9.3 C
Rīga
otrdien, 5 novembris, 2024

Praktiski padomi, kā ietaupīt naudu vasarā

 

 

Vasara ir laiks, kad visapkārt tik daudz kārdinājumu naudas tērēšanai – skolā ir brīvdienas, mēs dodamies atvaļinājumos, ir dārza ballītes,bet āra kafejnīcas tā vien aicina piesēst. „Ferratum Bank” piedāvā piecus veidus, kā ietaupīt naudu vasarā, neupurējot savu dzīvesstilu.

#Sporto ārā

Ja tev sporta zālē ir abonements, apturi to uz vasaras mēnešiem, jo šajā laikā ir tik daudz ko darīt ārā – skriet, doties pārgājienos vai peldēt. Ja ārā ir pārāk karsts, vari ieslēgt kondicionieri un vingrot savā dzīvoklī vai mājā – tas sanāks lētāk, nekā visu vasaru maksāt abonementu. Protams, kaislīgiem sportistiem ir vērts iet uz sporta zāli, izvēloties maciņam draudzīgāku abonementa veidu.

#Ceļo ekonomiski

Vasara ir iecienīts laiks ceļošanai, jo īpaši tāpēc, ka bērniem ir skolas brīvlaiks un ģimene var pavadīt daudz vairāk laika kopā. Visekonomiskāk ir ceļot pa Latviju. Pie mums ir tik daudz, ko redzēt: dabas takas, privātie ZOO, daudzas saimniecības piedāvā apskatīt ne tikai to, kā viņi darbojas, bet dod arī iespēju ievākt ražu par pašizmaksu. Ja ceļosiet ar teltīm, sanāks vēl lētāk, turklāt ēdināšanas pakalpojumi Latvijas reģionos nemaz nav dārgi. Bet, ja tomēr dodaties kaut kur tālāk, labāk braukt vai nu sezonas vidū vai nesezonā – gan lidmašīnas biļetes, gan viesnīcas izmaksās lētāk. Izvēlies Airbnb apmešanās vietas un ēd vietējo pārtiku, vēl labāk, ja vari to pagatavot pats vai ēst veikalos dabūjamo gatavo ēdienu – tas būs daudz lētāk nekā smalkos restorānos.

#Dārziņš mājās

Tā kā pārtikas cenas arvien palielinās, arvien populārāk kļūst ierīkot dārziņu mājās pat tad, ja tu esi pilsētnieks – nevajag audzēt ķirbjus un kartupeļus, taču garšaugi uz palodzes iedzīvosies ļoti labi, turklāt sevis audzēto var ēst droši, nebaidoties no pesticīdu klātbūtnes. Dilles, pētersīļi, timiāns, rozmarīns lieliski iedzīvosies tavā virtuvē un vienmēr būs pa rokai, gatavojot maltītes. Arī tomātus var audzēt uz palodzes – tagad ir izveidotas daudzas šķirnes, kas īpaši piemērotas dzīvokļu mājām.

#Taupīt elektrību

Mūsu mājokļi vasarā ļoti uzkarst un tā vien gribas atvēsināties ar kondicionieri – ja tev tāds ir, padomā, cik ļoti intensīvi tam jāstrādā. Varbūt tu vari izdzīvot, ja būs par grādu siltāks? Tas ietaupīs vismaz 3% elektrības. Ņem vērā – ieslēgts parastais ventilators un vēsa ūdens iemalkošana laiku pa laikam radīs sajūtu, ka temperatūra ir par četriem grādiem zemāka. Kondicionē gaisu tikai tad, kad esi mājās – pārējā dienas laikā turi aizvērtus aizkarus, lai saule netiek klāt. Taupīt var arī uz apgaismojumu, piemēram, izvēloties dārza lampas, kas uzlādējas no saules enerģijas – tās ir lētas un nopērkamas teju jebkurā lielākā saimniecības preču veikalā. Un apdomā to, vai vajag daudz gatavot krāsnī un uz plīts – tas ne tikai paņem laiku, bet arī uzkarsē māju. Vasarā ir tik daudz augļu, zaļumu, dārzeņu – tos patērējot pēc iespējas svaigākus, tu ne tikai ēdīsi veselīgāk, bet arī ietaupīsi elektrību.

#Vienkārši – dodies ārā

Vasara ir lielisks laiks, lai pēc iespējas vairāk būtu ārā. Ja diena solās būt pārāk karsta un tev tas nepatīk, aizej iepriekšējā vakarā ātrāk gulēt un celies līdz ar saullēktu – tu būsi pārsteigts, cik daudz var izbaudīt spirgtajās rīta stundās. Brīvā laika pavadīšana dabā ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā ietaupīt naudu vasarā – dodies pārgājienā vai ekspedīcijā ar telti, izved garā pastaigā savu suni, brauc ar velosipēdu, dodies uz ezeru vai jūru peldēties un sauļoties, sāc veselīgāku dzīvesveidu ar skriešanu vai nūjošanu, iekurini grilu un uzaicini ciemos draugus, apmeklē bezmaksas brīvdabas festivālus – iespējas ir teju bezgalīgas.

Naudas ietaupīšana vasarā nemaz nenozīmē, ka jāveic kardinālas pārmaiņas – pietiek mazliet izmainīt ikdienas paradumus un padomāt par mājas energoefektivitāti. Rezultāts – ietaupīta nauda, kuru vari iztērēt vasaras priekiem vai atlikt un uzkrāt.

 

Autors: Ferratum Bank 21.05.2018

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.