9 C
Rīga
ceturtdien, maijs 6, 2021

No piektdienas par sejas maskas nelietošanu var sodīt

Nozare.lv 20/11/2020
 

No piektdienas par mutes un deguna aizsega nelietošanu normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos piemēros brīdinājumu vai naudas sodu līdz 50 eiro, paredz grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā.

Likumā arī noteikts, ka pašvaldības nodrošina, ka no šodienas trūcīgām un maznodrošinātām personām ir pieejami mutes un deguna aizsegi. Kā skaidroja Tieslietu ministrijas pārstāve Laila Medina, šai vajadzībai ir paredzēts iegādāties vairākkārt lietojamās maskas divu eiro vērtībā, kuras varēs mazgāt vismaz 30 reizes.

Kā datums masku izdalīšanai tika noteikts 20.novembris, jo masku lielo iepirkumu paredzēts veikt līdz 15.novembrim.

Policija sabiedriskās vietās varētu veikt atsevišķus masku nēsāšanas kontroles pasākumus.

Valsts policija (VP) atbilstoši savai kompetencei un resursiem turpina uzraudzīt, lai tiktu ievērotas Covid-19 infekcijas ierobežošanai noteiktās drošības prasības, aģentūrai LETA skaidroja VP Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Policija, iespējams, veiks atsevišķus kontroles pasākumus, lai pārbaudītu vai iedzīvotāji lieto mutes un deguna aizsegus publiskās vietās. Tāpat, saņemot informāciju par iespējamiem pārkāpumiem, policija uz to reaģēs.

Policijas mērķis nav sodīt, bet gan preventīvi skaidrot un veicināt izpratni par ārkārtējo situāciju, kā arī panākt, lai iedzīvotāji izturas atbildīgi un ievēro noteiktos ierobežojumus.

“Katrs gadījums ir vērtējams individuāli – policija vērtēs atbildību atbilstoši situācijai un apstākļiem, tostarp brīdinot un veicot pārrunas. Ja tiks konstatēti apzināti, klaji pārkāpumi – par to pienāksies sods,” norādīja Grāvīte.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!