7.6 C
Rīga
svētdien, 17 novembris, 2024

Padomi: Kā pareizi lietot sociālos tīklus?

Dieviete.lv
 
Foto: Krista Klentaka

Cik daudz dalīties ar savu privāto dzīvi? Kādu profila bildi labāk izvēlēties? Atbildēsim uz šiem un vēl daudziem citiem jautājumiem.

Ko par tevi liecina tavs profila foto?

Profila fotogrāfijas ne tikai izceļ profila īpašnieku, bet rada aplamu ilūziju jeb idealizētu savas dzīves portretu. Atceries, ka jāatrod vidusceļš starp idealizēti skaisto un dabisko, protams, ka foto pie izlietnes nebūtu gluži laba izvēle vai foto, kurā esi redzama atkailinātu nabu, bet nevajag arī pārspīlēt ar sava izskata uzlabojumiem, piemēram, gludu seju bez porām.

Vai publicēt ballīšu fotogrāfijas?

Fotogrāfijas, kas uzņemtas ballītes laikā, parasti publicē jaunieši. Šādus foto parasti publicē cilvēki līdz 30 gadu vecumam, mums bieži šķiet, ka šādi foto nav nekas īpašs, bet patiesībā tie lielākoties nav glaimojoši. Svarīgi atcerēties kādu iespaidu tu vēlies atstāt. Iespējams, ka tu ballējies labi, ja divas reizes gadā, bet ievietojot foto no trakas ballītes var maldīgi liecināt par ko pilnīgi citu. Vēl daudz, kas ir atkarīgs no tavas profesijas izvēles, atceries, ka viss paliek internetā, pat tie foto, kurus dzēšam no saviem sociālajiem tīkliem, kādiem tie joprojām var būt pieejami.

Vai likt sava bērna foto?

Fotogrāfijas, kurās redzams tavs bērns nav nekas slikts, bet atceries, ka visam ir sava robeža. Svarīgi ir savu Instagram vai Facebook kontu nepārvērst par bērna bilžu albumu, ja vien šāds nav paša profila mērķis. Vēl svarīgi atcerēties to, ka daloties ar savu privāto dzīvi ir jābūt ļoti uzmanīgam, labāk nedalīties ar vietas lokāciju, ja tā ir tavas mājas adrese vai vieta, kurā bieži atrodaties kopā ar bērnu. Drošība pirmajā vietā!

Fotogrāfiju uzlabošana

Nav nekāds noslēpums, ka vairums cilvēku izvēlās uzlabot savus foto. Kādēļ jau agrāk slavenības tika uzskatītas par pārdabiski skaistām? Tam visam ir viens izskaidrojums – šādas programmas bijušas jau sen, bet tikai tagad tās ir pieejamas jebkuram. Nav nekas traks, ja foto noņem kādu pumpu, bet atceries, ka uzlabojot savu vidukli un citas ķermeņa daļas, tas var beigties ar skumjām un pārpratumiem. Labāk ir sportot un ēst veselīgāk, nevis melot, ka esi “ideāla”, jo dzīvē neko nenoslēpsi… Neviens nav tā vērts, lai tu melotu arī pati sev.

Smaidīšana

Esi patiesa un smaidi, nebaidies no sava smaida! Smaids liecina par pašpārliecinātību un sevis pieņemšanu, smaids palīdz radīt smaidu.

Atbildi uz komentāriem

Labākais veids, kā dalīties ar tevis radīto saturu ar citiem – caur trešo personu. Neviens netic, ka tu esi lieliska, kamēr kāds cits to nepasaka. Atbildi cilvēkiem, kas ievieto komentārus un veido savu komūnu. Esi pateicīga, ka citi izrāda interesi par tevi un neaizmirsti šo interesi izrādīt arī citiem!

Nepublicē vienu informāciju visos sociālajos tīklos!

Piedomā pie tā, kādu informāciju tu publicē katrā sociālajā tīklā, jo katram no tiem ir savas raksturīgās īpašības. Ja vēlies ko pateikt Facebook un uzskati, ka tam jāparādās arī Instagram, tad labāk ir izvēlēties dažādu pieeju.

Nekopē citu kontentu, bet raksti oriģinālus tekstus un citātus

Kad veido savu sociālo tēlu, tad sāc domāt kā producente! Raksti oriģinālas lietas, dalies ar to, kas tev ir svarīgs un raksti to ko tu tiešām zini. Nekopē citu citātus, ja pat izvēlies to darīt, tad paskaidro kādēļ izvēlies šo domu graudu pie sava foto. Nav nekāda māksla atsauties un jau esošiem autoriem, labāk ir radīt pašam, bet no autoriem tikai iedvesmoties.

Nebaidies dalīties ar savu dzīvi

Nebaidies no tā, ka tava ikdiena nav ideāla, jo tā tāda nav nevienam! Kam tu seko sociālajos tīklos? Vai tev svarīgi, lai viss būtu ideāli? Pārsvarā cilvēki vēlas sekot tām personībām, kuras ir īstas un patiesas, nevis samākslotas. Samākslotība un pārlieku lielais perfekcionisms var negatīvi ietekmēt un citiem pat radīt nopietnus pārdzīvojumus.

Twitter nav miris!

Interesanti, ka daudzi uzskata, ka aplikācija Twitter jau sen zaudējusi savu spozmi, bet tā nebūt nav! Twitter ir lieliska vieta, kurā diskutēt par sev interesantiem tematiem un atrast jaunus domu biedrus.

Interesanti fakti:

Ar pārspīlēti priecīgiem “ideālās dzīves foto” bieži tiek slēpta attiecību krīze vai ģimenes problēmas, tā tas nav vienmēr, bet šajos foto ir ārkārtīgi svarīgi nepazaudēt sevi, nemelot sev un citiem.

Facebook dati liecina, ka sievietes savu profila foto maina biežāk, kā vīrieši!

 

2 KOMENTĀRI

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.