2.2 C
Rīga
otrdien, marts 21, 2023

Oskara balvu pasniegšanas ceremonija: Kuri kandidāti tiks atzīti par labākajiem? (+VIDEO)

Betsafe 10/03/2023 15:05
 

Šo svētdien, 12. martā, Losandželosā jau 95. reizi tiks pasniegtas Amerikas Kinoakadēmijas balvas jeb Oskari. Prestižāko filmu apbalvojumu saņems 23 kategoriju uzvarētāji, un bukmeikeri prognozē, ka par labāko 2022. gada filmu kļūs amerikāņu absurda komēdija-drāma “Everything Everywhere All At Once”.

“No visām 23 nominācijām aptuveni pusi no tām – 11 nominācijās uz Oskara balvām pretendē amerikāņu komēdija-drāma “Everything Everywhere All at Once”. Episkā pretkara filma “All Quiet on the Western Front” un melnā traģikomēdija “The Banshees of Inisherin” ir iekļautas 9 nominācijās. Pagājušajā gadā 8 uzvarētāji tika noskaidroti vēl pirms Oskara ceremonijas sākuma, taču šogad pasākuma organizatori sola, ka visus 23 uzvarētājus skatītāji uzzinās tikai un vienīgi tiešraidē 12. marta vakarā,” komentē “Betsafe” pārstāvis.

Video

Viena no galvenajām un gaidītajām nominācijām ir “Gada labākā filma”, taču tajā “Betsafe” eksperti sīvu konkurenci neparedz, jo ar 90% triumfa iespējamību tiek prognozēts, ka labākās filmas godu izpelnīsies tieši “Everything Everywhere All At Once”. Filma stāsta par ķīniešu imigranti, kura tiek ierauta lielā piedzīvojumā un Visuma glābšanas misijā. Kā nākamās divas favorītes šajā kategorijā tiek minētas “All Quiet on the Western Front” ar 9% un “The Banshees of Inisherin” ar 1% triumfa iespējamību. 

Savukārt “Labākais aktieris” nominācijā bukmeikeri ar 65% iespējamību vērtē Brendana Freizera izredzes uzvarēt, par savu lomu filmā “The Whale”. Freizers tēloja atstumtu angļu valodas skolotāju, kurš ļoti vēlas atjaunot saikni ar savu pusaugu meitu. Otrs galvenais kandidāts uz labākā aktiera balvu ir Oskars Batlers par lomu filmā “Elvis”, kura izredzes saņemt Oskaru tiek vērtas ar 42% iespējamību. Viņš filmā atveidoja galveno lomu – mūzikas leģendu Elvisu Presliju.

Dāmu konkurencē par “Labākas aktrises” titulu arī cīnisies divas izteiktas favorītes. “Betsafe” eksperti ar 58% iespējamību vērtē aktrises Mišela Jeo uzvaru par tēlojumu filmā “Everything Everywhere All At Once”, savukārt ar 42% iespējamību uzvarēt ir Keitai Blanšetai. Viņa filmā “Tar” atveidoja komponisti un diriģenti Lidiju Tāru, kura tiek apsūdzēta par seksuālu vardarbību.

Vēl viena no apbalvošanas pasākuma galvenajām nominācijām ir “Labākais režisors”. “Betsafe” ekspertu vērtējumā 92%, ka balvu saņems filmas “Everything Everywhere All At Once” veidotāji Daniels Kvans un Daniels Šeiners, kamēr ar 8% iespējamību tiek vērta Stīvena Spīlberga režisētajā filma “The Fabelmans”. Runājot par labākā oriģinālscenārija balvu, starp pieciem nominantiem galvenie favorīti tāpat ir “Everything Everywhere All At Once” ar 59% uzvaras iespējamību un “The Banshees of Inisherin” ar 41%.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here