Fly by Infinite ideas on 500px.com

Pavasaris un vasara cilvēkiem asociējas ar siltumu un saulainajām pikniku dienām. Bet tas nav viss – komplektā nāk daudz mušu, kuras visu laiku ir jāaizgaiņā no ēdiena.

Un, izrādās, ka ir vairāki iemesli, kāpēc cilvēki cenšas tās aizgaiņāt, pirms tās ir paspējušas piezemēties salātu vai gaļas bļodā. Lai gan daudzi cilvēki domā, ka mušas ir vienkārši apnicīgas un nekādu citu ļaunumu nenodara, patiesībā tās ir pilnas ar baktērijām, kas var nodarīt lielu kaitējumu tavai veselībai.

Un ne tikai tas – muša gandrīz vienmēr apvems tavu ēdienu. Kukaiņi nespēj sakošļāt savu ēdienu, tāpēc, pirms jaunas barības uzņemšanas, paliekas no vecās viņi vienkārši izvems.

Vidēji mušas pārnēsā vairāk nekā 200 dažādas bīstamas baktērijas, kuras iegūst, pārvietojoties no vienas virsmas uz otru (bojāts ēdiens, izkārnījumi, augi). Mušas ir noklātas ar tūkstošiem sīku matiņu, un tas nozīmē, ka ikreiz, kad muša nosēžas uz tava ēdiena, tā aiz sevis atstāj kādu baktēriju kopumu.

Nākamreiz, kad muša mēģina iekarot tavu ēdienu un varbūt pat inficēt tevi, labāk nogriez to daļu, kur muša ir pabijusi, bet pārējo gan vēl vari ēst.

 

Avots: Dailymail.co.uk

 
1 Comment
  1. ilze 1 mēnesis ago

    “Mušas,mušas! Kura māja tad bez mušām!”
    😁😁

Leave a reply

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?