējas, bet ir jāpanāk saslimstības samazinājums,” uzsvēra Kariņš.

Premjers piebilda, ka otrdien valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē tiks uzklausīta ekspertu sniegtā informācija, tad kopsēdes laikā puses idejiski vienosies par nepieciešamajiem lēmumiem, kas tiks izstrādāti un izskatīti Ministru kabineta sēdē ceturtdien.

Tāpat premjers no finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadītās darba grupas šonedēļ sagaida priekšlikumus, kā paplašināt Covid-19 krīzē paredzēto valsts atbalstu uzņēmējiem un iedzīvotājiem.

LETA jau vēstīja, ka, izvērtējot aktuālos epidemioloģiskos datus, var novērot, ka ieviestie drošības pasākumi ir palīdzējuši nedaudz stabilizēt situāciju, taču saslimstība ar Covid-19 joprojām ir augsta, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

Aizvadītajā nedēļā tika atklāti 6096 jauni inficēšanās gadījumi, kamēr nedēļu iepriekš – 4. līdz 10.janvārī – tika atklāts 7071 sasirgušais. Tādējādi pagājušajā nedēļā ik dienu tika atklāti vidēji 871 gadījumi, kamēr – 4. līdz 10.janvārī – vidēji 1010 gadījumi dienā.

Pagājušajā nedēļā tika veikti kopumā 72 045 Covid-19 testi, kas ir 3801 testu mazāk nekā nedēļu iepriekš, un pozitīvo testu īpatsvars bija 8,5%, kamēr pirms septiņām dienām tas bijis 9,3%. Pagājušajā nedēļā vidēji dienā veikti 10 292 testi, bet nedēļu pirms tam – 10 835 testi.

Aizvadītās nedēļas laikā arī nedaudz samazinājies stacionēto Covid-19 pacientu skaits. Slimnīcās nokļuva vidēji 116 cilvēki dienā, kamēr nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 134 stacionēti pacienti dienā.

Kā liecina Nacionālā veselības dienesta dati uz 18.janvāri, šobrīd stacionāros ar vidēji smagu un smagu Covid-19 norises gaitu ārstējas kopumā 1172 pacienti, kas ir par 28 pacientiem mazāk nekā pirms septiņām dienām.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!