Attēls: Publicitātes

Jauno gadu uzsākot,daudziem ir piezagusies sajūta kā zināmajā dziesmā – “Tā var nogurt tikai no svētkiem”. Lai efektīvi un ātri spētu ielēkt atpakaļ spraigajā dzīves ritmā, “Euroaptiekas” farmaceite Ieva Zvagule sniedz praktiskus ieteikumus, kas palīdzēs justies daudz labāk pēc garā svētku maratona.

“Pēc aktīvajām svinībām gada beigās, kas daudziem turpinās visu janvāri, mēs bieži meklējam risinājumus, kas palīdz atjaunoties un justies moži. Lai arī visbiežāk noguruma pēdas atspoguļojas gan izskatā, gan pašsajūtā, ir dažas pavisam vienkāršas lietas, par ko jūsu ķermenis jums būs pateicīgs,” norāda farmaceite Ieva Zvagule.

Atslodzes diena

Godam svinot svētkus, mēs bieži ļaujamies dažādām ēdienu vaļībām, kas var beigties ar negausīgu pārēšanos. Ja šādas reizes ir vairākas un pēc kārtas, mēs apdraudam savu veselību. Treknas un sātīgas maltītes, alkoholiskie un saldinātie dzērieni –tas viss var radīt smaguma sajūtu, kas mūs pavada vairākas dienas. Te talkā nāktu dažādu sulu un tēju kūres, kas palīdzēs atjaunoties ķermenim, normalizēs vielmaiņu un kuņģa darbību, kāarī uzlabos kopējo pašsajūtu un izskatu. Atslodzes dienas, dzerot vienīgi zāļu tējas vai ūdeni, ir veids, kā ķermenim sniegt atelpu no svētku kulinārajiem priekiem.

Dodies dabā!

Pēc svinībām nākamajā diena farmaceite aicina nenoslogot ķermeni ar lielas slodzes fiziskām aktivitātēm sporta zālē, taču pastaigas svaigā gaisā būtu pat ļoti vēlamas. Pastaigas veicinās to, ka organisma šūnas tiks apgādātasar skābekli un uzlabosies ne tikai pašsajūta, bet arī darba spējas. Ieteicams izmēģināt dažādas fiziskās aktivitātesunvingrojumu veidus, lai atrastu sev piemērotāko, kodarīt ar prieku. Joga, stiepšanās vingrinājumi, dejas vai peldēšana, aktīvas pastaigas – tas viss atjaunos spēkus un uzlabos emocionālo labsajūtu.

Pilnvērtīgs miegs

Ballītē pavadītāsstundas, kas parasti tiktu veltītas miegam, jau nākamajā dienā var radītsliktu pašsajūtu, kā arī sagurumu sejā.Pilnvērtīgs miegs nodrošina organisma dabisko aizsargspēju atjaunošanos,savukārt nepietiekams miega daudzums varietekmēt cilvēka garīgās spējas. Ilgstošs miega deficīts ietekmē fizisko veselību, vielmaiņu, sirds un asinsvadu sistēmu.Nereti dzirdēts maldīgs uzskats, ka naktī obligāti jāguļ vismaz 8 stundas, tomēr pētījumi liecina, ka vairumam pieaugušo pietiek ar 7 – 7,5 stundām nakts miega. Lai gan ir svarīgi kārtīgi izgulēties, noteikti nevajadzētu gulēt ilgāk nekā nepieciešams.

Enerģijas atgriešanās

Fizisko aktivitāšu un ūdens trūkums visbiežāk izpaudīsies kāvispārējs ķermeņa nogurums. Lai atjaunotu spēkus,nepieciešama pilnvērtīga atpūta, pienācīga izgulēšanās, arī relaksēšanās un svaigs gaiss, kā arī sabalansēta un veselīga diēta, kas iekļauj svaigus dārzeņus, augļus, pilngraudu produktus, veselīgos taukus un proteīnu.

Labas domas

Un neaizmirstiet par pozitīvu attieksmi – tas ir lielisks sabiedrotais, kas palīdzēs cīnīties ar ikdienas stresu!Ikvienam vajadzētu biežāk smaidīt vai smieties, jo smiešanās laikā organismā notiek virkne labu pārmaiņu: asinis bagātinās ar skābekli un izstrādājas laimes hormoni endorfīni. Nenoliedzami, smaidi ir lipīgi, tāpēc arī tos aicinām izplatīt daudz biežāk!

 

Autors: Euroaptieka 08.01.2018

 
Ko Tu par to saki?

Komentē

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, [email protected] 2019

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?