-6.8 C
Rīga
piektdien, decembris 2, 2022

Novembrī aicina izmēģināt videi un dzīvniekiem draudzīgāku dzīvesveidu!

Vegan Fox Cosmetics  07/11/2022 09:15
 

Ik gadu novembrī – pasaules vegānisma mēnesī – dabas un dzīvnieku aizsardzības organizācijas un citi domubiedri vienojas dažādās aktivitātēs ar mērķi vairot izpratni par ētisku dzīvesveidu un vides ilgtspējības jautājumiem. Līdz ar to ik novembri aktīvi tiek izgaismotas arī dažādas augu valsts alternatīvas dzīvnieku izcelsmes produktiem kā virtuvē, tā apģērbā, skaistumkopšanā un ne tikai. 

Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS 2021.gada pētījuma dati liecina, ka teju katrs trešais Latvijas iedzīvotājs vēlētos samazināt dzīvnieku valsts izcelsmes produktu patēriņu ikdienā. Tajā pat laikā, saskaņā ar 2021.gada globālās tirgus pētījumu un konsultāciju kompānijas “Ipsos” datiem, vien 3% iedzīvotāji Latvijā ir veģetārieši. Tas apliecina, ka interese par augu valsts produktiem kopumā ir lielāka, kā tikai vegānu un veģetāriešu vidū. 

“Ieradumiem ir liela loma mūsu ikdienā. Lai arī vegānisma mēneša loma ir simboliska, šis ir lielisks iemesls, lai ļautos eksperimentiem, kā arī izzinātu augu valsts izcelsmes alternatīvas kā virtuvē, tā ārpus tās. Varētu jautāt – vai viena cilvēka izvēle ko mainīs? Taču esmu pārliecināta – jūra ir pilna ar šķietami maznozīmīgām ūdens lāsēm. Tādēļ, ja Tev rūp dzīvnieki un vides veselība – ir vērts izmēģināt, lai saprastu, kādas vegāniskās opcijas Tev šķiet saistošas,” rosina Maija Rieksta-Riekstiņa, vegānisko ādas kopšanas produktu zīmola Vegan Fox Cosmetics dibinātāja un vadītāja, mudinot novembrī izmēģināt tieši Latvijā radītos produktus, lai, rūpēs par vidi un dzīvniekiem, vienlaikus sniegtu atbalstu arī vietējiem ražotājiem.

Dzīvnieku aizsardzības biedrības Dzīvnieku brīvība vadītāja Katrīna Krīgere komentē: “Cilvēku interese par vegānisku dzīvesveidu strauji pieaug gan visā pasaulē un arī Latvijā. Tas ir likumsakarīgi, jo augu izcelsmes produktiem ir būtiskas priekšrocības gan cilvēku veselības, gan dabas un dzīvnieku aizsardzības ziņā. Un kvalitatīvi augu produkti kļūst arvien pieejamāki. Šis ir lielisks laiks, kad pamēģināt ikdienā ieviest veselīgākas, dabai un dzīvniekiem draudzīgākas izvēles.”

Lai iedrošinātu novembrī izmēģināt videi un dzīvniekiem draudzīgas produktu alternatīvas, Vegan Fox Cosmeticsaicina vismaz reizi nedēļā izmēģināt vienu vegānisku produktu – virtuvē, skaistumkopšanā, apģērbā vai citviet. Daloties ar savu pieredzi sociālā tīkla Instagram ierakstā vai stāstā un pievienojot tēmturi #vegānudraugs, visu novembri iespējams laimēt vērtīgu balvu grozu visai ģimenei no vairākiem Latvijā ražotu vegānisko produktu zīmoliem. 

Par pasaules vegānisma mēnesi

Lai izgaismotu ar vegānismu saistītos jautājumus, tālajā 1994. gada 1.novembrī pirmo reizi tika atzīmēta Starptautiskā vegānu diena. Laika gaitā šī diena pārtapa Starptautiskajā vegānu nedēļā, taču jau šobrīd visā pasaulē vegānisma kustību īpaši atzīmē mēneša garumā – visu novembri. 

 

1 KOMENTĀRS

  1. Vai ta ir globalistu reklama bada sakumam ateikties no galas un est tarpus un sisenus…cilveks ir visedajs..un musu platuma grados nevar nodrosinat ar pietiekanam olbaltumvielam atsakoties no galas partikaa partiekot tikai no darzeniem…ipasi augosiem organismiem berniem nepilnvertiga yuztura del rodas slimibas un atpaliek fisiska atistiba..pusbada nmerdetus berniem piemetas utainiba…..varbut musu globalistu pakalpinu banda var sakt iwverot dietu Gratiot zali un piekozot tarpu proteinu.. labu apetiti.

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here